View Single Post
  #147  
Old 01-05-2014, 20:02
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
mielőtt javaslatokat tesztek egy játékban, talán játszani is kéne pár évet mielőtt teleszemetelitek a fórumot. A-ban ez a "javaslat" kb bevezethetetlen. vannak olyan helyzetek amikor több milla egységet kell fokozni 1-1 klánütéshez és akkor még nem is számoltuk az esetenkénti 6-7-8 milla lovat ami klántámadáshoz kellhet. ha ezt mind bent akarod tartani ahhoz elég sok tanya kéne amivel kb esélytelen a klánütés főleg egy jól elfezett klánhoz. A nagyklánok fele kb abbahagyná a játékot, én sem játszanék tovább a helyükben ha az évek alatt megtermelt több 100 millás egységet ilyen hülyeség miatt szép apránként elbuknám.
Amit írsz, az teljesen érthető, és korrekt. Annyit tennék csak hozzá, hogy a játék jelenlegi formájában egyre belterjesebbé válik, leginkább a régi nagyok játszótere, akik már talán csak rutinból nyomják, nem akarják veszni hagyni a sok éven át felhalmozott zsét, ill. a sok szemes orikat. Egy 8-10 szemes ország, ha lefordul B-ből, milyen kihívás újra felmennie? Becsukott szemmel csinálja meg. Új játékosok alig jönnek, vagy gyorsan lekopnak. Pedig kár lenne ezért a játékért, pár stratégiai játékot kipróbáltam már, de mikor 2008-ban ezt elkezdtem, azt hittem, ez lesz a legrövidebb életű nálam aztán mégis itt vagyok, pedig nem vagyok egy nagy játékos.

Azt mondod, egy ilyen javaslat A-ban bevezethetetlen. Játszottam olyan online strat. játékkal, konkrétan a Zandagort-tal, ahol hasonló volt a felállás, mint itt, csak bolygóközi volt a játék, egy bolygóval kezdhetsz, termelés, kereskedés, flottaépítés, és addig védelem, míg még egy bolygót meg nem hódítasz. Attól kezdve szabad préda. Szövetségeknek korlátjuk nincs, annyi tag lehet, amennyi csak jelentkezik és felveszik. Lehet neked egyedül 100 bolygód is, egy klánnak meg akár a fél univerzum. Hogy mit akarok ezzel? Nos, a játéknak volt egy olyan sajátossága, hogy bizonyos időközönként, kb fél évenként jött Zandagort, és rendet csinált. Azaz lenullázott mindent. Összes addigi bolygód, hódításod, flottád elveszett, maradt a kezdeti egy bolygó és minimális lé. Nagy baromságnak tűnik, mi? Abba is hagytam. De azóta a hódítót játszva rájöttem, hogy nem is akkora hülyeség:

1. kiderül ciklusról ciklusra, hogy ki tud játszani, adott időn belül a nulláról meddig tud eljutni
2. új játékos is élvezi, mert nem indul behozhatatlan hátrányból, ill. elég kivárnia a következő apokalipszist, és máris egy szintről indul a többiekkel.

Ez nem javaslat a hódítóhoz, csak példa arra, hogy valamit "nem lehet bevezetni". Bármit be lehet vezetni, egyszerűen alkalmazkodni kell(ene) az új helyzethez.

Hogy a témához is hozzászóljak, én pl egyértelműen támogatnám azt, ha a piacra kitett áru, egység, stb sosem jönne vissza, hanem egyre olcsóbban maradna kint és így végül -reális áron- eladásra is kerülne. Persze ezzel párhuzamosan a max kp-t meg kellene emelni, akár a tízszeresére. Aki több pénzt akar, mint a max kp, az kiteszi a piacra továbbra is a cuccot, és igyekszik visszavásárolni, mielőtt más megveszi. Ehhez kell az orsazágban a sok kp, amit lehet fosztani, lopni. Mennyivel színesebb lenne már csak ettől a játék, mint a mostani termelek, gyűjtök hónapokig, a piac úgyis megvédi a javaimat, aztán a rengeteg lével megindulok felfelé. Nem hiszem el, hogy évek alatt ezt nem untátok még meg.

Kétségtelen, hogy merőben új helyzet lenne, a korábbi rutin helyett mást kellene kitalálni, de mégsem Zandagort, hogy a vészharangot kongassuk.
Reply With Quote