View Single Post
  #146  
Old 01-05-2014, 19:38
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
mielőtt javaslatokat tesztek egy játékban, talán játszani is kéne pár évet mielőtt teleszemetelitek a fórumot. A-ban ez a "javaslat" kb bevezethetetlen. vannak olyan helyzetek amikor több milla egységet kell fokozni 1-1 klánütéshez és akkor még nem is számoltuk az esetenkénti 6-7-8 milla lovat ami klántámadáshoz kellhet. ha ezt mind bent akarod tartani ahhoz elég sok tanya kéne amivel kb esélytelen a klánütés főleg egy jól elfezett klánhoz. A nagyklánok fele kb abbahagyná a játékot, én sem játszanék tovább a helyükben ha az évek alatt megtermelt több 100 millás egységet ilyen hülyeség miatt szép apránként elbuknám.
Azzal, ha pl. a megspórolt vagyonod otthon tarthatod, egy erre a célra használható épületben biztonságban, az mindenkire vonatkozik. Az én felvetésemben pl. könyvtárban. Vagyis eleve kevesebb lesz az egységekre szánt hely, de mindenkinél. Egy agyontartalékozott szövi üthetőbb lesz, mert kevesebb helye marad másra. Ha sok tanya kell, az akkor szintén vonatkozik a másikra is. Attól, hogy az egységek nem térnek vissza és ha nem viszik el, akkor a mennyiség x időközönként csökken, csak annyi származna, hogy akkor mész a piacra, ha valóban el szeretnél adni. Volt, aki azt mondta, hogy mindenki max. áron rakná ki a cuccokat. Akkor a mennyisége szép lassan elkopna. Vagy vásárolgathatja a piacot fel folyamatosan, ameddig bírja.
Az, hogy nagyok a távok, egy másik probléma.
Nem hinném, hogy elnéptelenednének a piacok, hiszen a tartalékok eddig is szépen visszatértek.
Viszont megoldódna, hogy 200 hekin valakinek annyi legyen a tartaléka, ami jóval feljebb is elég. Könnyű úgy nekivágni, hogy teli vagy, csak mész előre. Jelenleg aki csak 1 évet ír, nem pedig kettőt, esélye sincs a másikkal szemben. Felvetésemmel ez is megoldódna, hiszen a tartalék cipelése miatt kevesebb maradna neki másra.

Ha a kínálat magasabb, mint a kereslet, akkor nem probléma, hogy a tartalékok nincsenek kinn. Mivel nem tudja a végtelenségig felvásárolni a piacot. Saját példám, szerettem volna felnyomni az árakat a piacon, így elkezdtem a cuccokat felvásárolni, hogy mindig csak az enyém legyen kinn. Az volt a hatása, hogy az egységeim száma csak nőtt, majd több nap után feladtam, kiraktam veszteséggel, csak szabaduljak meg már tőle. Valaki meg is vette, aztán ő szívott vele, ahogy láttam.
Ha kevesebb a kínálat, akkor meg nem kell a piacot manipulálni, hiszen akkor éri meg eladni, magasabb áron.
Reply With Quote