View Single Post
  #137  
Old 01-04-2014, 23:31
olvastar olvastar is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Pool: Kiquoteoltam neked Ugyis te vagy az egyik aki miatt felvetettem, mikor latam, h meg akarjak menteni a tolvajokat.
Quote:
Originally Posted by olvastar View Post
Mint agyontekizett gnom mondom, szal at tudom erezni a fajdalmat:

"A piac nem raktar" De az? Es ezen valtoztatni lehetne de ugy h arra egy csomoan fel fognak hordulni.

En ha kimentem arulni a piacra a valos eletben fizettem helypenzt. Ha barmeik strategiai jatekban kimegyek a piacra ott korlatozasok vannak.
Kereskedoszam es/vagy reszesedes (vagy ha ugy jobban tetszik akkor ado)
Quote:
Originally Posted by olvastar View Post
Vegyunk egy peldat:

Epitkezos strategiai jatek:
Van egy epulet amit nevezzunk kereskedoboltnak (Azert se piac)
Ha a kereskedoboltban van kereskedod, az el tud szallitani x mennyisegu arut.
Azert h kitegyem arulni, azert nekem adot kell fizetni. Az aru mennyisegenek (es nem ertekenek) az x%-at
Forditsuk le Baphiara:
Tegyuk fel:
Egy kereskedo kepes elszallitani 100 egyseget, 1000 tekercset, vagy 500 termeket (juszufhoz)
Nos, nekem van ugye ez a laza fel millio tekercsem. Ebbol en ki tudok tenni 10000-et. 10000 Tekercs ugye eleg egy teljes tudomanynak h majdnem 50% legyen (Kerekitsunk mar kicsit a javamra jo? )
Ahoz h en kitegyem ezt Baphia elkeri az arat: teszem azt 1%ot.
Hat ez egesz jo nekem, mert ugye a tekercskopasom regen nagyobb 19 koronkent. De ALLLJ! Uristen! ahoz h kitegyem nem eleg 10 piac. Igaz nekem eppen semmi szuksegem fel millio tekercsre...

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Hazafele eszembe jutott mégegy dolog, amivel akár el is játszanék.

A piacra tett áru mindenképp eladásra kerül. Ha 24 órán belül nem kel el, akkor X%-kal csökken az ára, majd újabb 24 óra után ismét csökken az ára, ...
Reply With Quote