View Single Post
  #127  
Old 01-04-2014, 13:47
olvastar olvastar is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
elég poén lenne kiteszek 1 aranyra 1 valamit és valakinek jön haza a hónapok óta megtermelt pénze és elmegy
Pont h nem lennenek honapok ota tartogatott javak? Pont azert mert keptelen kitenni?
Amugy ez most perpill nem mukodik?

Amugy... ebben a beszelgetesben mennyire lettek kihagyva a tolvajok?

Az h valakinek aruja van az azt jelenti h termel. amihez raktar kell, mert semmi nem rakja neki ki a piacra a cuccot.
Ha sokan meglopjak tobb tolvaja lesz. Ha jol termel sok penze lesz, igy sokan fogjak lefosztani. Raadasul nem is biztos, h neki abbol a nyersanyagbol van igazan termelese amire szuksege van.

A/1-ben amugy mennyire vannak betonelfek? Varjal.... A/1ben vannak Elfek?
Esetleg felesek? Nezd, valoban nem tudom mi folyik A/1ben. Ezt barhol, barmikor alairom. De azt meg kell kerdeznem h szerinted az A/1-et mikor kitalaltak, akkor ugy szamoltak h millios nagysagrendu tartalekok lesznek egysegekbol? Ugye ezt te sem gondolod komolyan.

Az hogy megprobalod rahuzni a mostani oridat a jovobeni allapotokra nem fog mukodni. Mert at kell epulnod, at kell tervezned a dogokat.


Quote:
Originally Posted by none View Post
Szerintem a hiba benned van, és ugyan úgy a játékosokban.. szimplán a többség már nem akar komolyan játszani.. (ha akarnál te sem tekit írtanál, hanem pl tolival törnéd fel őket) én sem akarok már lent erőlködni, mert szerintem elég jókat játszottam pár éve és már hasonlóra sem lenne esély..
Pont azt mondom h akar a halal, de amig olyan mentalitassal talalkozom h:
"aki meglop, azt nullara meszarlom" by Pool, addig mindig felmerul bennem a kerdes h "es ez neked hol erte meg a konyvelesben? Mert amig vannak honapokra elegendo tartalekok addig senkit nem fog erdekelni.
Quote:
Originally Posted by none View Post
Amúgy, ha ennyire zavarnak a tekiírók egyszerű a képlet.. tekizd ki őket.. kell hozzá gondolkozni, kell hozzá aktivitás, mindjárt meglesz a játékélmény.. vagy ehhez már valamit tenni is kéne?
Tulelni, pont az elobb emlitett abra miatt. Raadasul ki se lehet tekizni mert ahogy neki is, nekem is a piacon van a tekim. Nem nala.


Abbol a buvkorbol kellene kikerlni h ezzel a jatekkel mar nem jatszik senki uj. Vagy a buvkor eppen az, hogy ide uj be ne tegye a labat? Barmeik is a ketto kozul, amig nincs verfrissites addig mi itt doglodni fogunk. Mert te magad is megmondtad, h "én sem akarok már lent erőlködni". Betokozodtunk, kioregedtunk, es felvettunk egy olyan strategiat, ahol az ujaknak eselyuk sincs h megalljak a helyuket.

Az hogy termel valaki nem azt jelenti, hogy varazsutesre megjelenik neki a kivant mennyisegu nyersanyag. Azt jelenti, hogy folyamatosan kipakolgatja a piacra, majd ha kell neki valami hirtelen, akkor megveszi a befolyt penzbol. Elso orszagom hiaba termelt, mikor utottem akkor bizony kimentem a piacra es vasaroltam. Mert kellett. Kiszamoltam mennyi konyvtar kell, hogy a tekercs ne kopjon tul... de az 19 koronkent kopik. Vagy tobb konyvtaram volt, es akkor feszt eladtam, vagy kevesebb es akkor feszt vasaroltam. Olyan h pont annyi, olyan nincs.

Viszont:
"Attól, hogy a piacra teszel árukat, még nem lesz pénzed. Ahhoz, hogy pénzed legyen, azt az árut valakinek meg is kell vennie. Tehát ki kell elégítenie egy keresletet. Ha nincs kereslet, akkor hiába a 600millió tekercs, egy árva filléred se lesz belőle. 600millió mezőgazdasági tekerccsel pedig nem fogsz tudni csatát nyerni." by Ati
Racafolnek. Ha jo aron dobom ki a tekiket akkor siman felvasaroljak a horcsogok, mert megtehetik. Multkor egy vasarlo megvett 50K tekercsem, aztan az ami felette volt 100al azt meg otthagyta. Valszeg a piacot akarta beboritani... nem is... Szuksege volt 50K lakashelyzetre. Igen ez biztos.

"Ezt a részt nem szabad korlátozni, hiszen ezzel az egész csoportnak jót tesz. Ettől tud pörögni a játék. Ha nem tudsz építkezni, mert nem jutsz nyersanyaghoz, akkor nem fogsz támadni, mert egyfelől óriási rizikó, másfelől minek a plusz föld, amikor úgyse tudod beépíteni?" by Ati
A lo masik oldalan vagyunk per pillanat. Mivel nem korlatozunk, igy barmikor megvehetem akarmekkora aron ha szuksegem van ra. Leven horcsog vagyok. yardos horcsog. Es mivel tudom h mas is az, igy tudom h mikor kidobja a tekiket alacsonyabban akkor rakoltom az osszes penzem h megvegyek amennyit csak tudok a maradek lebol, h potoljam a fellepett hianyt.

"Kell a piac, és kell, hogy onnan áruhoz juthass. És kell, hogy ott egy jól piacozó ember meggazdagodhasson." by Ati Es az is kell, hogy amig a tolvaj ilyet talal, addig talalhasson par termelot akiktol ha lop nem meszaroljak nullara akkor is ha az amit lop, toredeke annak a vesztesegnek amit a tamado orszag kopaskent elszenved a meszarban. Ha mindenki lopkod, mint regen nincs az a hadis, amelyik birna a napi szintu 2-3 ori lopasat haddal.

Viszont neki meg lenne hada, ami ha kell leszallit neki egy valag penzt, h megvegye a piacon azt amit leloptak tole. Amit ugye masok vagy termeltek, vagy loptak. Jelenleg a tartalekok miatt minden tolvajt nullara meszarolnak.
Viszont a jatekban az arany mindenkit csabit. Akkor is ha nem kolti el semmire. Igy lesz olyan aki termel, csak az arany kedveert. Aki ezt lelopja, csak az arany kedveert, akiket lefosztanak csak az arany kedveert.

Amig nem forog a gazdasag addig az egesz halott ugy ahogy van. Akar a piacon, akar a csatamezon.

"Ha valamibe beleszólunk, akkor csakis a "raktározók" életébe szabad beleszólni. (Ami egyébként önmagában is veszélyes, mert a piaci kínálat csökkenését vonja magával!) A raktározót abban tudjuk a piacolótól megkülönböztetni, hogy nem adja el az áruját."
Igen ezt szeretnem elerni, h ne legyenek raktarozok. Ezert gondoltam arra, h szankciokat vezetni be a kitett aruk mennyisegere.
A spekulansok ugyanigy megjarnak, mert bar meg tudjak venni az arut buntetlen, de azt a hajukra kenhetik, ha nem tudjak visszatenni a piacra. Tekercs elkopoik, katona elmegy, raktar kifolyik.
Viszont ha mindenki termel, akkor a tolvajok le fogjak lopni, ami esetleg nem is aznap kellett az illetonek, igy o nem veszi meg, megveszi mas, aki eppen akkor szorult meg, a tolvajt lefosztjak a hadisok, elkoltik a penzt a piacon esigytovabb. Porog a gazdasag. Jelenleg van par termelo, azok fenntartjak a csoportot, nincsenek tolvajok, vagy ha igen nullara meszaroljak oket, mert penznemszamit ugyanis tartalekvan. Ez nem gazdasag, bar rendszer, es kenyelmes, es igy nem kell izgalmasat jatszani.
Van egy csomo lehetosegem a termelesnel hiszen vagy mindenbol egy keveset termelek, es aprokat teszek ki, vagy specializalodom, ami maga utan vonja h hianyom lesz mas dolgokbol, vagy ugy dontok nem termelek, megszerzem ami nekem kell. Legyen kozvetlen (lopas) vagy kozvetett (fosztogatas majd piac).
Es valoban "irtó sok ember bukna el tekit folyamatosan.. " by none ugyanis jelenleg a tekiben lehet tartani a tartalekokat. Varj... ezt leirtam tegnap mint kovetkezmenyt. Igazabol sok eve no ez a rakos sejt, es nem fogsz belole kigyogyulni 2 nap alatt. A kopas majd lerendezi a dolgot. Akkor majd szukseged lesz tekercsre, venni fogod, mas meg hasznot lat benne es termeli. De raktarozni nem fog. Nekem se lesz fel milla tekercsem. Masnak se. A strategia es idozites fog szerepet jatszani egy strategiai jatekban, nem az h mennyi let tarhaltak ossze nekem a haverok az 5. szinten az elso 72 oraban.

Es vissza is kanyarodtunk ahoz h vannak tartalekok.
"A piacra tett áru mindenképp eladásra kerül. Ha 24 órán belül nem kel el, akkor X%-kal csökken az ára, majd újabb 24 óra után ismét csökken az ára, ..." AMi tokre segitene nekem abban, h ne kelljen bajlodnom a tekivel naponta, ha eppen nyugis idoszak van, vagy azt mondom h bajlodok vele naponta, de csak egyszer, es eggyel, mert a tobbivel mas napokon kell, mire lecsokken annyira az ara.
Majd elkezd hasonlitani az egesz a gyertyas arvereshez: Mennyi ideig birom idegekkel, h csokken az ara, majd hirtelen felvasarolom az egeszet h legyen tartalekom olcson.
A gondolatmeneted jo, hiszen lennenek korlatok, a tartalekokra vonatkozoan, csak amig a kitett aru mennyisege nincs valamihez kotve addig korlatlan lehet hazardirozni 0 hekivel is. hiszen: "A hátulütője ugyanaz, mint a fenti, hogy X aranyig néhány ember felvásárolja az árukat, ezzel mesterségesen magasan tartva a szintet." A kerdes az, mivel gatolod, h a megszerzett aruja rarohadjon a horcsogre?
Reply With Quote