View Single Post
  #1102  
Old 12-17-2013, 14:17
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Sziasztok.

Már jó ideje abbahagytam, de időről-időre visszanézek ide (kizárólag fórumra), hátha sikerült valamit alkotnotok. Imádtam ezt a játékot, de csak a toli-vari részét, és abból is a félelf volt a favorit.

Amikor abbahagytam: 4. szinten elkönyveltem, hogy nincs mit lopni. Ez van, tervben volt, hogy váltok egy törpére. Aztán belekerültünk egy szöviháborúba, ahol engem 2-3 nap után a rendszer simán megbéklyózott. Nem tudtam ugye gyújtani, se ölni őket, félelfként. Holott ők folyamatosan küldték a seregeiket. Én meg ültem, és néztem a szövim amint 3-an próbálnak csinálni valamit, míg én csak nézelődöm, mert semmi hasznom nem volt... Ez után még szintet léptem, törpére váltottam, termelgettem, meguntam. Majd vártam, hogy hátha tudunk valamit kezdeni ezzel a fajjal, hogy használható legyen, de látom továbbra is csak a meddő viták mennek.

Nem mellesleg, pár dolgon fent akadtam. Egy példa:

"Egyik faj sem jobb, mint a másik."
Ilyet nem mond tapasztalt játékos. A félelfnél például szinte minden faj jobb, mivel már ötödik szinten is használhatatlan. Ha nem élezik ki, semmit sem ér. Ha kiélezik rendesen, fenntarthatatlan. Persze mindig van kivétel, bele lehet nyúlni a jóba, de egész egyszerűen nem hatékony.

Akik szerint nem szükséges a félelf módosítása: Ez a téma 4 éves. Már akkor is baj volt vele, és azóta eléggé megváltozott a játékközösség. A játékosok felfedezték a kiskapukat, amiket legalálisan ki is használnak, ezzel megölve a játékélmény jelentős részét. Nem véletlenül nincsenek új játékosok, és nem véletlenül nem maradnak itt.

Nem szeretnék konkrét "módosítást" javasolni, mert azt régen hónapokon kereszült próbáltam. Én csupán arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy lennénk páran akik visszatérnének ide ha élvezhető lenne a játék tolisként, és varisként. A több játékos pedig azt hiszem mindenkinek az érdeke, így talán kompromisszumkészebbek lehetnétek...

Ha 2-3 nap után nem tudtál semmit csinálni, az a te hibád.. Szerintem a féelffel lehet kárt okozni, főleg magasabb csoportokban, amiről elvileg ez a téma szól.. Inkább hátránya a nehézkes pénzszerzés, és az hogy a játékosok fogyásával kevesebb a célpont és a csoport csökkenés miatt jóval kevesebb helyezésre tud tolizni..
Igazából szerintem a problémát legalább 50%ban megoldaná, ha a játékosok száma megnövekedne.. (Sőt szerintem többet segítene, mint bármi más módosítás)
A játékosok fogyás, nem hiszem, hogy pont a félelf/tolik játszhatósága miatt történt volna.. egyszerűen csak nincs utánpótlás.. természetes dolog, hogy egy idő után abbahagyja mindenki a játékot, vagy ha abba nem is hagyja, de átáll viszonylag passzív játékra.. a probléma abból adódik, hogy már nem jön annyi új játékos, mint amennyi elmegy..
__________________
same old song..
Reply With Quote