View Single Post
  #3914  
Old 10-19-2013, 11:28
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Az a baj, hogy nem látod át az egészet.

Nem az a baj, hogy most pocskondiázzák a válogatottat, hanem az, hogy EDDIG NEM TETTÉK.

De nem szabad elhinnünk a "merjünk kicsik lenni" szlogent. Hogy a 3.hely tisztes helytállás? A jelenlegi kerettől TALÁN igen. (Azért megnéztem volna, hogy mondjuk egy Sousa vezette válogatott mit nyújtott volna Husztival, Tőzsérrel, Leandróval)

Nekünk olyan futball múltunk van, mint nagyon keveseknek a világon. Az embereknek hatalmas futball szeretete. Ha itt jó foci lenne (és pénz a jegyre), akkor a régió legnagyobb átlag-nézőszámával bírnánk.

Az utóbbi 15 évben:

Horvátország: VB bronzérem, Suker, Modric, Olic, Mandzukic
Lengyelország: EB, VB részvétel, Dudek, Lewandowski, Piszczek, Blaszczykowski
Csehország: EB bronzérem, VB részvétel, Nedved, Koller, Cech, Rosicky, Baros
Románia: EB, VB részvétel, Hagi, Mutu
Ukrajna: VB részvétel (rendezőként EB), Sevcsenko, Timoscsuk


Ha nem lopnának szét mindent, nem mutyiznának és lennének velejéig korruptak a labdarúgás (és az ország) vezetői, akkor nekünk ezeket az eredményeket messze túl kéne szárnyalnunk. De mi még csak a pótselejtezőig sem jutunk el. És ez szégyen.

Szégyen, amit az MLSZ művel, előbb Kistelekivel, aztán Csányival az élen, szégyen, ami utánpótlás szinten zajlik, már az U17-es csapatunk is rémgyenge, szégyen, ami edzőképzés szinten zajlik (egyetlen külföldön, normális szinten edzősködő edzőnk van, László Csaba).

A magyar fociban igenis benne van a bravúr. Ahogy '86-ban benne volt a vidiben, ahogy '95-ben benne volt a fradiban. Csakhogy valakik ellopják ezt a bravúrt. Mert ugyanez az ország termelte ki az aranycsapatot, Albert Flórit, Nyilasi Tibit.

Nem elégedhetünk meg 3., 4. hellyel egy vb-selejtezőben. Nem mondhatjuk, hogy csak ennyire futja. Neki kell állni egy tudatos építkezésnek, aminek a vége, hogy újra lesz egy valamirevaló válogatottunk. Péniszrajzolók és uzsorások nélkül.
Hogy honnan bányásztad ki a kommentemből, hogy én a merjünk kicsik lenni pártján állok, azt én nem tudhatom.

Lefordítom az utolsó bekezdést amit írtam: fel kell mérni és el kell fogadni, hogy jelenleg nem tartunk sehol sem az elithez képest, majd erre alapozva neki kell állni egy tudatos építkezésnek, mint pl Izland ugye.
Nem pedig a csodát kellene várni, majd hirtelen mikor kiderül, hogy nem jött meg, cinikusan elfordulni a csapattól.

A realitás felmérése és elfogadása nem egyenlő a beletörődéssel, hanem pont az első lépés a fejlődés irányába.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu

Last edited by Von; 10-19-2013 at 11:51..
Reply With Quote