View Single Post
  #270  
Old 07-19-2013, 23:43
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
Sziasztok,
Bocsi, hogy keson szolok hozza ehhez a temahoz, de nem voltam es csak most kezdtem vissza olvasni a forumot.
En ezt a bevezetest megint egy ujabb kenyelmi dolognak nezem, ne haragudjatok, de az utobbi idoben szerintem mar tul sok kenyelmi dolog lett a jatekba beteve. Miert is kelunk fel ejjel? Lehet nehany ember nem hiszi el, de en sokkal tobbet kellek a piac miatt mint tamadni vagy vedekezni, sot az utobbi idoben kizarolag telorol ment minden harc, mert pont mindig akkor volt valami amikor csak telorol tudtam lenni.

A kerdesem ehhez kapcsolodik, plusz van mas kerdesem is, de eloszor en az 1 es 2ot tamogatnam, menyjenek kulon akik este 10tol reggel 6ig aludni szeretnenek. Na persze ha lenne annyi orszag hogy kulon tudnanak lenni a tobbitol.

Ha pedig megvalosulna az 5. ahhoz viszon lenne egy ket szavam. Mondjuk valaki este 10tol reggel 6ig nem tamadhato, (peldanak olyan mindegy az idoszak) legyen az varazslat, faj, szabi vagy 'szunya' ez is mindegy hogy kerul be az extra most, de...

1. Minden nap ugyan abban az idoben muszaly ezt megvalositani? Vagy valtoztathato naponta? Mert ha beteszitek akkor szerintem valami gatlas is kellene ellentetbe es lehet nem pont az, hogy 1 orat meg ne tudjon tamadni vagy 12 oraig nem tud vissza menni megint. Mert akkor csak kivarja az idot es kesz, hanem hogy ha eltette valaki magat szunyalni akkor mar ne is tudjon arra a 8 orara semmi kepp vissza jonni.

2. Mi van a piaccal olyankor amig valaki ilyen allapotba helyezi az orijat? Mi van ha nekem kint van a piacon 100 milla gabona, 15 milla ko es 5 milla lovam es pont az alatt az ido alatt jon meg a piacrol amikor en bejelolnem naponta a szunya idot? A piac is megvarja a reggel 6ot? Mert ugye a piacot nem en szabom meg hogy mikor jojjenek vissza es ez naponta eltolodik es mivel alltalaban mindenki ugyan abban az idoben alszik kivetel a tobb muszakosnak...

3. Mivel en csak ugy latnam ertelmet ennek a szabi/alvas konnyitesnek ha ossze lennenk vegyulve, hogy ha en elteszem aludni akkor arra az idore semmikepp nem johet az ori vissza. De akkor ugye, mi van Aba ha a 10 orszagbol 3 'alszik' es jon egy szovitamadas. Azok az orszagok reszt vesznek benne? Vagy azok az orik mint szabin levo orik le lesznek nyomva a bennt levo seregek %ra? Mert igy mar akkor ertelmet latnam.

Mivel ez megint egy kenyelmi plusz, a lenyeg aki aludni akar az aludjon es semmi kepp sem tud a jatekba reszt venni ameddig le nem tellik az ideje. Mert semmifele kepp nem latom, hogy lehetne engedelyezve hogy en elteszem magam 8 orara de 4 ora mulva vissza tudok lepni mert gaz van. Kicsit megkelljen fontolni azt hogy mikor is teszem el az orit aludni. Ne mar barki barmikor csak elteszi barmiert. Szabira is csak akkor megyunk ha nincs mas kiut. En meg a korhazbol is beneztem az orimra es szabadsag alatt is, az Aba tenyleg szinte sosincs az orim szabin. De megtudom szamolni a kezemen hanyszor kelek haboru miatt es, hogy van mikor 3x is kelek egy ejjel a piac miatt...ugyhogy nemigen latom ertelmet ha vegyulve lennenek az ilyenek a tobbivel mint en, akik beleteszik az extra idot a jatekba.

Meg en abban a hiszembe voltam, hogy azok szamara van a lassu csoport akik nem ernek ra, es a gyors akik egesz nap bennt ulnek, most miert nem jo ennyi ev utan ugy ahogy van? Vagy miert nem a lassu csoportot szerkesztitek at ez miatt?
a lassú csoport mindig tökéletes volt a kevés idővel rendelkezőknek. már írtam, hogy 8 óra távollét alatt is maximum 2 körváltás történik. ezért nem látom értelmét a külön csoportnak.
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote