View Single Post
  #542  
Old 12-01-2012, 16:15
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
10-15% helyet, azt úgy érted hekit? mert annyit közel sem ad.

és pl egy 1 kocsmás óriás vagy ork ellen ég világon semmi nem változik, csak leheletnyivel több barakkod lehet.

(mondjuk elég nagy lehelet az alaphoz képest ez valóban lehet 15% erősödés )

de ha már férőhely én mindenképpen a zombiéhoz hasonlót javasolnék, mert lent így is teljesen játszható a félelf (+20 / +40 / +60 / +80 / +100%, szintenként növekvő) és ezzel már eléggé brutál lenne. nem a tekiíró gnómok ellen, de bármely nem tekivédő faj ellen.

én amúgy valamilyen árnyakhoz kötött bónuszt támogatnék (ami viszont ne a férőhely legyen, mert ha bármely okból nincs fent a faji vari ne menjen már el csomó egység). ez lehet a tolvajok etetésére kapott bónusz, vagy valami ami az akciókhoz ad plusszt (akár az infoszerzők jobbá tétele, amit korábban írtam). a férőhely elég snassz bónusz.

lehetne még lopáshoz kötött "a tolvajok nem esznek" bónusz ami korábban felvetődött, de én úgy támogatnám elsősorban hogy a lopást követő körben (esetleg az azt követő max 3 körben)

tehát ha vki lop 17x akkor nehogymár egy napig ne egyenek közben be se kell lépni
Lépjünk már tovább az ilyeneken. Mi az, hogy nem változna? Tessék, egy hasra ütött éplista 1000 hekire:

Hektár:1000
Ház:178 18%
Barakk:211 21% 11816íj
Tanya:130 13%
Raktár:20 2%
Őrtorony:211 21%
Kocsma:100 10% 11200toli
Templom:130 13% 18200vari
Bank:20 2%

Aktívnak kell hozzá lenni, és lehet még játszadozni a kajával, de nem is számolgattam annyira. Egy ilyet lazán össze lehet dobni. Ez a védelem pedig már nem csak dísz. Közben pedig bőszen tud lopni. Ha esetleg jönne egy hadivari, akkor egyszerűen leszedsz a védelemből, és áttolod templomnak.

25k óriás ló kell, hogy átüsd FELFELE, ami 1000 hekin 45% barakknyi lovat igényel-azonos morál estén-. Most ölnék egy ilyen védelemért felesként. Szóval bőven változna a helyzet. Közben pedig szinte mindenkit le tudnék lopni, gyújtani, infózni. Nem lesz egy betonelf, de nem is azt akarunk csinálni belőle, ugye.

Ati pedig már mondta, hogy a hullára jellemző egyéni bónuszt békén kell hagyni, találjunk ki más módszert. Ez pedig egy más módszer.

Last edited by RastArtist; 12-01-2012 at 16:18..
Reply With Quote