Thread: 1A események
View Single Post
  #12678  
Old 11-20-2012, 11:28
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Vityu pont neked kéne tudni ezt, hogy kurvára nem számít ez...
a pénz számít de egy bizonyos szintig csak. gyakorlatilag egy klánnak arra van szüksége hogy tele tudja venni magát egységekkel. egy aktívabb támadó klánnak arra, hogy ez meglegyen mondjuk a férőhelyek 2,5x-ig. az efeletti tartalék, már csak akkor számít ha a klán közel megduplázni akarja a területét egy ütés sorozattal, de ezenkivül mindenre elég... átépülni, ütni, védeni, el/rá fokozni. hiába van 100x ennyid, ha nincs meg a merészség,a tudás, a váratlan stratégia és felkészültség, kitörölheted vele. Ha megvan akkor meg bőven elég arra hogy te nyerd meg a csatákat és nyertesen távozz a dologból.
Tehát akkor ha én, tegyük fel meg akarom előzni a bajt klánban, és tegyük fel van 3milla egységem a full mellett, és rá akarok menni a Tisztítótűzre, akkor simán nyerhetek jó stratégiával, mert nem számít, hogy nekik mennyi tartalékuk van... Tehát nem számít, hogy az ellenfélnek mondjuk 10 millió egysége van elérhető áron a piacon, többfajta egységben, amivel védést, szembetámadást is meg lehet csinálni... 3millió egységgel még csak le se tudom fogni, mert a jelenlegi árakon 3millió egységet fel lehet venni csak a bent tartott pénzből.

Nevetséges, ha úgy gondolod Kutya, hogy a Gun tartalékával bíró Tisztítótüzet egy alap klán meg tudja fogni. Az a klán, amelyik most masírozott fel, akkor is képes lett volna minderre, pénztelenül lépnek fel. Csak tovább tartott volna a termelés miatt meg-megállva. Nagyon jó játékosok alkotják a klánt, akik bármelyik klánnal felvették volna a versenyt akkor is, ha nincs teljes piac kontroll egy támadás alatt. Mert lehet mondani, hogy "nem fokoztunk sokat, hagytunk esélyt az ellennek", de minden mozdulatukra meg volt egy terv, és minden mozdulatukra meg volt az egység a terv végrehajtásához. Jól példázza pl a Zoli és Peti (Medieval lords) harc, ami lezajlott. Nem tudok részleteket, nem kérdeztem. Kiment Zoli 2 sereggel, Peti védte, majd visszament 2 sereggel, Zoli védte, majd beverte 2 sereggel Petit.
A lehetőség adott volt az ellenállásra, de ehhez szerintem egy ország pénze kevés. A piacon biztosan ott volt minden eshetőségre a saját támadó/védő/ló/íj/elit, amivel ezt meg lehetett csinálni.

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Kutty: Nyilván igazad van, de a legegyszerűbb az eredmények elismerése helyett jönni egy ilyen ál-aduásszal, hogy így könnyű, így mindenkinek menne, így senkinek semmi esélye. Nevetséges(és hamis) kifogás, pláne egy topklántól, különösen a vezérétől.
Éppen te mondtad, hogy had ne kelljen már gratulálni olyan ütéshez, amiket csináltunk teljes piackontroll mellett. Hát Remy, ez is oda-vissza működik. Nem szeretem azokat a kritikus embereket, akik önmagukkal szemben elfelejtik ugyanazt a kritikát alkalmazni.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post: