Thread: Bank reform. ;)
View Single Post
  #144  
Old 10-11-2012, 17:48
Mors Mors is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Szerintem a területarányos és a jelenlegi rendszer akár kombinálható is, pl a pénz 80%ig levédhető a jelenlegi módszer alapján, ezenfelül minden terület-százaléknyi bank további 2%ot védene. tehát 500 hekin mondjuk a jelenleg szokásosnak mondható 20 bank védene kb 79%-ot, a területből elfoglalt 4% alapján pedig további 8%-ot, azaz ez cirka 87%. Aki teljes védelmet akar, annak ugye 10% (50db) bank kellene. Ez ugye azzal járna, hogy magasabb hektáron nehezebb lenne a pénz védelme a jelenleginél, viszont szerintem pont arrafelé kellene némi erősítés a tolis stílusnak

A módszer hátránya a bonyolítás

Kis off: a tolis stílus erősítésére szerintem egy viszonylag kézenfekvő megoldás lenne az, ha a félelf simán kapna egy 10-20-30%os erősítést a tolvajakciók hatékonyságára. Tehát ennyivel több pénzt, nyersit stb. lopna illetve az ártó akciók is több kárt okoznának. Ezzel(egy jól eltalt aránnyal) és adott esetben a bankos módosítással szerintem több mint meggondolandó lehetne a 3 hadi+1 hadivari alapfelállásban az egyik hadit tolvajra cserélni.
Reply With Quote