View Single Post
  #7  
Old 07-16-2011, 11:12
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Survivor View Post
Sziasztok!

Talán érzékeny téma ez sokak számára, mégis beszélnünk kell róla. (nem, nem a hü..lygomba )

kb. 2000 év vége óta játszom, de nem emlékszem már, hogy mikor módosult a játék úgy, hogy a szövetségesnél állomásozó szovjet csapatok fényevővé váltak.
Ezek a seregek jelenleg nem férnek el a védett ország barakkjaiban és nem esznek egyáltalán semmit. Ez nem hiszem, hogy jó így, bár tudom, hogy sokak szerint viszont igen.

Támadni nem mehetnek el a seregeim, ha nincs egyáltalán kajám otthon. Védekezni nyugodtan elküldhetem, de sem nálam, sem a védett országnál ez egyáltalán nem okoz semmilyen problémát, nem esznek semmit, csak vérüket áldozzák más hazájáért.

A javaslatom az lenne, hogy ezt valamilyen formában azért szabályozzuk.

1. Ha védekezni küldjük a seregeket, ezek is egyenek, célszerűen ezt a védelmet küldőnek kellene állnia, hogy ne lehessen azt csinálni, hogy berágok az egyik szövitársamra, odaküldöm hozzá a védelmemet és az ő katonái éhenhalnak.

2. Tényleg legyen egy "fényevő" varázslat, aminek hatására mondjuk, ha 10 körig tudunk ilyet varázsolni, akkor addig a kiküldött védelmünk nem hal éhen.

2.a (perverzió) - A vihar varázslattal be lehetne kavarni a fényevőkek, mert amikor vihar van, akkor nem süt a nap, tehát haza kellene jönniük mondjuk.

3. A kristálygömb varázslat mutassa meg, hogy
3.a A célpontnál szövetséges sereg tartózkodik.
3.b A célpontnál X méretű (ismeretlen összetételű) sereg segít.
3.c Mutassa meg a konkét védősereget, hiszen aki nincs barakkban, mert nem fér el, az miért is nem látszik?

4. Csak annyi sereget lehessen védekezni küldeni, ami még elfér a célpontnál. Ne lehessen minimális barakkal rendelkező országokat teljesen bevédeni.

5. Ha elfogy a kaja, a seregek jöjjenek haza (ha az 1.pont megvalósul, akkor a küldéskor visznek elég kaját).

6. A védekező seregek ne legyenek teljes értékűek. Az ijász mondjuk ne védjen 6-ot, hanem csak mondjuk 5-öt, Az elit is eggyel kevesebbet. A katona esetleg ne változzon.

A problémák, amik biztosan jelentkeznek:

1. Sokaknak nem áll érdekében egy ilyen módosítás.
2. Mit csinálnánk az elfekkel, akiknél a normál sereg sem látszik? Ők látszanának egy ilyen gömbnél?
3. Mit csinálnánk a császár seregeivel? Ők alapból fényevők, illetve nem fogyasztanának kaját és nem lenne szükség rá, hogy férőhelyük legyen? Mondjuk ez élethá lehetne, a császár tábori sátrakat is küldene kajával, így ezt ki lehetne egy mozdulattal pipálni - ez előnyös lenne az mf-eknek a szövikkel szemben.

Sokan (én is) most arra használják ezt a kiskaput, hogy amikor éhezne az ország, de biztonságban érzem magam, elküldöm pár körre védekezni a védelmemet. Amíg úton vannak, amig ott vannak, addig sem esznek, nekem termelődik a kaja. Ez jó dolog, csak nem életszerű.

Kérném a hozzászólásokat, esetleg úgy, hogy melyik pont életképes. Lehet, hogy egyik sem, de ez a fórum arra van, hogy ez eldöljön.

Steve

Annyit fűznék még hozzá, hogy jelenleg a szövitámadásban részt vevő seregnek sincs szükségük kajára, így az egyenlő mérce miatt azzal is esetleg kezdeni kellene valamit. Nem egyszerű, az biztos, de így meg nem életszerű.
Eh.

Az osszes pont gazos.

1-2 Ez lehetetlenne teszi hogy egy epp ehezo szovetsegesemtol segitseget kerjek, amikor kiszurok egy tamadast, ha O epp nincs gepnel. Remelem nem cel ilyeneket lekorlatozni.

2a.,5 Ez ubergaz lenne, szinte biztos a gyozelmem, beutes elott leviharozom es a megerkezo seregek be sem ernek, a bennlevok meg hazamennek, vagy mi? :P Meg miazhogy hazamennek a seregek ha nincs kaja? :P

3. Az mar tul sok es konnyu info lenne.

4. ??????? Eddig ez a legrosszabb. Felesleges lenne a segitseg, hiszen barmikor bevasarolhat a barakkjaiba vedelmet ehelyett.

6. Miert?


Meg ugy egyaltalan... Mi ertelme az egesznek, mi javulna tole, mi az ami jelenleg rossz szerinted?

Szerintem epp eleg buntetes hogy 1 egy koros vedelemert a kuldotol 5 korig tavol van a vedekezo sereg.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post: