Thread: FireFox 3.6
View Single Post
  #106  
Old 06-03-2011, 19:15
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Magasabb verziószám több javított hiba és GYORSABB böngészö..Mérhet bárki bármit ez így van és így is lesz..
Vagy éppen több új dolog, ami még több bugot eredményez, és még inkább lassítja. Jelentem, nálam nem egyszer volt olyan, hogy érezhető (!) változás volt egy frissítés után. Persze, 1 héten belül általában jött a javított verziója, ami már jó volt. (És ez nem csak Firefox, más böngészőnél is volt ám ilyen.)

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
egyébként a Mozilla már régóta a 4.0.1-es verziót ajánlja épp a 3-as verzékben tapasztalt hatalmas memóriaéhség miatt amit a 4-esben javítottak,
Ez nem igaz. Nekem a négyes több memóriát eszik vagy 40 megával, 1 nyitott tab esetén, és itt a fórumon is elég körbenézni: többeknél előjöttek a memóriagondok. Nem tudom, honnan veszed ezeket, de én hiszem, ha látom: és azt látom, hogy nem így van. Nekem nem feltételezéseim vannak, meg tesztjeim, hanem tapasztalataim, amiket valahogy sokkal megbízhatóbbnak érzek, mint bármi mást.

(Hozzátenném, nekem a hármas verzióval sem voltak különösebb memóriagondjaim, és a négyessel sem - bár az utóbbi produkált 700 megát is, amit a hármassal soha nem sikerült előhoznom, de ez csak egyszer fordult eddig elő.)

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
azt ugye a 4-es verzétöl felfele már kihasználhatod a videogyorsítási képességet meg a HTML5-öt is / igaz nem mindenhol / ..
Csak épp alig van 1-2 oldal, aminél ki tudod használni a HTML 5-öt. Amíg pedig nincsenek, addig meg nem lesz mérvadó tényező.

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Arról, hogy a különböző teszteken melyik a gyorsabb böngészö szerintem kár is még vitakezdeményt is nyitnom, mert most már olyan nyüasznyi a különbség , mert attól függ, hogy ki mivel teszteli a cuccosát vagy mire optimalizálja azt ott gyorsabb....
Ebben egyetértünk. Lásd az IE9 tesztjét, amit aztán meg is buktattak pont emiatt.

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Én azt ajánlanám, hogy Mindenképp cseréld le a 3-as elavult verzét legalább 4-esre vagy ha elég bátor vagy hozzá akkor az 5 ösre mert nem bánod meg az tuti..Július elején meg jön a végleges 5-ös és ha tetszik ha nem váltanod kell mert a 3-asokat szép lassan kivonják a forgalomból...
Hármas elavult?? Pff. Amíg a magyar netezők 10%-a IE 6 és 7-es verziót használnak, addig ne beszéljünk itt az FF3-as verziójának elavultságáról.
Nem mellesleg, ezt az "elavult" böngészőt is a magyar internetezők 23%-a használja. Egy százalékkal lemaradva a négyes verziótól. Bár tény, hogy szépen lassan állnak át a felhasználók a négyesre (amit spec. én is támogatok, de elég erősnek érzem mondjuk a 3.6-ot elavultnak nevezni).

Amúgy pedig, a Mozilla tervezgetéséről is lehet sok mindent állítani, de azt nem, hogy tartják a saját ütemtervüket. Én nagyon örülni fogok, hogyha kiadják majd az ötös verziót teljes HTML 5 támogatással, meg minden kacattal, de nem látok rá reális esélyt, hogy időre kiadják. Bár tény, jó lenne. Le az IE-vel.
Reply With Quote