View Single Post
  #464  
Old 03-02-2011, 17:46
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Megvannak a Hódítónak is a maga bálnái, én legalábbis elhűlve olvastam korábban, hogy 60k meg még több forintot is adnak anarchban egy-egy nagy oriért. Csak ezek a pénzek játékos és játékos között mozognak.
Egyedi kinézetre én nem hiszem hogy adnának egy olyan társaságban, ahol az ori látványa nem érdekes. De biztos ki lehet találni dolgokat. Például egy hivatalos oritemetőt. Megunt, vagy akadályt jelentő, de egyébként nagy becsben tartott országok nyugvóhelye lehetne. Mivel 1 ori mentése hihetetlen adatmennyiséget jelent, a fizetség simán indokolt..
Gondoltam, hogy vannak ilyen emberek. Kicsit talán meglepő, de nem a leggazdagabb országokban költenek a legtöbbet online játékokra.
A kinézet esetében az új regelők - és maradók - célzására gondoltam elsősorban.
Nagy potenciál van szerintem egy online játék monetizálásában, ugyanis a megvásárolható dolgoknak szinte nulla a marginális költsége. Csak a vizualitás témájában maradva: előállítasz egy egyedi vizuális elemet, majd minden egyes vásárlás költsége számodra szinte csak az a pár kilobyte hely vagy sávszél.
Ennél a vizualitásnál egyébként vannak jobb ötleteim, csak azok ellentmondásosak lehetnek. De biztosan lehet találni olyan megoldásokat, amit Ati is jó szívvel fel tud vállalni.
Két lényeges elv lehet fontos szerintem: az egyik, hogy nem eladni kell valamit, hanem újraeladni, mivel az fenntarthatóságot és fogyasztói elégedettséget is jelent egyszerre. Ebből a szempontból tippem szerint a VIP rendszer jól működhet, mivel kimagasló lehet az újravásárlási ráta - ez egy jó modell, itt a volumen növelésével lehet érdemes próbálkozni.
A másik pedig, hogy nem szabad gátat szabni a fogyasztó vásárlási hajlamának azzal, hogy egyáltalán van olyan időpillanat, amikor nem tud venni valamit ha akar. A fogyasztó felnőtt ember, majd ő szabályozza a költése mennyiségét (vagy ha gyerek, akkor legfeljebb jól felpofozzák a szülei és legalább tanult valamit), szóval még morális probléma sincs ezzel.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote