View Single Post
  #262  
Old 02-24-2011, 17:27
penge bácsi penge bácsi is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Avesz !

Végigolvastam az egész brainstormingot, sztem is voltak benne életképes ötletek, össze is foglaltátok őket jól.

Egy-két megjegyzést elejtenék, hátha lesz vmi haszna:

1. Már pár hozzászólásban feltünt, ami sztem is generális probléma, mégpedig, hogy túl sok a játékban a passzív idő sajna. Bár ez inkább a játékosok számának lecsokkenésének eredménye, de véleményem szerint további játékosok elvándorlását okozza. (3 nap szintkezdéskor, túl hamar el lehet érni a topot; B-ben a 2K kör maga a végítélet.)

2. Nagyon nehézkes (személyes vélemény, nem kell rá szájkaratézni) kisebb stiklik nélkül értelmes tartalékot csinálni. Ennek fő oka a piac, én itt változtatnék egy cseppet. Kellene lenni egy hatósági áras terméknek, pl. a teki. Azt mindenki tud írni, tolik jól tudnak lopni, talán visszatérnének a játékba a tolvajok, mert életképesek lehetnének. A kezdők, vagy nem annyira aktívak is tudnának maguknak egy kis tarcsit csinálni.

3. Vissza kell hozni a tolikat, varikat a játékba, mert momentán ezek teljesen eltüntek a felsőbb szinteken. Sajnos életképtelen is most, mert az ütőgépek ellen nem elég hatékonyak a toli-, variakciók. Pár évvel ezelőtt alig lehetett orkot látni lenti szinteken, csak a függők tolták vele, most meg már tömegesen vannak jelen. Nem lehet őket már se tolival, se varival gallyra vágni. Egyrészt túl olcsó a piacon a teki, alapbaka stb (most). Másrészt túl sokat védenek a bankok, nem lehet lopni pénzt, ezért rengeteg lóvéval lehet mászkálni. Én is így közlekedek, tévedés ne essék, de ez nem jó. Profiknak kedvez, kezdőknek halálos. Nem lehet kard ki kard menni, mert az ellennek nem kell tanya, hisz nem nagyon van bent egység, Így csak ütőgépek jöttek létre, hisz nem kell toli, nem kell vari mert nem kellenek semmire. Lopni nem tud senki, gyújtani nagyon nem mert, mert széjjelvágják pár pillanat alatt az 50% körüli barakkal galoppozó orkok, gnómok, óriások. Ha nem tudna bent sok pénzt tartani, kénytelen lenne visszavenni a barakkokból, védeni a pénzt, tekit stb.

4. A legfőbb: nem itt kell megkérdezni, ezt a pár itt felbukkanó gémert, hogy milyen változtatások legyenek, hiszen itt a fanatikusok vannak csak. Mezei játékos itt nem nagyon bukkan fel. A játékban, saját országukban kell őket megszavaztatni, hogy nekik melyik javaslat szinpatikus, melyik nem.
Jópár változtatás rossz irányba vitte a hódot, nem az átlagos játékosok számára lett kedvezőbb, hanem a profiknak. Gondolom nem ez lenne a cél, mert így, ahogy már többen is megírták, lassan elfogy az ellen, mert mindenki mindenkinek ismerőse, volt szövije, klántársa lesz és itt véget is ért a Hódító.


Röviden ennyi, lesz még időm (mostanában nem nagyon vagyok aktív már én sem, pedig 2000 óta nyomom, kisebb-nagyobb megszakításokkal) folytatom az írást, már ha vkit érdekel és nem lesz a véleményem széjjeldorongolva.
Ez csak egy pár sor, arról, ahogy én gondolom. Ahogy végigolvastam, van itt egy pár játékos, aki semmilyen más véleményt nem fogad el, ami nem illeszkedik az ő elképzeléseibe...

Ati, talán azt a kérdést is fel lehetne vetni, hogy nekik akarod a Hódítót csinálni vagy sok-sok más játékosnak, mert ha nekik, akkor pár éven belül meg fog szünni a játék...


Most jöhetnek a mínusz jelek, lebarmozások, irónikus megjegyzések, de ha jól belegondoltok, akkor ezzel magatok alatt is vágjátok a fát, hiszen szép lassan kihal alólatok kedvenc játékotok (játékunk), mert ilyen közegbe nem jön be senki, nem akarja magát kitenni ilyen atrocitásoknak, mint amilyeneket olvastam.

blade

azaz:
parajkaland
Green Eyed Monster
Bimbike nem bánt...
Reply With Quote
The Following 9 Users Say Thank You to penge bácsi For This Useful Post: