Thread: Elf mocsár
View Single Post
  #125  
Old 11-28-2009, 19:57
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
A többlépcsőssé tételt ill új tényező vagy paraméter bevezetését a -fordulok/nem fordulok- dilemmához írtam, sőt egyre inkább ahhoz csatolnám ha már egyszer a -felfedezek/nem fedezek- problémát mégis ilyen jól megoldotta. :-))
A fordulok/nem fordulok problémát talán érdemes egyénileg megközelíteni. Téged mi vinne rá arra, hogy lefordulj? Nyilván minél nagyobb az ori annál inkább semmi, de ha most kizárjuk a nagyon régi, és az újabb, kifejezetten A-s karrierre törőket, és csak azokat vesszük alapul, akik kizárólag a lenti forgásért tartanak A-ban orit, akkor őket mi vinné rá arra, hogy leforduljanak?
Engem pl semmi. Ez a "baj" úgymond. Ha - csak a gondolatkísérlet kedvéért tegyük fel - lefordulnék és 1000 kör alatt kisujjból vissza bírnék jönni top30-ba másik orival, akkor sem fordulnék le, mert minek? Hiszen ha rém egyszerű lenne visszajönni, akkor is annál még sokkal egyszerűbb csak szimplán ott maradni.
Pozitív ösztönzést egyrészt a leforduláshoz nem tudom, hogy lehet-e találni, de mindegy is, mert Ati már mondta (nem tudom hol pontosan), hogy nem fog járni semmilyen nyeremény érte, mert az csalásra ösztönözne. Magyarul marad az, hogy fordulj le azért, mert akkor nem kapsz két oltári nagy pofont, tehát a negatív ösztönzés. És tudjuk nagyon jól, hogy a negatív ösztönzések csak olyan esetben lépnek életbe (most nem elsősorban a Hódra gondolok, hanem úgy általában), mikor egy helyzet már csaknem tarthatatlan vagy tényleg nagyon durva lesz. És itt még nem járunk, nem is biztos, hogy fogunk valaha.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote