Thread: Asztrológus
View Single Post
  #46  
Old 11-26-2009, 17:12
Yberia Yberia is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 51
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Nekem akkor tetszene ha nem ilyen gyors, napi, ciklusokban gondolkoznátok, hanem mondjuk heti váltásokkal. Főleg, ha olyan pluszokat adna amikkel mások játékát is befolyásolja.
Pl.: minden szerdán nagyobbat üt. Lehet ha megszakadok se tudok emiatt szerdánként jobban figyelni. Mert egyszerűen nem érek rá annyit szerdán. Míg egy hét alatt általában azért lehet fokozni a figyelmet. És egyszerűbb is követni, szerintem.
Na igen, a lényeg ugye az időzítés. Talán rátapintottál a személyiség létkérdésére, hogy MIT adjon, és milyen gyakorisággal változzon. Azt hiszem úgy illik, hogy gondozom a "gyermekem", ezért a következőket gondoltam:

Időzítés:
Ha túl sokáig tart egy időszak annak az a kockázata van, hogy ha éppen bónuszt biztosít egy másik országot a tartós előnye miatt nehéz helyzetbe hozhat, vagy ha túl sokáig tart a malusza, akkor őt hozhatják nehéz helyzetbe. Szintén itt fontos taktikai elem, hogy ha pl nagyon gyenge hónapom lenne, akkor vagyok olyan pofátlan és elmegyek szabira, és így csak a személyiség előnyeit élvezném kb.

Ha túl rövid az időszak, akkor ugye ezek nem merülnek fel, ugyanakkor nem is használható ki rendesen a taktikai elem, például az átépítés, képzés, piacolás, termelés....már létező intervallumai miatt.

Én azt javaslom, hogy 72-120 körönként változzon a személyiség hatása.
--------------------

Még egy fontos kérdés, hogy mindenkinek egyszerre van-e vagy sem az adott időszak, úgy látom többen az egyidejűségre voksolnának:

Ellene szól, hogy ha mindnekinél ez eltérő lenne, akkor az asztrológus személyiséggel megáldott országok nem egyszerre lennének erősebbek, vagy gyengébbek, hanem ki-ki máskor. Ezért például támadás előtt fel kéne őt mérni mágikus, vagy tolvaj akcióval, hogy milyen időszakát éli. A felderítő akció meghatározott körökre előre mondaná meg az időszakok listáját. Ez elmenthető jegyzetben, vagy akár a pontlistában is megjelenhet valahol, mint felmért ország egy paramétere.

Mellette szól az egyidejűségnek, hogy nem fordulhat elő, hogy én az asztrológusommal pont gyengélkedem, míg valaki az asztrológusával pont ereje teljében van és így összeadódva már jelentősebb különbség keletkezik a két oszág támadó és végő értékeiben.

Persze, amin leginkább gondolkozni kell, hogy mennyire kell,hogy a személyiség támadó, vagy védő szerepű legyen, adhat számtalan más taktikai előnyt is, aminél a felvetett aggályok máris nem érvényesek.
Reply With Quote