View Single Post
  #1  
Old 11-24-2009, 10:06
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Ez a "magyar" ember?

Napról napra egyre nagyobbakat csalódom az emberekben és időnként felteszem magamnak a kérdést: Tényleg ez volna az Ember?

Azon, hogy a legmegbízhatóbbnak tűnő, sőt sokszor legfontosabbnak hitt emberek csapják be, hagyják cserben a másikat már lassan meg se lepődök.
Az, hogy bármit képesek sokan "feláldozni" csak azért, hogy elérjék a céljukat, már szintén nem újdonság,

De amivel tegnap este a buszmegállóban találkoztam, az felháborított.
Adott 6 ember egy buszmegállóban. Odakeveredik egy macska, akinek hófehér bundájáról valamint nyájas viselkedéséből minden kiderül, csak az nem, hogy utcacica.
(Igen tudom, hogy én állatbuzi vagyok, de ez most teljesen mellékes...)
A macsek odament több a megállóban állóhoz (Hozzám szerencséjére nem, mert akkor most gyakorolhatná a jó szobacica szerepkört.), többekhez hozzádörgölőzött... akinek ez nem tetszett, az hátrébb lépett egyszerüen és a cica nem is ment utána, elég esze volt ahhoz, hogy értsen a gesztusból. És ez így rendben is van.
Majd oda akart menni egy fiatal sráchoz, aki egy láblendítéssel jelezte, hogy ő viszont ezt nem szeretné. Mondjuk azt, hogy még ez is érthető, bár ő is tehetett volna egy lépést hátra, ahogy elötte ketten is tették, de ami a következő pillanatban történt, az számomra felfoghatatlan.
Odament egy szintén fiatalabb, 20év körüli sráchoz, az pedig teljes erővel oldalba rúgta. Szerencsétlen állat repült két métert, rá az útpatkára, felpattant és 3 lábon elrohant.
Első felháborodásom, és indulataim legyűrve nem estem a delikvens torkának csak annyit kérdeztem: És ez mire volt jó?
Nagyon egyszerü választ kaptam rá: - Jólesett!

Felrémlett bennem sok sok régi kép, amint 6éves gyerekek élő ámde sebesült galambot gyújtottak meg egy kukában, vagy amikor a helyi tinik a kóbor macskák kínzásában élték ki magukat...

Tényleg ez az ember? Vagy ez csak a magyar mentalitás? Fogalmazódnak sorra bennem a kérdések. Ezt vajon egy embertársával is megtenné az ilyen? Vagy azzal csak azért nem, mert az visszacsap?
Tényleg ide halad a világ?
Mi lesz az ilyenekből késöbb?

Hogy minek indítok topikot? Magam sem tudom... vagy csak egyszerüen kíváncsi vagyok én élek-e álomvilágban, ahol a fentiek elitélendőek és másnak egész más a véleménye a dologról.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
Sponsored Links