Thread: A taktikai elem
View Single Post
  #10  
Old 11-08-2009, 01:52
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor
Későn kapcsolódok be a témába, de remélem még időben.

A nagy hekin való csaták terén ma az alul lévő jelentős előnyt élvesz.

A fokozási lehetőség szükséges ahhoz, hogy a pontlista szakadékai miatt ne legyenek extrém termelők.

Arvylnak nagyon igaza van abban, hogy bunker elf kivételével be lehet verni egy 15%-kal nagyobb országot.
De a védő mit tud csinálni? anélkül, hogy csutkára bontaná megát, vagy véd, ha tud vagy felfelé menekül, vagy kibont a 100K-s limitből

Ne lehetetlenítsük el a védőt azzal, hogy barakkupacok szinte kockázat nélkül beverhetik 15% kal kisebb hekiről.
Nézzetek már szét az A topjában! Hol vannak az egykoron szép nagy kövér törpék?
Forogtak, SZK-n pihennek az ellehetetlenülés miatt vagy rég kiverve a minimumból lent!!!
Neveket hadd ne írjak, hátha visszajönne még valamelyik!

Ugye örökre nem lehet menekülni, és azért nem tuti a fokozás, bontásos eltáv se, hisz morálcsökkenést hoz a csatavesztés, de esélyt ad egy irdatlan barakkupac elleni felkészüléshez, és hogy a klántársak kísérhessék a támadót anélkül, hogy leszedné a termelőjüket.

Nézzünk egy egyszerű példát.
Vagyok 700K-n egy kigyúrt orkkal
Van felettem 770K-n egy törpe 15%torony-40% barakk jól felépítve)
Mellette 770K-n egy klántárs hadisa.

Ma 350K kattincsal fokozok, és megpróbálom betolni eredményesen.

Az Új rendszerben ami a foglalást segíti:
Ráfokozok, és betolom, majdnem 100%, hogy eredményesen, hisz a fokozás neki sokkal drágább mint az én ráfokozásom, és a kp limitált ugye.
Visszajön a hadisa, mondjuk sikeresen visszaüt miután csutekra bontotta magát. A hadisa fentebb kerül, gyakorlatilag átadta a földet a törpe a saját hadisának. (ezzel Őt kivontuk a harcból, felfelé eltávolodott.)
Fokozhatok ujra a törpére.

De a törpe helyett lehet ez az ország egy 10-50-es óriás is akár

Nem szabad elvenni a védő féltől a fokozásos menekülés lehetőségét (hangsúlyozom ez csak egy lehetőség nem biztos, hogy bejön)
Ezt pedig Zolitol ideznem a masik topicbol.

Bar nem tudom, egy elvetett javaslatnak minek nyitsz uj topicot, csak mert fejlesztes van, de hajra...

Hatha a fedezes modositast is eltorlik es a tultoltes is visszajon, ki tudja...
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post: