View Single Post
  #73  
Old 11-07-2009, 22:51
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Úgy látom nagyon elmentünk a témától.
Pár közgazdasági alaptézist azért fogadjunk el.
Egy piacon 2 okból lehetnek magasak az árak:
1. hiánycikk az adott termék (ami A-ban semiképp nem igaz hiszen többszöröse a kint lévő sereg mennyiség mint pár éve volt)
2. A fizeőképes kerslet nő, azaz több a pénz a piacon
(még meg lehetne emltíni a spekulációt, de az nem tartós)

jelen esetben a második a kiváltó ok.

Mindig is volt az A-ban egyfajta infláció a felérkező pénzek és azok leújrázása miatt .(én a magam részéről mindig is támogattam, hogy legyen leszabályozva az újrázással gyárotott pénz és tekercs mennyiség)
De míg az újrázás véges és 500 körönként jelent 4 milliárdot addig mondjuk 5000 bank 500 körönként 18 milliárd plusz pénzt visz a csoportba, ráadásul nem fogy ki 2000 kör után..

Ha a javaslat megvakósul és csak 1000 bank fizet kamatot, akkor is minimum 10.000 bank marad ami kamatozik, tehát 500 körönként így is termelni fognak a bankok majd 40 milliárd kamatot. legyen ennyi elég.


Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Amugy meg elv szinten sem ertek egyet a limitalassal. Akinek nagy az orszaga, mindenbol tobbet tud termelni, csak ezt total felesleges belimitalni. Egyseg ide, egyseg oda...
Remy, rendjén van a nagy ori termeljen jó sokat mindenből, termelejen gabonát, fegyvert, katonát, tekit, nyersanyagot. ezzel semmi gond. de ha pénz kell neki adja el.
még egyszer mondom a kereskedő csak egy személyiség ami csak apró bónuszt kell hogy adjon. Márpedig napi pl. 2 milliárd arany nem nevezhető "apró bónusznak".
Szerintem ez épp ésszel belátható, az összes többi csak szöveg.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to wand For This Useful Post: