View Single Post
  #9  
Old 10-02-2008, 14:42
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Zoli8 View Post
Nem feltétlen kell szerintem fölöslegesen térkapukat nyitogatni, hogy ha nem zsákmányszerzés a cél, hanem a rombolás, azt érdemesebb egy kapuval végigvinni, elvégre úgyse tudja meg az ellen hogy kik a szövijeid, meg mikor bemegy hozzá 60 gyújtás, magasabb hekiken picit leljebb esik tőletek..ha mindig ugyanaz az ember nyitja a TK-t, egy hadi szövetséget 2 nap alatt le lehet szedni a legkevesebb kár elszenvedésével, ha jókor mennek a gyújtások...mondjuk egy jó hadi szövi ellen inkább 30-30 gyújtást javasolnék kb, hogy ne tudjanak 1 óra alatt egy egyesített sereggel lecsapni a TK-nyitó tolira.
Szerintem ez a technika CSAK magasabb hekin jó, olyan 700-1000 heki környékén, és ahogy előttem mondták, magas nyersiárú csoportban.
Hogy miért?
Ha drága a nyersi, a vagyonukat tekercsekben felhalmozó hadiknak alig van vagyonuk, mert a tekercs általában olcsóbb, mint a nyersanyag ezekben a csopikban, tehát gyújtás után kevesebb épületet tudnak felhúzni. A toli meg bármelyik törpről lophat nyersit, mivel általában van pár gazdag termelő az ilyen csoportokban.A magas hekit azért tartom előnyösebbnek, mert ott már az óriás túlélőtől is lehet rombolgatni, míg 200 hekin 10 gyújtással jó, ha 1-2 épületet leviszel, tehát magasabb hekin sokkal több kárt tudsz okozni, és nehezebben jönnek vissza a hadik.

Összesítve viszont nem ajánlom a 4 tolis szöviket, mert ezekben a szövetségekben általában mindenki arra lop, amerre lát, hiába van egy varisabb, úgyis mindenki mást lop, merthát valljuk be, hogy nem szívesen lopunk, ha már alig jön,tehát mindig keresni kell új célpontot, ami napi átlag 6 ori a 4 tolinak...na most ez nem egy szövetség, akit magadra haragítottál, és több szövi hadijaival és varijaival már nem bír el egy toli szövi.
Nekem volt olyan szövetségem, ahol 2-en voltunk tolik, és így sem bírtuk összeegyeztetni, hátmég 4 toli.
Szóval szerintem csak óvatosan ezzel a felállással, mert pont ott a legsebezhetőbb, ahol hatékony lehetne...magasabb hektáron.
meglehet oldani, a célpont keresésnél kell óvatosnak lenni, ha már van 2-3 törpe a környéken, márpedig van, akkor meg összeegyeztethető hogy éppen ki kit lop, így senkinek sem a maradék marad hadi állapotban természetesen kell az együtt fentlét. Minket mondjuk 3óriással egy tolisabb gnóm szövi szedett le, illetve pár ütés váltás, és pirozás után, inkább úgy döntöttünk, hogy majd feljebbi csopiban vívjuk meg a harcot, ahol nem ilyen beteg a piac
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kutyuleee For This Useful Post: