Remekül szerepel eddig az NBII Keleti-csoportjában listavezető Bőcs együttese. A borsodi kiscsapat eddigi egyetlen csapatként még a Ferencvárost is legyőzte és veretlenül áll a bajnoki táblázat élén. Sokak szerint a bőcsi siker sztori egyik titka Tóth László, a csapat vezetőedzője. A szakember szerint tíz meccsből tízszer képesek lennének legyőzni a Fradit, ám lehet, hogy a lendületük csak a téli szünetig tart majd ki.
Tóth László szerint együttesének egyetlen titka van, a csapategység, hiszen a bőcsi játékosok többsége évek óta együtt futballozik.
- A legfontosabb, hogy a játékosok kilencven százaléka saját nevelésű. Futballistáink évek óta együtt játszanak, csak szükség esetén, hiányposztokra hozunk máshonnan játékosokat. Ennek köszönhetően nagyon egységes a bőcsi csapat – mondta a borsodi kiscsapat edzője.
Tóth szerint azonban könnyen elképzelhető, hogy a csapat lendülete csak a téli szünetig tart majd, akkor pedig a tehetősebb klubok szétszedik majd a keretet, a Fradi viszont angol befektetője révén még erősíteni is tud majd.
- Az őszi szezon végén a Fradi és a Bőcs fog osztozni a tabella első két helyén. A télen aztán nagy változások lesznek: ameddig a Ferencvárosnak megvannak az anyagi lehetőségei arra, hogy megtartsa játékosait, sőt, akár erősítsen is, addig tőlünk várhatóan többen távoznak majd. A jól szereplő csapat tagjai valószínűleg csábító ajánlatokat kapnak majd – akár az NB I-ből is – mi pedig természetesen elengedjük majd őket, hiszen a bőcsi klub célja, hogy minél jobb futballistákat neveljen ki. Büszkék leszünk azokra a fiainkra, akik az első osztályba kerülnek majd. Ugyanakkor a mi sorsunkat megpecsételi majd ez, mivel nem fogjuk tudni pótolni a távozókat – fejtette ki Tóth.
A szakember elárulta, a klub költségvetése az utóbbi évekhez képest idén drasztikusan csökkent. A sikertréner szerint az idei a bőcsi foci csúcséve, melyben akár tízszer is legyőznék a Fradit, de ennél már nem tudnának feljebb lépni.
- A klub kilencven százalékban a helyi önkormányzat tulajdonában van, és a szűkös anyagi lehetőségek nem teszik lehetővé, hogy játékosokat vásároljunk. Nyilvánvaló, hogy a jövő évi költségvetésben nem lesz annyi pénz, amennyiből szinten lehetne tartani a csapatot. Épp nemrég számoltuk ki, hogy a 2000-2001-es szezonban a klub 95 millió forintból gazdálkodott, ami ma 300 milliónak felelne meg. Ehhez képest az idei költségvetésünk 50 millió forint. A bőcsi foci jelenleg a csúcson van. Tízből tízszer megvernénk a Fradit, de ez az utolsó ilyen év, ennél följebb nem juthatunk.
Az ilyen nyilatkozatokat soha nem fogom megérteni. Minde esélyük meg lenne NB1-be jutni az egész kerettel. Erre mit csinálnak? Előre megmondják, hogy szétdarabolják a csapatot, és eladják a játékosaikat NB1-es csapatoknak. Mi értelme ennek? Ha feljutnának, minden játékosuk NB1-es lenne. Ez azt hozná magával, hogy több lenne a befektetőjük. A támogatójuk. A szponzoruk. És máris nem csak az önkormáynzatból csurdogálna befelé a pénz, hanem a szponzoroktól is...
Vagy én vagyok hülye, vagy a bőcsiek, de itt valami nem stimmel...
Mondjuk nem hiszem, hogy 10x egymás után elvernék a Fradtit, vagy akár más ilyen szintű csapatot. Ez azért túlzás, akkro is, ha eltekintünk a Fraditól, és más csapat nevét írjuk oda.
De azt alá kell írni, hogy ebben a szezonban tényleg remekül szerepelnek, sokszorosan túlteljesítik az eddigi eredményeiket.
És ha valóban szétosztogatják a legjobb játékosaikat... hát én megkockáztatom, hogy akkor jövőre az utolsók között fognak kullogni... De hát ez csak egy vélemény.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ
|