View Single Post
  #71  
Old 07-31-2008, 15:39
tulip tulip is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 142
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Sziasztok!

Elgondolkodtam a témán és a következő ötletem van:

Mi lenne, ha a mészárlás alap aránya megmaradna alulról 6, felülről 3, de a területek aránya módosítaná ezt a %-ot a következőképpen:

Ha a nagyobb területü alulról támadná a kisebb területüt, akkor megkapná a 6%-ot. (többet kellett bontania megérdemli).
Ha kisebb területü ország felülről támadná a nagyobbat, akkor 3%-ot mészárolna. (keveset kellett volna bontania, magára vessen).
A kisebb területü ország alulról fölfele ütésének hatékonyságát csökkentené a két ország területének aránya 10% területkülönbség esetén maximum 1,5%-al.
A nagyobb területü ország fölülről lefelé való ütésének hatékonyságát erősítené a két ország területének aránya 10% különsbség esetén maximum 1,5%-al.

Ezzel a módosítással a közel azonos területü országoknak érdemes bontó versenyt rendezniük, de egy nagy országot nem kényszerítünk bontóversenybe egy kisebb országgal szemben.

Példa: N = 220, K = 200 heki. A területek 10%-al térnek el egymástól, megkapják a maximális 1,5%-os módosítást.
Ha N üti alulról K-t akkor az eddigihez hasonlóan 6%-ot mészárol..
Ha N üti felülről K-t, akkor az eddigieknek megfelelően 3%-ot mészárol.
Ha K üti alulról N-t, akkor 6%-1,5% = 4,5%-ot mészárol.
Ha N üti felülről K-t, akkor 3%+1,5% = 4,5% -ot mészárol.


Példa2: N=210, K=200. Most a területek 5%-ban térnek el, így csak 0,75%-ban módosul az előzőhöz képest:
Ha N üti alulról K-t akkor az eddigihez hasonlóan 6%-ot mészárol..
Ha N üti felülről K-t, akkor az eddigieknek megfelelően 3%-ot mészárol.
Ha K üti alulról N-t, akkor 6%-0,75% = 5,25 %-ot mészárol.
Ha N üti felülről K-t, akkor 3%+0,75% = 3,75% -ot mészárol.


Példa3: N=200, K=200. Most a területek 0%-ban térnek el, így nincs módosulás.
Aki alulról üt, 6%-ot mészárol, aki felülről, az 3%-ot.

Kicsit összekavaradtom benne, ezért pontosítottam.
Végigolvasva a korábbi hozzászólásokat, szerintem ez a módszer mindegyikre megoldást ad. A korábbi stratégiák ugyanúgy működnek, de befoltozza a hibákat.

Last edited by tulip; 08-01-2008 at 08:20..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to tulip For This Useful Post:
Sponsored Links