View Single Post
  #365  
Old 06-20-2008, 13:49
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Szerintem is. Szerencsére 3 napnyi újdonság után nem ez lesz a jellemző., hanem mindenki rájön, hogy jééé, ugyanazokkal az emberekkel tud beszélgetni, mint eddig, és jééé, pont ugyanúgy, és jééé, pont ugyanott, és jééé, ugyanúgy jöhentek új emberek is a fórumra, maximum annyi a különbség, hogy kevesebb veszekedés közepette teszi mindezt.

Tudom, ez régebben született hsz, de nem volt tovább türelmem olvasni.

Ati, én se vagyok olyan aki minden változást elutasít, de ez nagyon rossz lett.
Az utóbbi időben 2-3 naponta ha beköszöntem fórumra, ez igaz, de rendszeresen olvastam, és több ízben is jól szórakoztam rajta. Ehhez változó társaság kell, nem egy csetablak, amiből jópár skypeos van megnyitva állandóan különböző viszonylag szűk társaságokkal.

A fórumnak megvolt a maga szerepe, a maga varázsa. Ez a mostani egyrészt nem olyan, másrészt kezdőnek bitang nehéz beilleszkedni ebbe a rendszerbe.

Ami nekem soha nem tetszett, hogy élesen elválasszuk egymástól a régi és az új játékosokat. Az újaknak szükségük van a régiekre, hogy megtanulhassanak játszani, és ne hagyják abba az egészet a sikerélmény hiánya miatt. Valahogy nem hiszem, hogy a tapasztalt játékosok jól megrostált fórumklikkjei egyre-másra hívnák meg a kezdőket.

A másik a moderálás. Egyetlen "új" fórumnak vagyok tagja, ide két klán tagjai vannak meghívva. Nyilván a két klán jóba van egymással, azért épp ők ketten Hosszú távon nem hiszem, hogy elkerülhető lenne a jksz már a mi esetünkben sem, holott nem direkt erre irányult a dolog. A tagok egy ideje átjárkálnak egyik klánból a másikba, és félek előbb-utóbb ebből durva kihágás lesz, egyébként szándékolatlanul. Mivel nem írhat oda akárki, és mivel nem is olvashatja akárki, idővel az ember hajlamos lesz úgy érezni, mintha szövifórumon lenne. Tegnap én is majdnem büntetendőt írtam, és a tegnapi volt a fórum első napja.

Eddig nem találtam különösebb pozitívumot ebben a felállásban, hacsak nem azt, hogy MODERÁTOR lettem pár órára Ezt a modiságot simán odaadom a régi fórumért.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote