View Single Post
  #67  
Old 04-05-2008, 00:06
tulip tulip is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 142
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
apropó, Te olyan bölcsész féle vagy?
Nem tudom, hogy ezzel a kérdéssel engem vagy a bölcsészeket akartad sértegetni? Kifejezetten alulfejlett az a képességem, amely a bölcsészeket jellemzi. A bölcsészek több száz oldalt tudnak felszippantani néhány nap alatt (aztán persze nagyrészt el is felejtik). Nekem az ilyen tipusú tanulás már 10 oldal esetében is komoly megterhelést okoz. Ellenben képes voltam eme hiányosságom ellenére szórótárgyakból jó jegyeket szerezni egyetemen, matematika szakon, főleg olyan vizsgákon, ahol belekérdeztek a bizonyítások lépéseibe azt ellenőrizve, hogy az illető megértette-e vagy csak megtanulta. Engem általában a természettudományok érdekelnek, csak nem értek hozzá. De ma már annyi ismeret halmozódott fel, hogy egyetlen ember képtelen több tudománnyal érdemben foglalkozni. Ha csak a matematikát vesszzük, analízis, geometria, algebra, alkalmazott matematika is túl nagy terület egyenként, tovább specializálódnak. Van aki csak a harmonikus sorokkal foglalkozik, más a sztochasztikus integrálokkal, harmadik a függvényegyenletekkel, a negyedik a prerendezett halmazokkal, stb. Úgy vélem, megengedhető egy fórumon, hogy az ember olyan dolgokhoz is hozzászóljon, amihez nem ért. Végülis mások véleményéből, ötletéből tanulhat legtöbbet az ember.

Az érvetek a kísérlet mellett egyrészt a kíváncsiság, másrészt a kutatókba vetett hit volt. Én pedig nem bízok a kutatókban ilyen téren, mert ők is emberek, tehát sok esetben személyes érdekeket helyeznek az ésszerűség elé és emelett még tévedhetnek is. Arra meg amit hajtogatsz, hogy egy véletlen esemény "tökéletesen alátámaszt" az élet keletkezésével kapcsolatosan bármit, nyugodtan mondom, hogy logikailag a "tökéletes" szó abszolút nem odaillő. Valezius írta le a lényeget, hogy

"A kísérlet sikere azt bizonyítaná, hogy ez mégis lehetséges."

Csak ennyit jelent és nem többet. Ez pedig számomra eddig is elfogadott volt, tudván hogy egyes kutatók számítása szerint az egész Univerzum kevés ahhoz, hogy véletlenül ez az esemény (az élet keletkezése) újból előforduljon. Mások szerint az Univerzum az életre van kiélezve így az élet kialakulásának jóval nagyobb az esélye, mint azt a számok alapján gondolhatnánk. Csak akkor sikerülhet ez a kísérlet, ha nekik van igazuk.
Reply With Quote