Thread: Felfedezés
View Single Post
  #170  
Old 02-13-2008, 18:25
Robin Robin is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 262
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Nekem még mindig tetszik az 5000 hektáros könnyített felfedezés javaslat,bár én bizonyos felfedezési arány és 10000 hektár alatt még olcsóbbá tenném:mondjuk 25% és 10000hektár alatt lenne 500katona/ heki

25% alatt és 10000 hektár felett 1000katona / hektár
de a max felfedezhető terület 50% lenne
Nem igen látom értelmét a fedezés könnyítésének 25% arány alatt. Aki üt az üssön és ne legyen neki kedvezményes fedezés. Nem látom értelmét hogy miért kéne neki csökkenteni. Lehet hogy kockázatot vállal azzal hogy kimegy ütni, de spórol egy halom katonát azzal hogy üt és nem fedez.

A felfedezhető max terület bevezetését nem tartom bölcs dolognak, mert mindig vannak olyanok akik inkább fedeznek és nem ütnek. Nem értem miért kéne amúgyis büntetni valakit aki fedezgetve halad. Nem mindenkinek van sok ideje az A-ra...
Szerintem nem kéne hogy minden csak akörül forogjon hogy ki mennyit üt...

Egyelőre mindig azok szívnak a legtöbbet akiket ütnek. Ha olyat ütnek aki szintén ütésekkel halad akkor neki nem nagy vérveszteség az hogy beütötték. Viszont ha olyat ütnek aki zömében fedezéssel halad annak nagy vérveszteség minden heki, ezért véleményem szerint inkább azokat kéne számításba venni akik fedezve haladnak. Ergó kilyukadtam a fedezés könnyítéséhez

Röviden és tömören nem látom értelmét annak hogy megszabjunk egy max. fedezhető területet és könnyített fedezést...

Egyetértek a fedezés könnyítésével, de nem úgy hogy azt segítsük aki ütésekkel halad...
Reply With Quote