View Single Post
  #12  
Old 02-11-2008, 15:37
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Fegya problémája is rossz példa erre, szerintem ő se azzal orvosolná, hogy 2 körre emelné maga mellé a most 110 körre lévőket...
Nem hibáztatlak, hogy nem olvastál el mindent, végül is sokat írtam.
Konkrétan: Ha két ország között 110 kör van, köztük senki, és a másik irányba is kevesen, akkor körönként 0,1%-kal változtatva a távolságot 1000 kör alatt 1/(1,001^1000) lesz a szorzó a környékükön (=0,368), tehát 40 körre kerülnek. Ha közben ők nem mozdulnak, a környezetük nagyjából állandó, a csoportlétszám nem változik.
Nem nevezném drasztikus sebességűnek a változást - ugyanakkor, ha az egyéb lehetőségek nagyon leülnek, ez mégis felcsillant valamit.

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
A pontlista azért ilyen amilyen, hogy nagy méretkülönbségű orik ne legyenek egymás mellett.
Hangsúlyoznám, nem kellene végletesen gondolkodni. Egy lassú folyamatnak a lehetőségét dobtam fel. Azért lassú, hogy alkalmazkodni lehessen hozzá, és azért folyamat, hogy tartson egy játszhatóbb szituáció felé. (Pl. amikor mindenki közelében van több lehetséges ellenfél.) Nem azt jelenti, hogy ezt az állapotot valaha is eléri a program! Folyamatos játékkal egy ország meg tudná tartani továbbra is a távolságot, ha akarná. Csak többet kellene érte tennie, mint eddig.

Azt hiszem, már említettem mi a baj a jelenlegi körtávolságokkal. A játéktér nem veszi figyelembe a csoportosulások szabályszerűségeit, pl. azt, hogy a széleken asszimetria alakul ki (bárhol lehet a csoportban egyenetlen eloszlás, de a széleken biztosan). Az asszimetriát kihasználva könnyebb védett helyre kerülni (akár csoport közepén is kialakulhat ilyen), és ez indokolatlan +előnyhöz juttatja az azt élvezőt. Ez egyértelműen a játéktér jellemzője, amit a játéktér szabályaival lehet hangolni.
Reply With Quote