View Single Post
  #4  
Old 02-11-2008, 12:11
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Szerintem nem felejtettem el, említettem is. Több dolog jutott eszembe ezzel kapcsolatban.
- A változás iszonyat lassú. Olyan nem fog előfordulni, hogy tegnap még 30 kör a táv, ma meg arra ébredsz, hogy 12.
- Csak azt érinti igazán, aki vagy eleve arra törekszik, hogy áthidaljon egy szakadékot, vagy nagyon elhúzott (le vagy fel). Mindkettővel az fog történni, hogy a jelenlegi rendszerhez képest többet kell valószínűleg harcolni.
- Ez egy serkentő, hogy aki feljebb van, az se érezze magát mindig biztonságban.
- Az esetek többségében lejjebb vannak többen. Lehet, hogy a top tudja ütni az alatta lévőket, de esély van arra, hogy valaki az üldözőbolyból kihasználja a helyzetet, és vagy a top gyenge pillanatát találja meg, vagy a többieken hiénázik, de felkapaszkodik. Mozgás lenne, ami esélyt adna arra, hogy taktikai érzékkel egy ország haladni tudjon. Nem mindig csak fel - itt derülne ki, ki a jobb, szerencsésebb.
- Ha most A-ra gondolsz: Hány olyan post van, ami arról szól, hogy nincs kit ütni? Igen, ez kétirányú: ha én tudok ütni, akkor engem is elérhetnek.
- És végül. A jelenlegi rendszer (pl. A-ban) tipikusan az erőviszonyok konzerválására jó. Mivel kevés az ütés, egy ütésen relatíve sokat lehet veszíteni, ezért még kevesebb lesz az ütés. Ha pedig mindenki csak magában (szövetségében) fejlődget, akkor a sorrend marad, a távok nőnek, és egyre nehezebb lesz ütni.
Reply With Quote