View Single Post
  #16  
Old 01-31-2008, 22:49
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
"A világ leghíresebb tekercsei a Holt-tengeri tekecsek."

vagyis máshol nem is létezhet... amúgy mi az a "tekecsek" ??
Mivel a ,agyar irodalom megengedi a költőinek, hogy olyan szavakat használjanak amilyet szeretnéket, mégha az el is tér a helyesírás szabályaitől, így én is kicsit eltértem tőle. Mielőtt megkérdeznéd költő vagyok-e vagy sem ajánlom figyelmedbe a kreatív sarkot.

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
ha a "főleg" ugyanazt jelenti , mint a csak, akkor bizony másfajta tekercs nem is létezik...
Nem a főlegnek a leginkább a rokon értelmű szava. A csak ebben az esetben egy kizásárt eredményez minden már iránt.

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
pergamentből vagy papiruszból ezek szerint sosem készült tekercs, csak nem tudom miből készülhet szerinted, de az egyiptomiak még ma is ezeket használják, és kőbe vésett táblákkal rohangáltak mindíg is több ezeréven keresztül, napjainkig.

De készültek tekercsek, de mind írtam előtérbe helyezték, vagyis szívesebben és gyakrabban használták. Miért? Mert időtálobb volt, sokkal kevésbé látszottak rajta az idő nyomai és nehezebb volt őket elopni, vagy tönkretenni. Természetes nem mindenki rohangás kőtáplákkal, arra csak a fontos dolgokat jegyezték fel.
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Reply With Quote