View Single Post
  #4  
Old 11-15-2007, 11:12
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Paliking View Post
Hirtelen futottam át, majd még gondolkozom rajta, de ami szerintem elsődleges korlátja lehet ennek a rendszernek, az a maximált pénz egy országban. Ugyanis ha egy kis klán élezve van, akkor megtölteni az orikat néhány milliárd akkor is, ha fullra tölti magát. Egy nagy klánnál ez már nehéz kérdés, pláne egy védés visszatámadás kombinációnál. Az biztos, hogy a katonapiac árait az egekig tolná ez a szisztéma
A jelenlegi rendszerben sem tudnak a legnagyobb klánok védelmet venni, majd a védés után sereget cserélni és visszatámadni, mert nem lehet annyi pénzt tartani az orikban.
Nagyon sok minden megváltozna a piacon is. A legnagyobb termelők kénytelenek lennének kevesebbet termelni, hogy megvédhessék magukat. Ezért kevesebb lenne a nyersanyag és a fegyver. A több csata miatt többet kéne építkezni, tehát kisebb lenne a nyersanyag kereslet és nagyobb a nyersanyag kínálat. Így jóval drágábbak lennének a nyersanyagok.
A gabonával is ez a helyzet. Jóval több sereget kellene otthon tartani a nagy oriknak, tehát több gabona fogyna, így felmenne a gabona ára is.

Quote:
Originally Posted by Paliking View Post
Nekem alapvetően tetszik az ötlet, az biztos, hogy sokkal több klántámadás lenne.

Ha az lenne a cél, hogy bárki támadhasson bárkit, akkor a 2000 körös határ nem jó a foglalás teljes lecsökkenésére, ahogy néztem a pontlistát, nagyságrendileg 4100 kör a távolság az első helyezett klán és a sűrű alj között. 2000 körbe még a 2. klán támadása sem férne bele, de nemcsak az alsó régiók, hanem már a 4. klán által sem. Mondjuk az Ovi elérné a Big Gunt, a Big Gun elérné a Pannonföldét.
Persze tudom, nem az a célja a javaslatnak, hogy egy 100k pontos klán üthesse a Pannonföldét, és ez kezelve is lenne a távolság miatti degresszióval, de azért az lehetne egy kiindulási alap, hogy a jelenlegi helyzet alapján elméletileg legalább a középmezőny elérhessen bárkit. Arra gondoltam, hogy ez a határ lehetne a jelenlegi állapotok alapján az első klántól mért átlagos távolság súlyozva a klánok számával.
Egyetértek. Tényleg jobb lenne, ha egy középmezőnyhöz tartozó klán is elérhetné a legelsőket.

Quote:
Originally Posted by Paliking View Post
Ezt a relatív támadóerőt/védőerőt még tovább kellene cizellálni sztem. Ha úgyis csak relatív módon történik a számítás, akkor szerintem elegendő lenne az, hogy a két klán arányainak megfelelően kell töltenie a nagyobb klánnak. Tehát ha az egyik klán kétszerese a másiknak, akkor a nagyobb klánnak csak 50%-osan kelljen feltöltenie magát ahhoz, hogy a maximális relatív védelmet/támadóerőt elérje, és nem kell teljesen feltöltenie magát. Szerintem ez is segítené az aránytalan támadások kialakulását.
Ez nem tetszik. Túlbonyolításnak érzem.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote