View Single Post
  #9  
Old 08-29-2007, 13:38
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hmm... hol is kezdjem?
A hódos kézikönyvhöz nem akartam hozzászólni, mert nem tartom magamat elég jónak ebben a "játékban" ahhoz, hogy másokat "tanítsak" rá.

Igen a hód olyan, mint az élet, ugyanúgy tégláról téglára kell összeilleszteni a darabjait és néha bizony hiába a jól felépített ország olyan akadályokkal találhatod szembe magad, ami rákényszerít, hogy előlről kezdj mindent. De ahogy az életben, a játékban sem szabad feladni és ahogy a játékban, az életben se muszáj ezt végigcsinálnod egyedül.
Végigjátszhatod egyedül, végigmehetsz az összes szinten Magányos Farkasként és lehetsz úgy is sikeres, de köthetsz olyan szövetségeket, amik bármit képesek átvészelni. Mind, mind csak rajtad múlik...
Ennek a játéknak a lényege nem a táblázatokban van és nem az esztelen csapkodásban, hanem a közösségben, amit magába tömörít, az emberekben, akik az országok mögött rejtőznek. Carloshoz hasonlóan én is abbahagytam, kihagytam jó 3 hónapot, de az emberek, akiket barátaimnak tekintek és akiket a játék révén ismerhettem meg, Ati, Ditke, Bimmbimm, Synkel és még szerencsére hosszan sorolhatnám, hetek kitartó próbálkozásai után rávettek, visszatérjek. Hogy meddig lesz ez igy? Nem tudom. Igazából a játékohoz még most se érzek olyan kedvet, mint egy fél évvel ezelött és ennek oka az, amit mindig is mondtam, hogy a régi ismerősök barátok sorra eltüntek. Lehet, hogy ez megváltozik, de most nem látom előre, még azt se tudom megmondani holnap még itt leszek-e. De azért az azonosításkor bepötyögöm azt a néhány számot, hátha egy fél év múlva visszatérnak azok is, akikért érdemes játszani.
Igen ez a játék olyan, mint az élet, néha sajnos több párhuzamot lehet vonni az élet és a játék közt, mint szeretnénk és sokan túlságosan bele is lovalják magukat, de tudomásul kell venni... bármennyire hasonlít is ez az életre, nem az, csak egy játék, ami arra szolgál, hogy jólérezzük magunkat.
A fentiek alapján, akkor én nem is vagyok igazi hódos... püffneki, akkor ezt is vállalom. A hód egy játék és maradjon is meg annak.

Off:Carlos csak hagyd!
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 08-29-2007 at 13:57..
Reply With Quote