Quote:
Originally Posted by Valezius
Azért ez már jópárszor előkerült a fórumon.
Az összes piaci tétel szorozva van az árával, majd elosztva az összes mennyiséggel. Ez a súlyozott átlagár, ha ennél kétszer drágábban van kinn az árud a visszaérkezéskor, akkor elveszik.
Én így tudom.
|
Ez valóban így van. Súlyozva van az ár, tehát ha egyvalamit kiteszel 50000 aranyért, annak a hatása igen csekély, ezzel nem lehet azt biztosítani, hogy az átlagár ettől magas lesz, és nem vesznek el az áruk. Ugyanez igaz fordítva is: ha egyvalamit kiteszel nagyon olcsón, attól még a töbiek hazatérő árui nem fognak elveszni.
(Volt már persze példa ilyen módon "piacátvételre", az 1/A-ban tudnának erről mesélni, nem kevés előkészülettel járt, úgy kb 2 éve, és igencsak átformálta időlegesen a piaci egyensúlyokat.)