A tudós
Talán érdemes elgondolkodni, mi a személyiségek szerepe a játékban.
Felmerült egy olyan feltételezés, hogy eredetileg a játékot színesíteni kívánták a fejlesztők. Ehhez képest van olyan személyiség, amire stratégiát lehet építeni (pl. tudós vagy vándor,...), míg van olyan is, ami tényleg csak könnyebbé teszi a választott stílust (varázsló...).
Monro a témaindítóban a tudóst emelte ki, mint példát, amihez képest a többi személyiség kevésbé használható.
Adódik a másik út a kiegyenlítésre: gyengüljön a tudós. Pl. +3% teki már nem biztos, hogy akkora jokerré teszi, hogy minden szinten és minden csoportban ezt legyen érdemes választani. Tudom, hogy általában nem szimpatikus módja a kiegyenlítésnek az erős gyengítése, ezért felhozok pár érvet mellette is és ellene is, hogy lehessen gondolkodni.
Mellette:
- Ha tényleg a tudós lógott ki a mezőnyből felfelé, ez egy triviális megoldás.
- Ha a személyiségek tényleg csak színesítésnek vannak, a tudós személyiség sem lesz annyira meghatározó a csatákban. (Kicsit olyan lehetne a tudós személyiség, mint a gnóm faj: mindenből jobb tud lenni, mint az átlag, de semmiből nem lesz a legjobb, viszont megvan a rugalmassága, hogy alakuljon.)
- Bár kevésbé befolyásolná a tudósság egy harc kimenetelét, mégis érdekesebb lenne az élet a miatt, mert egyéb személyiségek gyakrabban fordulnának elő.
- A több személyiséggel járó nagyobb arányú erősödés, amit előttem sokan felvetettek, nem jönne elő.
Ellene:
- Hát igen, ez egy gyengítés. Kisebb lesz a személyiség hatása, kevésbé kell/lehet számolni vele.
Mindemellett nem mondom, hogy a továbbra is gyengébb személyiségeket ne lehetne felhúzni. Viszont nem fontos mindent a csúcshoz igazítani, lejjebb is lehet hozni a csúcsot.
|