Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Miért buknak le a tolik? (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3091)

Swiss 07-18-2008 17:14

Miért buknak le a tolik?
 
Üdv Nektek Hatalmasoknak!

A mai nap találkoztam a következő furcsa esettel:

Egy országom romokban, csak íj + tornyok a többi katonai egység balról közelíti a nullát. Minden épület működik nincs emberhiány az oriban (egyelőre).

Egy reggeli földelés bekapása előtt buktak nálam tolik. Mivel sem tolim sem varim nincs így nem tudom milyen messze lehetett az agresszor.

Lehet valami más magyarázat a bukásra, mint a távolság?


Segítségetek előre is köszönöm!

Ati 07-18-2008 17:25

Quote:

Originally Posted by Swiss (Post 183746)
Lehet valami más magyarázat a bukásra, mint a távolság?

Ha Neked nulla tolvajod van, akkor csak a távolság.

Swiss 07-18-2008 17:26

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 183747)
Ha Neked nulla tolvajod van, akkor csak a távolság.

Köszönöm a gyors választ!

Valezius 07-18-2008 18:00

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 183747)
Ha Neked nulla tolvajod van, akkor csak a távolság.

Hát ez nekem új :eek:
Quote:

Hogy egy tolvajakció sikeres-e, azt a tolvajok számán, katonai morálon, faji módosítókon és varázslatokon kívül mégegy szempont befolyásolja: a pontlista-beli helyezések különbsége.

A módosító képlete: A két ország helyezésbeli különbsége * 20 / csoportlétszám

Ha a módosító értéke kevesebb, mint 1, akkor 1-gyel számolj. A célország védekezőerejét ezzel a módosítóval szorozd be.
Hát, de ha a nullát bármivel beszorzom nem nulla marad?

Ha me ga másiknak van tolvaja, akkor az ő támadóereje nem lehet 0, se kisebb. (Tudom, ha a morál és a készüli is 0, akkor igen, de akkor meg nem fog tudni akciót indítani)

Kivéve, ha nincs kocsmája, csak tolvaja, akkor lehet 0 a támadóerő, legalábbis eddig így gondoltam...

BigPi 07-18-2008 20:28

És milyen ciki az, amikor a közel háromezer tolvaj bebukik a hullánál. Egymás után többször is. Nem is olyan nagytávolságon 6-8 kör körül max 1000 pontos különbséggel.

Andrew 07-18-2008 20:48

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 183750)
Hát ez nekem új :eek:


Hát, de ha a nullát bármivel beszorzom nem nulla marad?

Ha me ga másiknak van tolvaja, akkor az ő támadóereje nem lehet 0, se kisebb. (Tudom, ha a morál és a készüli is 0, akkor igen, de akkor meg nem fog tudni akciót indítani)

Kivéve, ha nincs kocsmája, csak tolvaja, akkor lehet 0 a támadóerő, legalábbis eddig így gondoltam...

Lehet, hogy a kocsmákra nem jut foglalkoztatottság.

Valezius 07-18-2008 20:59

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 183747)
Ha Neked nulla tolvajod van, akkor csak a távolság.

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 183761)
Lehet, hogy a kocsmákra nem jut foglalkoztatottság.

Igen ez tökéletesen megmagyarázza Ati válaszát :p

Andrew 07-18-2008 21:12

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 183762)
Igen ez tökéletesen megmagyarázza Ati válaszát :p

Viszont Ati válasza szerintem egyáltalán nem magyarázza meg az esetet, mert 0 tolit a világ végéről is át lehet lopni akár 1 tolival is. Én a Te feltételezésedre írtam egy másik alternatívát. (Nem véletlenül a tiedet idéztem be:D)

Dus 07-19-2008 14:54

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 183763)
Viszont Ati válasza szerintem egyáltalán nem magyarázza meg az esetet, mert 0 tolit a világ végéről is át lehet lopni akár 1 tolival is. Én a Te feltételezésedre írtam egy másik alternatívát. (Nem véletlenül a tiedet idéztem be:D)

Ez nem tudom mennyire biztos, de én már buktam egy kocsmás óriással hullánál be a tolizást...bár elég régen volt, de felejthetetlen egy pillanat volt (nem volt emberhiány, volt kocsma és működött is...)...

Reni 07-20-2008 09:48

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 183815)
Ez nem tudom mennyire biztos, de én már buktam egy kocsmás óriással hullánál be a tolizást...bár elég régen volt, de felejthetetlen egy pillanat volt (nem volt emberhiány, volt kocsma és működött is...)...


Biztos hulla volt? Gömbözted utána miután buktad? Mert ha egyszer valamikor a múltban gömbözted és a pontlistában volt ott mellette hogy élőhalott még lehet más fajjal, ha időközben valamikor nyomott egy újrát .... Ha újrázik és fajt vált attól még a régi faj marad kiírva a pontlistában a neve mellett egészen addig míg újra meg nem gömbözöd.


All times are GMT +1. The time now is 01:06.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu