Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Adjuk vissza a felelfet a fenti csoportoknak! (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4320)

Artista 11-05-2013 20:10

Quote:

Originally Posted by rocchess (Post 306052)
Igy már értem :)

igy talán már elég pénzt tud lopni:)

csak tudna lopni... ha nem létezne a 10k értékű zóna... mert "biztos" fokozni, vagy bontani fog azért, hogy lopjon, a hadi meg csak röhög rajta, hogy odamegy két körre hozzá az ellenséges alvilágos, hogy leüsse mint egy taxiórát...

kell még tolni neki kis-sok hadibónuszt, hogy hadi faj legyen, akkor lesz játszható a fenti csoportokban... (ha a hadi akciókhoz képest nem könnyebb, és nem is olyan eredményes az alvilági akciózás)

none 11-05-2013 20:21

Quote:

Originally Posted by Artista (Post 306055)
csak tudna lopni... ha nem létezne a 10k értékű zóna... mert "biztos" fokozni, vagy bontani fog azért, hogy lopjon, a hadi meg csak röhög rajta, hogy odamegy két körre hozzá az ellenséges alvilágos, hogy leüsse mint egy taxiórát...
..

reális.. a hadis minden percben benéz az oriba nem fokozott-e oda egy toli és kell-e sereget indítani..:)
azért nem fog fokozni, mert pénzügyileg nem éri meg, de hogy nem nagyon lehetne lereagálni, ha vki jól csinálja az is biztos..

Artista 11-05-2013 20:26

Quote:

Originally Posted by none (Post 306056)
azért nem fog fokozni, mert pénzügyileg nem éri meg

Értem, én is így gondolom, és még ott a kockázat amit írtam. Tehát akkor hogyan legyen a felső csoportokban alvilági játékkal játszható, ha ezzel a 10k-s zónával ki van herélve? Van rá javaslatod? (ha már az enyémet teljesen rossznak tartod)

none 11-05-2013 21:00

Quote:

Originally Posted by Artista (Post 306057)
Értem, én is így gondolom, és még ott a kockázat amit írtam. Tehát akkor hogyan legyen a felső csoportokban alvilági játékkal játszható, ha ezzel a 10k-s zónával ki van herélve? Van rá javaslatod? (ha már az enyémet teljesen rossznak tartod)

szerintem 4k heki felett nem lesz játszható a feles.. a te javaslatod valahol b toptól jobb mint a 10k-s rendszer.. alatta csak ront a tolik helyzetén..
szóval sztem a 10k pont maradhat, mert nem oszt nem szoroz.. Aban a föld az érték, azt meg a feles nem tudja megszerezni és megvédeni sem a legjobb..

Sequator 11-05-2013 21:08

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 306049)
Az összeg ugyanakkora, de sokkal nagyobb területen van szétszórva, hiszen az ország különböző pontjain laknak emberek. Amíg közel laknak egymáshoz, addig egyszerű a dolog, könnyű mindenkinek bejárni a bankba és betenni a pénzét, mert ott van egy utcányira a házától. Amikor viszont át kell gyalogolnia a szomszéd faluba, sőt még azon is túlra, akkor nem fogja a napi bevételt mindig betenni, sokkal több pénz marad a bankon kívül. Persze ha ilyenkor mindenki közelébe építesz bankot, akkor már inkább beteszik a pénzt a biztos helyre.

Ez az érv már akkor se tetszett amikor először leírtad, abban valami sorbanállás is szerepelt :D Nem a népé a bank hanem az enyém, nem az ő pénzeiket kezelni hanem az enyémet. Ők befizetik az adót ahhoz a pénzhez nekik semmi közük :D Ez a "messze van a szomszéd falu" nem hinném, hogy meggyőző érv lenne a területarányos bankvédelem bevezetésére. Engem legalábbis nem győzött meg :D

Artista 11-05-2013 21:27

Quote:

Originally Posted by none (Post 306058)
szóval sztem a 10k pont maradhat, mert nem oszt nem szoroz.. Aban a föld az érték

ezért nem értem, hogy a nagyobb akciózónát miért sajnálnád a tolvajoktól... hiszen állításod szerint (amit már mások is írtak) csak értéktelen dolgokhoz juthatnak a lopással.

eldönthetnéd azt is, hogy jelentéktelen ("nem oszt nem szoroz"), vagy túl erős (megborítja az A-t) lenne attól az alvilág, mert felváltva hol az egyiket, hol a másikat írod a javaslatra.

...meg illene tisztázni, hogy a "fenti csoportoknak"-ba beletartozik az A csoport is? Annak felső fele is?

none 11-05-2013 21:33

Quote:

Originally Posted by Artista (Post 306060)
ezért nem értem, hogy a nagyobb akciózónát miért sajnálnád a tolvajoktól... hiszen állításod szerint (amit már mások is írtak) csak értéktelen dolgokhoz juthatnak a lopással.

eldönthetnéd azt is, hogy jelentéktelen ("nem oszt nem szoroz"), vagy túl erős (megborítja az A-t) lenne attól az alvilág, mert felváltva hol az egyiket, hol a másikat írod a javaslatra.

...meg illene tisztázni, hogy a "fenti csoportoknak"-ba beletartozik az A csoport is? Annak felső fele is?

félelfnek nem oszt, nem szoroz, elfnek meg indokolatlan segítség, erre írtam hogy erős lenne Aban.. ha csak felesre érvényes, akkor meg csak rontja a helyzetüket, mert használhatatlanabb lesz, mint volt, meg mint más fajok..

Tomka 11-13-2013 17:49

Hmm nagyon leállt a téma. Ati mikor léphetnek életbe a változások, egyáltalán most csak a bankok lopása maradt, mint nyitott kérdés?

Ati 11-13-2013 17:57

Quote:

Originally Posted by Tomka (Post 306139)
most csak a bankok lopása maradt, mint nyitott kérdés?

Már az se igazán. Nem érkezett eddig ellenérv a legutóbbi területarányos javaslatra.

Remedy 11-13-2013 18:31

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 306140)
Már az se igazán. Nem érkezett eddig ellenérv a legutóbbi területarányos javaslatra.

Lehet senki sem érti. Pl én sem, milyen 5%-ról van szó benne, meg az hogy jön ide. :D


All times are GMT +1. The time now is 12:28.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu