Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Adjuk vissza a felelfet a fenti csoportoknak! (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4320)

Surranohalal 11-21-2012 14:34

Quote:

Originally Posted by Pirostraktor (Post 301174)
Úgy néz ki a bankátlopás nem igazán tetszik a többségnek, úgyhogy összeállítottam pár racionálisnak mondható ötletet a felessel kapcsolatban (is):

1) Katigyilok hatékonyság akár 3szorosára növelése - Ez lehet univerzális az egész hódra vonatkozólag akár
2) Tsobi írta azt hiszem, de nem vagyok biztos benne, szóval előre is bocs, ha nem ő volt. Számítson annyit a feles tekije, amennyi az ellennél van. Így ha kirámolja tekercsre, nem kell bevegyen belőle vagy hazavárja a sajátját és tudja hozni a maxot
3) Valamiféle piacfelmérés. Így a szövinek is hasznára válna, ha látná, hogy a másik szövi kb mekkora tartalékkal rendelkezik. Ezt lehetne a toliértékarányhoz is kötni, ha csekély, akkor egy kb darabszámot/cucc-ot hoz csak, ha hangsúlyosabb, akkor egy hozzavetőleges hazatérési időt. És ha totális a fölény, pl 30-40%al is simán beférne, akkor teljes kép a piaci cuccokról, és azok hazaérkezéséről.

Szerintem ezért már etetni is megérné a felest, nem csak tartani.

*Szerk: Ja, és a 2es is lehet univerzális, hogy az ember ne szenvedjen hátrányt, gnóm úgysem tud tekit lopni a többi faj ellen meg tessék bevédeni magunk vagy kinttartani piacon a cuccot.

1, a katigyilok lehet 3x is bár ha éppen szeret a random most is oda tud tenni egy orinak a dolog... (pl egy kezdőnek). de valóban jelneleg értelmetlen az akció. viszont ezt nem csak a feles kéne kapja persze
2, ennek nincs jelentősége... 1 lopás után simán beveszel tekit - ez 1 másodperc - és lopsz tovább, sokat.
3, hogy láthassa más piacát? talán hogy mi van kint, esetleg saccra mennyi.. de kerüljön rengeteg készülibe.
és hogy mikor ér vissza cucc? hogy belopjon tekire aktivitás/erőfeszítés/próbálgatás/játéktudás/kockázat nélkül bármely nem-gnómot? ez elvetendő rész

RastArtist 11-21-2012 14:43

Quote:

Originally Posted by Surranohalal (Post 301178)
3, hogy láthassa más piacát? talán hogy mi van kint, esetleg saccra mennyi.. de kerüljön rengeteg készülibe.
és hogy mikor ér vissza cucc? hogy belopjon tekire aktivitás/erőfeszítés/próbálgatás/játéktudás/kockázat nélkül bármely nem-gnómot? ez elvetendő rész

A térkapu nyitás minden esetben kiderül ha nem infantilis/lusta az illető. Ha egy félelf térkaput nyit rád, valószínűleg nem azért teszi, hogy süteményeket dobáljon át rajta. Főleg ha ez az ötlet megvalósulna.

Ha te meglátnál magadon egy térkaput, válaszlépés nélkül hagynád? Nem. Akkor lenne kockázat? Lenne.

Ettől függetlenül én sem látom sok értelmét. Esetleg a nyersanyag-gabona tartalékokra lehetne még pályázni ezzel, de kicsit erősnek érzem... Én is sokszor forgattam már nagyon sok gabonát a piacon, és nem kicsit zavaró lett volna ha tudom, bármikor elvihetik a nagyját. Akkor inkább nem is játszom vele, és akkor nem lesz mit lopni. De ezzel inkább a csoport szívja meg.

Surranohalal 11-21-2012 14:45

Quote:

Originally Posted by RastArtist (Post 301181)
A térkapu nyitás minden esetben kiderül ha nem infantilis/lusta az illető. Ha egy félelf térkaput nyit rád, valószínűleg nem azért teszi, hogy süteményeket dobáljon át rajta. Főleg ha ez az ötlet megvalósulna.

Ha te meglátnál magadon egy térkaput, válaszlépés nélkül hagynád? Nem. Akkor lenne kockázat? Lenne.

Ettől függetlenül én sem látom sok értelmét. Esetleg a nyersanyag-gabona tartalékokra lehetne még pályázni ezzel, de kicsit erősnek érzem... Én is sokszor forgattam már nagyon sok gabonát a piacon, és nem kicsit zavaró lett volna ha tudom, bármikor elvihetik a nagyját. Akkor inkább nem is játszom vele, és akkor nem lesz mit lopni. De ezzel inkább a csoport szívja meg.

nem. ha bevezetik hogy látszódik bármilyen piac visszatéréshez köthető idő akkor ha felest látok egy gömbön addig ütöm amíg nem újrázik vagy töröl... biztos ami biztos :) nem lenne kockázat, mert feles se

EDIT.: lehet a feles kezébe adni valamit, infoszerzés, lopás, vagy akár ártók terén (bár az azért elég jól müxik)

csak nem szabad elvetni a sulykot, inkább a hasznosság legyen a cél. akiknél tényleg sok pénz van azoktól lophasson vmennyit (figyelembe véve hogy 17x lop akár azonnal, míg egy pár milliárdos tartalékért elgürcölnek a törpék a bányában egy hónapig is)

meg nem az a lényeg hogy azt kell egyszerűbben megoldja amit eddig is (piaci tarcsi lopása pl)

RastArtist 11-21-2012 14:46

Quote:

Originally Posted by Surranohalal (Post 301182)
nem. ha bevezetik hogy látszódik bármilyen piac visszatéréshez köthető idő akkor ha felest látok egy gömbön addig ütöm amíg nem újrázik vagy töröl... biztos ami biztos :) nem lenne kockázat, mert feles se

OFF: Végre valamiben egyetértünk. Hát ez a varázslatos pillanat is bekövetkezett.:)

Szóval a katonagyilokban egyetértett a nép. A bankokra már van ötlet, majd meglátjuk sikerül-e átvinni. A férőhelyekre senkinek semmi ötlete?

Pirostraktor 11-21-2012 14:55

Quote:

Originally Posted by RastArtist (Post 301177)
Ezzel mire mész a gyakorlatban? Úgyis 9 körönként TK derítés van, ha nyitsz rá egy kaput, egyből neked esnek, nem várják meg míg lelopod a tartalékát. Eddig még el-el nézem a rajtam lévő kapukat ha csak infószerzésre nyitják őket, de ezentúl kérdés nélkül püfölnék a feleseket. Vagy csak azt az infót akarod megtudni, hogy mennyi tartaléka van?

A bank átlopása meg lehet, hogy egyeseknek nem tetszik, de mivel Ati a számtalan off ellenére sem zárta a témát, szerintem lát esélyt arra, hogy meggyőzzük. A felesnek pedig lopnia kéne valamit, nem pedig még inkább csak infószerzésre beskatulyázni.

A fent leírtak a bankátlopás meghiusulása esetén íródtak.

Épp annyi templommal, hogy a szükségeseket feltedd 6-8 körre, nem igazán sasolsz 9 körönként kaput. Egyik lehetőség, megtudod a tartalékot, mikor ér haza, csapolás, ha figyelmetlen az ellen. A másik, egy szöviharc esetén tudod, kb mire számíts az ellenféltől. 3. ha épp visszaéréskor b*szogatod, nehezebb odafigyelni a piacra, a tolira, a kapukra, és az esetleges seregekre, tehát színesítené a játékot.

Mellesleg bankátlopás...khm. Ati írt volt egy statisztikát, hogy pár száz millánál átlagba nem igazán van bent több orinként. Persze magát a javaslatot támogatnám, de nem egymagában. Lelopsz 30-40 millát 200ból, másnap pedig már 0 katmorállal nézed ahogy a hadi kirámol tolikkal...

És ha egy tartalékmérésre kimennél, ha lenne rajtad kapu, akkor a 30-40 milla veszteséget tuti megakarnád előzni. Ergo még jobban faragnák a feleseket.

Pirostraktor 11-21-2012 15:01

Quote:

Originally Posted by Surranohalal (Post 301182)
nem. ha bevezetik hogy látszódik bármilyen piac visszatéréshez köthető idő akkor ha felest látok egy gömbön addig ütöm amíg nem újrázik vagy töröl... biztos ami biztos :) nem lenne kockázat, mert feles se

EDIT.: lehet a feles kezébe adni valamit, infoszerzés, lopás, vagy akár ártók terén (bár az azért elég jól müxik)

csak nem szabad elvetni a sulykot, inkább a hasznosság legyen a cél. akiknél tényleg sok pénz van azoktól lophasson vmennyit (figyelembe véve hogy 17x lop akár azonnal, míg egy pár milliárdos tartalékért elgürcölnek a törpék a bányában egy hónapig is)

meg nem az a lényeg hogy azt kell egyszerűbben megoldja amit eddig is (piaci tarcsi lopása pl)

Én csak olyan szempontból néztem, amelyből megérné egy szövinek tápolnia őt. Mert abban gondolom egyetértünk, hogy mfként sehogy sem lesz nagy durranás a feles.

Ebből a szemszögből pedig én tápolnám kajával és kimennék sereggel az ellenre egy ilyen értékes infóért.

RastArtist 11-21-2012 15:04

Quote:

Originally Posted by Pirostraktor (Post 301184)
A fent leírtak a bankátlopás meghiusulása esetén íródtak.

Épp annyi templommal, hogy a szükségeseket feltedd 6-8 körre, nem igazán sasolsz 9 körönként kaput. Egyik lehetőség, megtudod a tartalékot, mikor ér haza, csapolás, ha figyelmetlen az ellen. A másik, egy szöviharc esetén tudod, kb mire számíts az ellenféltől. 3. ha épp visszaéréskor b*szogatod, nehezebb odafigyelni a piacra, a tolira, a kapukra, és az esetleges seregekre, tehát színesítené a játékot.

Mellesleg bankátlopás...khm. Ati írt volt egy statisztikát, hogy pár száz millánál átlagba nem igazán van bent több orinként. Persze magát a javaslatot támogatnám, de nem egymagában. Lelopsz 30-40 millát 200ból, másnap pedig már 0 katmorállal nézed ahogy a hadi kirámol tolikkal...

És ha egy tartalékmérésre kimennél, ha lenne rajtad kapu, akkor a 30-40 milla veszteséget tuti megakarnád előzni. Ergo még jobban faragnák a feleseket.

Ahol a varik már 6-8 körre alig mennek fel, ott a felesek már elég ritkák, és még kevésbé életképesek. Az igaz, hogy ezzel sokat lehetne kaszálni, de ha megvalósulna akkor szerintem csak megkerülnék ezt az akadályt.
Még többen tartanék egységben a pénzüket, még többen lennének gnómmal, stb.

Abban igazad van, hogy a bankátlopás sem fogja egyenértékűvé tenni egy gnómmal, és még mindig egy selejt faj lesz akire elég sokan vadásznak, de legalább egy picit könnyít az életén. Főleg ha kapna mellé még 1-2 olyan bónuszt is ami segíti a 'közelharcban'. Legyen az védelem, férőhelybónusz, ártó akciók hatásfokának növelése, akármi. Szerintem.

Pirostraktor 11-21-2012 15:10

Quote:

Originally Posted by RastArtist (Post 301186)
Ahol a varik már 6-8 körre alig mennek fel, ott a felesek már elég ritkák, és még kevésbé életképesek.

Épp emiatt jött létre a topic, ott kell életképesnek lennie a felesnek.

RastArtist 11-21-2012 15:24

Quote:

Originally Posted by Pirostraktor (Post 301187)
Épp emiatt jött létre a topic, ott kell életképesnek lennie a felesnek.

Először az alsó pár szinten érje már meg választani*... Mert jelenleg egy tekiíróval és egy törpével is jobban keresel, és infózásra is vannak jobb fajok.

*Igen, lehet választani. Sőt, el is juthatsz vele G-be, miközben talán össze is lopkodsz pár száz milliót, talán 1-2yardot is. De pénzszerzésre van jobb faj nála, meg úgy mindenre van. Nincs ok amiért őt választaná az ember. Pénzt akarok? Tekit írok, termelek. Infózni kell a szövinek? Gyere ide drága gnómom. Érted mire gondolok na...

Surranohalal 11-21-2012 15:29

most így belegondolva az infoszerző vonalat érdemes lehetne fejleszteni.
felesről van szó, az alap akciók kiegészítései (példák):

1. épületlista:
látná az építés alatt lévőket. látná a fedezést. látná feltárást.
esetleg még azt is ezek hány kör múlva érnek be.

2. seregfelmérés:
ha van kint sereg látná hány tábornokkal és milyen célra. van-e vérszomj. beteg-e a sereg. hány sereg van (de számszerűleg nem hogy melyikben mennyi illetve odafele vagy hazafele megy)

3. tekercslopás:
látná miből nem hozott maxot. esetleg a saját tekercsei 2x annyinak számítanának amikor a hozott mennyiséget kalkulálja

4. gyújtás:
mint a többi faj

5. varigyilok:
mint a többi faj

6. emberrablás:
mint a többi faj, kivéve ha a felesnek néphiánya van, mert akkor 1,5x hatékonyságú

7. szövetségesek felmérése:
látná van-e státuszváltozás folyamatban. ha szabis akkor mióta (ill.: 72 kör letelt-e)

8. pénzlopás:
2x-es. bankátlopás: a célpontnak X-el kevesebb bankja üzemel, de minimum 10 (ha van annyi). X az a feles saját bankjainak a 1/3a. tehát minden 3 feles bank felkészíti a tolvajokat a trezorokra, így ha tartok 30 bankot akkor a 20 bankost úgy lopom mintha 10 lenne neki.

9. rúnalopás:
2x

10. raktárlopás:
gabonából 2x-es (éhesek a tolvajok)

11. katigyilok:
2-3x-os hatékonyság

+1 saját tolvajakció:
kémkedés: 10% tolikészüli. random ad egy infot az alábbiakból:
- cp katmorálja
- cp varikészülije
- cp tolikészülije
- cp faja
- cp személyisége (1 a sokból!)


All times are GMT +1. The time now is 14:46.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu