Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Chat (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Laptopon win7 újratelepítése (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4663)

Hex 03-01-2012 18:53

Laptopon win7 újratelepítése
 
sziasztok,

segítség kellene :S

pc-re már számtalanszor telepítettem win7-et, de sosem találkoztam ilyennel, mint most a laptopnál.
volt párom bátyja telepítette a laptopot, nem aktíválta a win7-et, ezért gondoltam újra húzom egy olyan win7-tel, amit tudok aktíválni.

ilyen hibaüzenettel nem engedte telepíteni, valahogy így szólt.
A win nem telepíthető erre a lemezre. A gpt? particionálási ..... miatt.

töröltem is a partíciót, formáztam is, semmi nem segített. Mit kéne csinálni, hogy jó legyen?

előre is köszi a segítséget

Redback 03-01-2012 19:28

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 296380)
sziasztok,

segítség kellene :S

pc-re már számtalanszor telepítettem win7-et, de sosem találkoztam ilyennel, mint most a laptopnál.
volt párom bátyja telepítette a laptopot, nem aktíválta a win7-et, ezért gondoltam újra húzom egy olyan win7-tel, amit tudok aktíválni.

ilyen hibaüzenettel nem engedte telepíteni, valahogy így szólt.
A win nem telepíthető erre a lemezre. A gpt? particionálási ..... miatt.

töröltem is a partíciót, formáztam is, semmi nem segített. Mit kéne csinálni, hogy jó legyen?

előre is köszi a segítséget

Ha nem ugyanarra a partícióra raktad, mint amin volt, akkor iterjesztett vagy elsődleges partíció? Ha esetleg nem vagy ennyire otthon a témában, akkor hány partíció van azon a winyón?
Én először megpróbálnám egy másik win7 dvd-vel, ha nem segít, akkor linux live cd-vel megformáznám.

vityu 03-01-2012 20:10

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 296381)
Ha nem ugyanarra a partícióra raktad, mint amin volt, akkor iterjesztett vagy elsődleges partíció? Ha esetleg nem vagy ennyire otthon a témában, akkor hány partíció van azon a winyón?
Én először megpróbálnám egy másik win7 dvd-vel, ha nem segít, akkor linux live cd-vel megformáznám.

Én már próbáltam neki segíteni. 3 partició van, egyet formázott meg. Mondta, hogy csak csinálja meg minddel, de nem igazán hallgat rám. Lehet, hogy bölcsen teszi. :)

Andrew 03-01-2012 20:13

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 296380)
sziasztok,

segítség kellene :S

pc-re már számtalanszor telepítettem win7-et, de sosem találkoztam ilyennel, mint most a laptopnál.
volt párom bátyja telepítette a laptopot, nem aktíválta a win7-et, ezért gondoltam újra húzom egy olyan win7-tel, amit tudok aktíválni.

ilyen hibaüzenettel nem engedte telepíteni, valahogy így szólt.
A win nem telepíthető erre a lemezre. A gpt? particionálási ..... miatt.

töröltem is a partíciót, formáztam is, semmi nem segített. Mit kéne csinálni, hogy jó legyen?

előre is köszi a segítséget

Milyen vindózt próbálsz telepíteni? Nagyon kalóz változatot? Próbálj meg letölteni egy gyári MSDN változatot, ezt egy hónapig használhatod aktiválás nélkül is - csak hogy legalitás keretein belül maradjuk :)

Hex 03-01-2012 20:23

szerintem itt először a driver cd-ről kellene feltelepíteni a cuccokat, inkább elviszem olyanhoz, aki ért is hozzá.

a win7-emmel nincs gond, asztalin ez van fenn évek óta. ott baszhattam el az egészet, hogy a partíciót megszüntettem és formáztam előtte, mert a laptophoz az illesztőket nem szedi le netről, azt a driver cdről kéne telepíteni, de őszintén fingom nincs sokról, hogy mi micsoda. Nem akarok kárt csinálni.

azért köszi mkinek

Andrew 03-01-2012 20:31

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 296384)
szerintem itt először a driver cd-ről kellene feltelepíteni a cuccokat, inkább elviszem olyanhoz, aki ért is hozzá.

a win7-emmel nincs gond, asztalin ez van fenn évek óta. ott baszhattam el az egészet, hogy a partíciót megszüntettem és formáztam előtte, mert a laptophoz az illesztőket nem szedi le netről, azt a driver cdről kéne telepíteni, de őszintén fingom nincs sokról, hogy mi micsoda. Nem akarok kárt csinálni.

azért köszi mkinek

Drivert majd az operációs rendszer telepítése UTÁN kell telepíteni, addig nincs is hova feltenni őket.
Az új gépeknek van egy védelmi rendszerük, ami megakadályozza, hogy babrált, kalózvindózt tegyél rá, sokan futnak bele ebbe a problémába. Ha letöltesz egy MSDN verziót, azzal lehet, hogy menni fog :)

Kutyuleee 03-01-2012 23:38

Ha jól sejtem nem rendes bios van a laposodon, hanem EFI(Extensible Firmware Interface). azoknál nem engedi mbr particióra a telepítést, vagy csak nagyon macerásan...
ahogy rákerestem eztalán segít.

Hex 03-02-2012 04:46

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 296387)
Ha jól sejtem nem rendes bios van a laposodon, hanem EFI(Extensible Firmware Interface). azoknál nem engedi mbr particióra a telepítést, vagy csak nagyon macerásan...
ahogy rákerestem eztalán segít.

az mbr partíció volt a második partíció, ami 120 mega volt összesen, a rendes partícióra sem engedte és ez volt a problémám, de inkább elviszem valahova, vagy egy xpét megpróbálok rányomni.

igen, ez a leírás jó, csak nem vagyok jó angolos :D megoldom majd. köszönöm szépen

Partition 1 - ESP
Partition 2 - MSR
Partition 3 - Operating System

ez a három partíció volt és nekem a harmadikon volt a rendszer, és ott írta ki a gpt partícionálási..... blabla

én úgy gondolom, hogy nem a winemmel lesz a gond, hanem azzal, hogy ilyennel még nem találkoztam és nem értek hozzá :)

Hex 03-02-2012 17:12

a boot menüben nekem nicns ilyen efis dolog :S


All times are GMT +1. The time now is 22:47.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu