Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Pénzt betenni a segélybe (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2771)

Ati 02-18-2008 16:45

Pénzt betenni a segélybe
 
Másik témában merült fel, és nem lett az első 3 percben lehurrogva, úgyhogy felvetem új témaként... akarunk-e olyat, hogy a hosszútávú tartalékok gyűjtését elősegítendő, lehessen pénzt betenni a segélykeretbe? Természetesen szigorú korlátokkal, gondolok itt arra, hogy nem 1:1 arányban kerülne ide be a pénz, hanem akár mondjuk 10:1 arányban. 1.000.000 aranyat feláldozol, cserébe a segélykereted nő 100.000 arannyal, amit később felhasználhatsz. És természetesen még így sem korlátlan mennyiséget lehetne felhalmozni, hanem az aranymennyiségnek megfelelő maximumot (4,2 milliárd).

A segély újrázáskor nem termelődik újra, az újrázás után annyi marad, amennyi épp volt, nem annyi, amennyivel szintet léptél.

(Ez tudom, hogy a legtöbb embernek egyértelmű, de idetettem azért, hogy a más módokon gyűjtött tartalékokkal kicsit szemben álljon, hiszen azokat újrainduláskor újra és újra megkapod.)

Andrew 02-18-2008 16:48

Első gondolatom az volt, hogy szabadon lehessen visszapakolni a pénzt a segélykeretbe, aminek a maximumát a folyamatosan hozzáadott pénz befolyásolná - aztán rájöttem, hogy ez csak az országban tárolható max pénzt növelné, úgyhogy lehet, hogy nem szerencsés :p

Ati 02-18-2008 16:53

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 159337)
Első gondolatom az volt, hogy szabadon lehessen visszapakolni a pénzt a segélykeretbe, aminek a maximumát a folyamatosan hozzáadott pénz befolyásolná - aztán rájöttem, hogy ez csak az országban tárolható max pénzt növelné, úgyhogy lehet, hogy nem szerencsés :p

Korlátozás nélküli, szabadon bepakolás nem volna jó, hiszen akkor mindenki ott tartaná a pénzét, és nem lehetne fosztani vagy lopni.

Rebellis 02-18-2008 16:54

:-)
Megelőztél:-)
Épp most akartam én csinálni:-)

Én természetesen egyet értek azzal amit írsz és támogatom...
Nem tudom direkt hagytad e ki az indítóból,amit én írtam vagy azt várod ide is le írjam vagy csak egyszerűen azt alapból elveted?:-)
Egyik válasz sem zavar:-))
De,hogy a nyitóra is reagáljak....
Nekem a 10% kevésnek tűnik:-)
Nem mindenki osztogat...
Mert ugye aki sokat tolvajkodik annak illik osztogatni is:-)
Meg más esetekben is kell:-)
De csak azért osztogatni,hogy növekedjen a segélyalap (tartalék)...
Hát 90% veszteség az sok szvsz:-)
De majd mások mondják az ellent:-)
Most erről egyenlőre részemről ennyi.

Rebellis 02-18-2008 17:01

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 159342)
Korlátozás nélküli, szabadon bepakolás nem volna jó, hiszen akkor mindenki ott tartaná a pénzét, és nem lehetne fosztani vagy lopni.

Egy időben írtam a többiekkel meg veled, már nem kell válaszolni:-)
De még rágódok a dolgon...
Pl,hogy a felrakható pénz, ország nagyságtól és csoport-tól függne:-)
Hasamra ütök..
Mondjuk 5. szinten csak 1 miliárd következőn 2 stb...
B ből felépve érhetné el a 4,2-t és fenn nincs tovább:-)

Ati 02-18-2008 17:02

Quote:

Originally Posted by Rebellis (Post 159344)
Hát 90% veszteség az sok szvsz:-)

Egyelőre has szám. De ha belegondolsz, hogy ezáltal egy lophatatlan, bukhatatlan tartalékra teszel szert, akkor nem tűnik olyan soknak.

Hiszen nem veheti el más ezt tőled. Nem fozsthatják, nem lophatják el.

Nem bukhatod el a piacról hazafele, ha netán ott tartanád.

Nem buksz sokat, ha esetleg valaki úgy dönt, hogy megveszi a piacról a kitett áruidat. (Majd esetleg ki is foszt és le is lop.)

Nem veszik el, ha nem tudsz a piacról hazaérő áruiddal hirtelen mit kezdeni (nethiány, géphiány, vagy egyszerűen csak szabadság.)

Nem bukod el, ha véletlenül rosszkor lépsz szintet, vagy bármi miatt szintlépésre kényszerülsz.

Ott van, és nemhogy nem fér hozzá más, de mégcsak nem is tudják, hogy mennyi az a tartalék, amivel rendelkezel.

Szerintem erre a 90% veszteség nem sok.

Ati 02-18-2008 17:03

Quote:

Originally Posted by Rebellis (Post 159349)
Pl,hogy a felrakható pénz, ország nagyságtól és csoport-tól függne:-)
Hasamra ütök..
Mondjuk 5. szinten csak 1 miliárd következőn 2 stb...
B ből felépve érhetné el a 4,2-t és fenn nincs tovább:-)

Jelen pillanatban, a segélykeret ilyen jellegű feltöltése nélkül is van olyan ország, aki fordulva 1milliárd segélykeret fölött indulna 5. szinten. Mindenféle módosítás nélkül. Most.

Rebellis 02-18-2008 17:06

A 4.es hozzászólásomat kiegészíteném azzal,hogy aki azért oszt mert muszáj annál jogos a 10%.
Példának okáért mondjuk 70% morálnál oszt akor igen de mikor 2 nyil fel a morál 100%-nál és akkor teszi akkor mondjuk a % lehetne több:-)
Elnézést ha sokat firkálok csak ez egy olyan téma ami már régóta motoszkált:-)
És nagyon jó ötlet..
Bárhogy is valósuljon meg:-)

Ati 02-18-2008 17:08

Quote:

Originally Posted by Rebellis (Post 159353)
A 4.es hozzászólásomat kiegészíteném azzal,hogy aki azért oszt mert muszáj annál jogos a 10%.
Példának okáért mondjuk 70% morálnál oszt akor igen de mikor 2 nyil fel a morál 100%-nál és akkor teszi akkor mondjuk a % lehetne több:-)
Elnézést ha sokat firkálok csak ez egy olyan téma ami már régóta motoszkált:-)
És nagyon jó ötlet..
Bárhogy is valósuljon meg:-)

Igazából azért a pénzosztást írtam rá, mert egyfelől oda logikailag is beillik, másfelől nem bonyolítja tovább a játékot mégegy menüponttal. Ez utóbbi igencsak lényeges szempont.

Rebellis 02-18-2008 17:09

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 159352)
Jelen pillanatban, a segélykeret ilyen jellegű feltöltése nélkül is van olyan ország, aki fordulva 1milliárd segélykeret fölött indulna 5. szinten. Mindenféle módosítás nélkül. Most.

Na ja de az nem az átlag ori:-))))
Én magamból szoktam ki indulni...
Átlag 1000 körönként léptem lépek..
Nem állok le gyüjtögetni:-)
Aki 1000 körönként lép annak 1 milliárdot össze hozni hát.....


All times are GMT +1. The time now is 22:09.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu