Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Új személyiségek (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4830)

Pool 01-23-2014 21:38

Új személyiségek
 
Csak úgy tv-zés közbeni gondolataim :)

Írnok: +10% tudománytekercs megírására van lehetőség ennek a szemnek a használatával.

Kocsis: Mivel nagyon jól tudja hajtani a középkori szekereket, így 2% vesztesége van minden körben a karavánjain szállított áruknak.

Fegyverkovács: Az acél mestere, az Ő műhelyei 10%-kal több fegyvert képesek gyártani.

Raktáros: Erre nem jutott jobb szó eszembe. +10% férőhely a raktáraiban. (+/- fajok)

Bányász: +10% a bányák termelésére. (+/- fajok)

Erdész: Mivel a fatelep nem bánya, így kell ez is. :) +10% a fatelepek működésére, mivel olyan szép fák nőnek az erdeiben, amiből sokkal több faáru készíthető. :)

Itt egy picit megállva elfilóztam, hogy a törpök, ha jó bányászok, mi közük a fatermeléshez? :D A föld mélyén még fák is nőnek? :eek:

Gyógyító: +10%-kal több embert gyógyít meg pestis idején az általa irányított kórház.

Vezér: Olyan jól irányítja a tábornokait és alárendelt seregeket, hogy a csapatai 10%-kal kisebb veszteségeket szenvednek el körönként, míg távol vannak az országtól.

Szerzetes/Pap/Lelkész: Olyan szépen tud beszélni az irányítása alatt álló templomban, hogy a varázslók örömükben 10%-kal több rúnát "varázsolnak". Tudom, hogy az épület gyártja a rúnát, nem a vari, de remélem, érthető.

Felfedező/Utazó: Ismer minden titkos ösvényt, rejtett utat, így ha felfedezni küldi embereit, azok 2 körrel korábban le tudnak telepedni. (18 kör).

Időjós: Látja, mikor várható Napsütés, számára 10%-kal kevesebb rúna elég a Vihar varázslat eltávolításához.

Hadúr: Annyira tudja harcosait fanatizálni, hogy azok precízen támadnak, így minden támadás (csak támadás) során 10%-kal kisebb veszteséget szenvednek seregei.

Várvédő: Jól szervezett serege 10%-kal kevesebb veszteséget könyvelhet el minden védekezés (csak védekezés) során.

Lenne még pár név, de azt hiszem elég. :)
Nagy részét én sem tartom valami egetverő dolognak néhány, mostani szemhez képest, de már ha kigondoltam, leírom.

Bumburnyák 01-23-2014 21:55

Írnok - jelentéktelen és csak az elején használ az ember könyvtárat, jobb esetben.
Kocsis - Erre ott a karavánmester.
Fegyverkovács - jelentéktelen a hatása, a többi szemhez képest.
Raktáros - Ebben látok fantáziát. De legalább 20% pluszt tartanék jónak.
Bányász - Erre ott a gazdálkodó.
Erdész - Szintén ott a gazdálkodó.
Gyógyító - Így kevés. Esetleg ha plusz 1 pontot számítana betegség idején a kórház.
Vezér - Erre ott a stratéga.
Szerzetes.. - Ez nem ér egy szemet, közel se.
Felfedező - Hát nem is tudom. Mondjuk ha egyszerre dupla akkora területet tudna felefedezni, mint más. Vagy fele annyi katona és arany kéne neki hozzá
Időjós - Ez se ér egy szemet.
Hadúr - Szintén stratéga.
Várvédő - Szintén stratéga.

none 01-24-2014 01:17

Csak egy kérdés.. miért fontos új szemek bekerülése, milyen pozitívumot fog ez jelenteni a játékra nézve?
Szerintem van ennél sokkal fontosabb kérdés, amire koncentrálni kéne.. (bár spec ezt már feleses topikban is írtam.. furcsa mód új játékosok megtartására nincs aktív topik csak egy elhalt..)

Artista 01-24-2014 01:27

Nekem alapból nem tetszetős az, hogy a jó játékoskat tovább tápoljuk személyéséggel. Meg az se, hogy ilyen feltápoltak randarírozhatnak az alsó csoportokban a kezdők között.

rocchess 01-24-2014 16:43

Azok a játékosok,akiknek több személyisége van,nyilván megdolgozott érte,hogy legyen.....
Szerintem nem sokat zavarna,főleg ugy,hogy 10 szem felett 4db ország található!

none 01-24-2014 17:00

Quote:

Originally Posted by rocchess (Post 306940)
Azok a játékosok,akiknek több személyisége van,nyilván megdolgozott érte,hogy legyen.....
Szerintem nem sokat zavarna,főleg ugy,hogy 10 szem felett 4db ország található!

Mi szükség van rá?

Pool 01-24-2014 18:47

Quote:

Originally Posted by Artista (Post 306935)
Nekem alapból nem tetszetős az, hogy a jó játékoskat tovább tápoljuk személyéséggel. Meg az se, hogy ilyen feltápoltak randarírozhatnak az alsó csoportokban a kezdők között.

Gondolod, hogy a jó játékosoknak szüksége van a kezdők között 19 szemre?

Quote:

Originally Posted by none (Post 306933)
Csak egy kérdés.. miért fontos új szemek bekerülése, milyen pozitívumot fog ez jelenteni a játékra nézve?
Szerintem van ennél sokkal fontosabb kérdés, amire koncentrálni kéne.. (bár spec ezt már feleses topikban is írtam.. furcsa mód új játékosok megtartására nincs aktív topik csak egy elhalt..)

Visszakérdezek. Miért ne lehetne tovább színesíteni a játékot újabb szemek bevezetésével? Mint írtam, többsége szerintem is felejtős, de ha lehetne ütősebbeket összerakni, mi a gond vele?
Ha én elkezdenék játszani itt, akkor ezeket (és a mostaniakat) látva arra törekednék, hogy nekem is legyen minél előbb ez+az+amaz, hogy jobban menjen a játék.

Az elhalt topic miatt meg nem keseregni kell, hanem megpróbálni feléleszteni.
Elismerem, nem valami világmegváltó ötleteket írtam, de én legalább próbálkozom, anélkül csak a jajgatás marad.

none 01-24-2014 19:04

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 306943)
Gondolod, hogy a jó játékosoknak szüksége van a kezdők között 19 szemre?



Visszakérdezek. Miért ne lehetne tovább színesíteni a játékot újabb szemek bevezetésével? Mint írtam, többsége szerintem is felejtős, de ha lehetne ütősebbeket összerakni, mi a gond vele?
Ha én elkezdenék játszani itt, akkor ezeket (és a mostaniakat) látva arra törekednék, hogy nekem is legyen minél előbb ez+az+amaz, hogy jobban menjen a játék.

Az elhalt topic miatt meg nem keseregni kell, hanem megpróbálni feléleszteni.
Elismerem, nem valami világmegváltó ötleteket írtam, de én legalább próbálkozom, anélkül csak a jajgatás marad.

Megpróbáltam feléleszteni, ismét elhalt.. lehet még egyszer majd rászánom magam.. aztán, ha nem, hát nem..:)
Nem vagyok benne biztos, hogyha valamit túlbonyolítunk az jobb lesz.. most is van már bent értelmetlen szem..
pl engem sosem motivált a szemek gyűjtése, ezért sincs 3 szemnél többel rendelkező orim és szerintem ezzel nem vagyok egyedül..:) Nem biztos, hogy pozitívan hat az új játékosra, ha azt látja milyen sok szem van.. de egyértelműen nem az újaknak jelentene ez pluszt:)

Pool 01-24-2014 20:14

Én sem a gyűjtögetés miatt játszom, de sose szerettem sokat állni egy szinten, ha nem volt muszáj, így csak összeszedegettem.
Ez csak egy ötlet volt, kinek hogy esik...

Bumburnyák 01-25-2014 18:54

Quote:

Originally Posted by none (Post 306933)
Csak egy kérdés.. miért fontos új szemek bekerülése, milyen pozitívumot fog ez jelenteni a játékra nézve?
Szerintem van ennél sokkal fontosabb kérdés, amire koncentrálni kéne.. (bár spec ezt már feleses topikban is írtam.. furcsa mód új játékosok megtartására nincs aktív topik csak egy elhalt..)

Szerintem egyáltalán nem probléma, ha új szemek kerülnek a játékba. Miért lenne? Előbb-utóbb a jelenlegi szemek számát eléri valaki, szóval igenis kell. Egyből ez a negatív hozzáállás. Ami változás, az rossz. Kapásból elutasítás. Így nem lehet fejleszteni, ötletelni, ha valaki állandóan azt írja, hogy nem kell, miért?
Az, hogy egyik sem tetszik, de így vagy úgy tetszene, vagy van más ötlet, az rendben van.

none 01-25-2014 22:53

Quote:

Originally Posted by Bumburnyák (Post 306953)
Szerintem egyáltalán nem probléma, ha új szemek kerülnek a játékba. Miért lenne? Előbb-utóbb a jelenlegi szemek számát eléri valaki, szóval igenis kell. Egyből ez a negatív hozzáállás. Ami változás, az rossz. Kapásból elutasítás. Így nem lehet fejleszteni, ötletelni, ha valaki állandóan azt írja, hogy nem kell, miért?
Az, hogy egyik sem tetszik, de így vagy úgy tetszene, vagy van más ötlet, az rendben van.

Ilyen ütemben előbb-utóbb nem lesz játékos.. ha random dolgok fejlesztésével foglalkozik Ati, ahelyett, hogy olyan módosításokat tenne, és mi is olyanon gondolkoznánk, ami segíthet az új játékosok nagyobb arányú megtartásában, ide vonzásában, addig amíg még a régiek jelen vannak.. mert ugye szemmel láthatóan fogynak..(kevesebb mint 1 év alatt 1/Aban klántársaim közül minimum 5-6 ember hagyta abba))
Röviden a felesleges ötleteket, amik érdemben nem tesznek a játékhoz, jelen pillanatban pazarlásnak gondolom.. (összesen egy embernek lesz 14 szeme mostanában, de neki is még kell min fél év hozzá (igen ő Pool))
Persze ötletelünk, aztán csinálunk 15-20 embernek egy jó kis játszóteret, csak én nem vagyok benne biztos, hogy ez kellene legyen a cél..
(1/A-ban heti szinten 1-1 fővel fogy a létszám..)

Barracuda 01-26-2014 13:35

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 306931)
Szerzetes/Pap/Lelkész: Olyan szépen tud beszélni az irányítása alatt álló templomban, hogy a varázslók örömükben 10%-kal több rúnát "varázsolnak". Tudom, hogy az épület gyártja a rúnát, nem a vari, de remélem, érthető.

Lol :D ezt nagyon viccesen irtad le :D

Pool 01-09-2015 18:51

Elérkezett a játékban az a pillanat, amikor a rendelkezésre álló személyiségek már nem "fedezik" az igényeket, elvárásokat. Történetesen én értem el elsőként ezt, így talán jogosan kérdezem, hogy a játék halad-e a korral és várható-e, hogy új személyiség(ek) bekerülnek?

Ati 01-09-2015 18:58

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 308530)
Elérkezett a játékban az a pillanat, amikor a rendelkezésre álló személyiségek már nem "fedezik" az igényeket, elvárásokat. Történetesen én értem el elsőként ezt, így talán jogosan kérdezem, hogy a játék halad-e a korral és várható-e, hogy új személyiség(ek) bekerülnek?

Nem Te érted ezt el elsőként, volt erre már példa a személyiségek számának bővítése előtt, amikor Tuvalu volt a legtöbbször fordult játékos.

Jelenleg nincsen tervezve új személyiség bevezetése, de ötletelni lehet róla, hátha valami olyan felmerül, amit nem is értünk, hogy eddig hogy lehetett nélküle élni.

Alapvetően azonban konkrét funkcionális értelem nélkül nem cél a Hódító olyan szintre bonyolítása, olyan sok választási lehetőség felajánlása, ami mégjobban elriasztja az újonnan érkezőket.

Pool 01-09-2015 19:19

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 308531)
Nem Te érted ezt el elsőként, volt erre már példa a személyiségek számának bővítése előtt, amikor Tuvalu volt a legtöbbször fordult játékos.

Jelenleg nincsen tervezve új személyiség bevezetése, de ötletelni lehet róla, hátha valami olyan felmerül, amit nem is értünk, hogy eddig hogy lehetett nélküle élni.

Alapvetően azonban konkrét funkcionális értelem nélkül nem cél a Hódító olyan szintre bonyolítása, olyan sok választási lehetőség felajánlása, ami mégjobban elriasztja az újonnan érkezőket.

Akkor helyesbítve, én értem el elsőnek, mióta 13 személyiség válaszható.
Szomorú ezt hallani, de hát azt a naponta regisztráló 3-400 újonnan érkezőt tényleg el ne riasszuk már azért a pár, 10+ éve játszó megtartása miatt.
Köszönöm az egyenes választ, nincs is több kérdésem.

Ghosti 01-09-2015 21:28

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 306931)

Gyógyító: +10%-kal több embert gyógyít meg pestis idején az általa irányított kórház.

A felsoroltak kozul egyedul a Gyogyito ragadott meg, de hozza tetellel.

Mivel szemelyisegrol van szo es hanyszor betegszel meg? Hogy legyen ertelme meg is valasztani ne csak a pestis idejen hanem barmikor hasznalhatova kell tenni.

A kovetkezo gondolatok jutottak hirtelen eszembe:
Ha ez a szemelyisegem akkor ne csak betegseget gyogyitcson hanem az elesett egysegeim akar vedesbe akar tamadasba, leolt varijaim es tolijaim, vagy meggyilkolt katonaim is. Az elrabolt embereket nem tudod potolni, mert azok kikerulnek az orszagbol. Ugyszinten ha hulla tamad, vagy en tamadok hullat oda atallnak mint eddig.

Azon felul mivel a kereskedonek kell a bank, tolvajnak tolvajok, gazdalkodonak banyak, tanya stb...
Akkor a Gyogyitonak kelljenek a korhazak.
Ugyan akkor ne egyszerre tudja feleleszteni az elhullott egysegeket, hanem minden korben egy bizonyos %at es minden korben veglegesen el is hullana belole. Lehet az pl. 10-10% elhullott/feltamasztott koronkent, vagy szabhassuk a korhazak szamahoz is. Mondjuk egyszerubb potolni oket a piacrol de akinek nincs vagyona az legalabb vissza kapna belole. Az elhullott sereg persze halott es nem szamit csak feltamasztas utan, mindaddig egy zarojelbe pirosan mutatkozna fel, ami szam koronkent valtozik, mert egy bizonyos mennyiseg meghal es bizonyos mennyiseg visszater a jatekba. Az elhullott egyseg nem teheto a piacra.
Tulelo ugye lecsokkenti 30%al az akciokat. A Gyogyito meg vissza adna belole plusz pestis idejen hamarabb felgyogyul a nep, valahogy igy.

Mondjuk egy varazslatnak jobban eltudnam kepzelni, de ez csak ugye egy gondolat kiegeszitese most.

Kalmár 01-10-2015 01:20

Kocsmáros Szem .
 
Sziasztok. :)

Sokféle szem van főleg a hadhaisokat,
tolvajokat,varázslókat és másokat segít.

Viszont nincs morált növelő személyiség.

Javaslatom: Kocsmáros :

Több morált adna a kocsma.
Meglévő morál szintet plusz 5% növelné .
Feltétel legalább 1 db kocsma legyen .
Valamint a tolvajok képzése 50% olcsóbb lenne .

Javítsatok ki ha tévednék alapesetben 75% a morál,
Kocsmáros 5% hozzá jönne, 500 lakosonként 1. kocsma .
Beállna a morál 90% körölire.
Jó az elfelé 100% közelébe.

Dave 01-10-2015 14:06

hozzászólás
 
Az új személyiség bevezetésével szerintem semmi baj nincs. Minél nagyobb a választék, annál szélesebb kör igényeit tudja kiszolgálni. Szerintem ez csak pozitívum lehet

Viszont, h bele keverjem a játékélmény fokozását, szerintem lehetne abban is gondolkozni, hogy a személyiség előnyeinél is számítson bele az MF státusz..

Jelenleg, mivel nincs megfelelő utánpótlás a játékos állományban, illetve a régiek közül is egyre többen inaktívak abban érdemes lenne fejlődni, hogy az MF játékosokat kicsit jobban segítsük. Konkrétn a 40% hadierő és 10-10% toli-vari szerintem röhelyes... Érdemben egy 2 fős szövetséggel ér fel.. És hát ugye 4 ország egy szövetségben azért még további taktikai előnyöket rejt a faj kiválasztásban, a 4x annyi személyiségben stb....

Továbbá a régóta együtt játszó, összeszokott szövetségek is nagy előnyt jelentenek... szóval nem csak matematikai oldalról érdemes megvizsgálni a dolgot

Szerintem a személyiségeket tovább erősíthetné a "császár" az MF-eknél, illetve direktben MF-es személyiségeket is be lehetne vezetni.

Ami jobban segíti a rejtőzködést, nehezíti az információszerzést, segíti a felfedezést, termelést.... Ha MF-ként is életképes lenne ez a játék, akkor lehet hogy néhányan nem hagynák abba, ha feloszlik egy régi szövi, illetve néhány kezdő is tovább állná a sarat, és lenne esélye megszeretni a játékot...


illetve még annyit, hogy a személyiségek a faji sajátosságokkal együtt van ahol túl nagy előnyt jelentenek, míg máshol meg szinte 0-át

Fajhoz kötött személyiségekben is gondolkoznék, illetve fordítva, hogy bizonyos fajjal valamit ne lehessen választani... Egész egyszerűen a túl nagy előny másokkal szemben elv alapján. Pl. törpe-gazdálkodó, Félelf-tolvaj...

ezen a vonalon ha lehet finomítani, akkor más területen is lenne eredménye szerintem

Ghosti 01-10-2015 18:40

Quote:

Originally Posted by Dave (Post 308536)

Fajhoz kötött személyiségekben is gondolkoznék, illetve fordítva, hogy bizonyos fajjal valamit ne lehessen választani... Egész egyszerűen a túl nagy előny másokkal szemben elv alapján. Pl. törpe-gazdálkodó, Félelf-tolvaj...

ezen a vonalon ha lehet finomítani, akkor más területen is lenne eredménye szerintem

Ezzel egy problemat latok, akinek van 3-4 szeme meg jo, de akik elertek a 8, 10 vagy mint Pool 14, es megszabod hogy a faja miatt mondjuk 2-3 nem lehet, akkor nehany szemert nem kapnak semmit, mert nem valaszthassak meg?
Amikor most az a kerdes, mi hianyzik mi lenne jo azon felul ami mar van? Mert a kovetelmeny tuljut a 13 meglevon.

Maskulomben ha megnezed minden szemelyiseg valami positive dolgot ad. Ezt nem kellene valtoztatni. A negativenak ott vannak a faji hatranyok.

none 01-10-2015 20:19

Quote:

Originally Posted by Dave (Post 308536)
Az új személyiség bevezetésével szerintem semmi baj nincs. Minél nagyobb a választék, annál szélesebb kör igényeit tudja kiszolgálni. Szerintem ez csak pozitívum lehet

Viszont, h bele keverjem a játékélmény fokozását, szerintem lehetne abban is gondolkozni, hogy a személyiség előnyeinél is számítson bele az MF státusz..

Jelenleg, mivel nincs megfelelő utánpótlás a játékos állományban, illetve a régiek közül is egyre többen inaktívak abban érdemes lenne fejlődni, hogy az MF játékosokat kicsit jobban segítsük. Konkrétn a 40% hadierő és 10-10% toli-vari szerintem röhelyes... Érdemben egy 2 fős szövetséggel ér fel.. És hát ugye 4 ország egy szövetségben azért még további taktikai előnyöket rejt a faj kiválasztásban, a 4x annyi személyiségben stb....

Továbbá a régóta együtt játszó, összeszokott szövetségek is nagy előnyt jelentenek... szóval nem csak matematikai oldalról érdemes megvizsgálni a dolgot

Szerintem a személyiségeket tovább erősíthetné a "császár" az MF-eknél, illetve direktben MF-es személyiségeket is be lehetne vezetni.

Ami jobban segíti a rejtőzködést, nehezíti az információszerzést, segíti a felfedezést, termelést.... Ha MF-ként is életképes lenne ez a játék, akkor lehet hogy néhányan nem hagynák abba, ha feloszlik egy régi szövi, illetve néhány kezdő is tovább állná a sarat, és lenne esélye megszeretni a játékot...


illetve még annyit, hogy a személyiségek a faji sajátosságokkal együtt van ahol túl nagy előnyt jelentenek, míg máshol meg szinte 0-át

Fajhoz kötött személyiségekben is gondolkoznék, illetve fordítva, hogy bizonyos fajjal valamit ne lehessen választani... Egész egyszerűen a túl nagy előny másokkal szemben elv alapján. Pl. törpe-gazdálkodó, Félelf-tolvaj...

ezen a vonalon ha lehet finomítani, akkor más területen is lenne eredménye szerintem

Az mf nem gyenge.. ha nem tudsz úgy játszani, akkor benned van a hiba, ez esetben keress szövit..(nem keveset játszottam mfel még akkor, amikor rendes aktivitás is volt, most is van mf orim.. nekem sikerült boldogulni mindig..) Másfelől mindig hátrányban lesz, mert egy ember játszik 4 ellen.. nincs is ezzel gond.. Inkább kéne jobban motiválni az emebreket, hogy szövetségben játszanak, úgy valószínű jobban megmaradnának a játék mellett és könnyebben meg is ismernék azt..
Régi szövi nagy előny.. és? mi ezzel a baj? Elég szomorú lenne, ha nem számítana semmit a rutin és az összeszokottság..

A vége meg vicc:D
A tolvaj szerinted kinek kéne? hullának vagy óriásnak? Egyszer azt írod legyen fajoknak spec szem, aztán azt, hogy néhány szem túl erős nekik.. pl a toli kb félelfnek használható egyedül igazán.. törpéről nem is beszélve.. miért fáj neked, ha többet termel? így is szét vannak esve a piacok, ahogy elnézem..:)

Dave 01-15-2015 01:31

Quote:

Originally Posted by none (Post 308539)
Az mf nem gyenge.. ha nem tudsz úgy játszani, akkor benned van a hiba, ez esetben keress szövit..(nem keveset játszottam mfel még akkor, amikor rendes aktivitás is volt, most is van mf orim.. nekem sikerült boldogulni mindig..) Másfelől mindig hátrányban lesz, mert egy ember játszik 4 ellen.. nincs is ezzel gond.. Inkább kéne jobban motiválni az emebreket, hogy szövetségben játszanak, úgy valószínű jobban megmaradnának a játék mellett és könnyebben meg is ismernék azt..
Régi szövi nagy előny.. és? mi ezzel a baj? Elég szomorú lenne, ha nem számítana semmit a rutin és az összeszokottság..

A vége meg vicc:D
A tolvaj szerinted kinek kéne? hullának vagy óriásnak? Egyszer azt írod legyen fajoknak spec szem, aztán azt, hogy néhány szem túl erős nekik.. pl a toli kb félelfnek használható egyedül igazán.. törpéről nem is beszélve.. miért fáj neked, ha többet termel? így is szét vannak esve a piacok, ahogy elnézem..:)

énis végigmegyek mf-el... de egy szöviben van 3 régi tag, a 4. abbahagyja, felesznek egy ismeretlent és a másik 3-nak elmegy a kedve a játéktól, mert az új tag annyira agyatlan...
amúgy meg az mf rohadtul nem erős... nem tudom te milyen gyenge szövik ellen harcoltál, de egy normális szövinek 0 kihívás egy mf-et leverni...

Dave 01-15-2015 01:47

Quote:

Originally Posted by Ghosti (Post 308538)
Ezzel egy problemat latok, akinek van 3-4 szeme meg jo, de akik elertek a 8, 10 vagy mint Pool 14, es megszabod hogy a faja miatt mondjuk 2-3 nem lehet, akkor nehany szemert nem kapnak semmit, mert nem valaszthassak meg?
Amikor most az a kerdes, mi hianyzik mi lenne jo azon felul ami mar van? Mert a kovetelmeny tuljut a 13 meglevon.

Maskulomben ha megnezed minden szemelyiseg valami positive dolgot ad. Ezt nem kellene valtoztatni. A negativenak ott vannak a faji hatranyok.

a beírásnak csak egy részét emelted ki. Én támogatom, hogy legyenek új fajok... de a meglévő rendszert lehetne finomítani... de az már más topic...
esetleg mostani meglévő személyiségeket fel lehetne bontani:
pl varázsló személyiségnél lehtene jobban regenerálódó személyiséget választani, vagy 2%-al erősebb varázslókat, vagy olyat aki 45%-ig tud varázsolni..
ezt aztán lehetne boncolgatni.. így a plusz szemek is meglennének, de a sok személyiségből eredő összes előny nem lenne annyira erős, mint most..
A kezdő és haladó orik között csökkenne a különbség.

none 01-15-2015 13:00

Quote:

Originally Posted by Dave (Post 308543)
énis végigmegyek mf-el... de egy szöviben van 3 régi tag, a 4. abbahagyja, felesznek egy ismeretlent és a másik 3-nak elmegy a kedve a játéktól, mert az új tag annyira agyatlan...
amúgy meg az mf rohadtul nem erős... nem tudom te milyen gyenge szövik ellen harcoltál, de egy normális szövinek 0 kihívás egy mf-et leverni...

Mindenki volt kezdő.. nekem sosem ment el a kedvem, csak azért, mert egy új tagnak segíteni kellett.. legutóbbi klánomban elég sok kevesebb tapasztalattal rendelkező tag volt.. 1 évig még így is ütögettünk..
Egy mf leütése max akkor 0 kihívás, ha nem tud, vagy nem akar játszani.. Nem harcoltam gyenge szövik ellen, csak én gondolkoztam is néha és nem adtam fel 1 bekapott ütés után.. :) (Persze nem azt mondom, hogy minden esetben van esélye az mfnek, ha ugyan olyan tapasztalt a szövi, mint az mf legalább annyi tartalékkal rendelkeznek, és ők vannak alul, akkor valószínű bukja.. de az távolról sem igaz, hogy csak gyenge szövi ellen van esélye egy jó mf játékosnak.. :))
Attól, hogy az mfet erősíted, ugyan úgy ki fog kapni, ha most is kikap.. hacsak nem úgy akarod erősíteni, hogy egy szövi be sem tudja verni.. ahhoz csak gratulálni tudnék:D

Dave 01-16-2015 16:27

Quote:

Originally Posted by none (Post 308545)
Mindenki volt kezdő.. nekem sosem ment el a kedvem, csak azért, mert egy új tagnak segíteni kellett.. legutóbbi klánomban elég sok kevesebb tapasztalattal rendelkező tag volt.. 1 évig még így is ütögettünk..
Egy mf leütése max akkor 0 kihívás, ha nem tud, vagy nem akar játszani.. Nem harcoltam gyenge szövik ellen, csak én gondolkoztam is néha és nem adtam fel 1 bekapott ütés után.. :) (Persze nem azt mondom, hogy minden esetben van esélye az mfnek, ha ugyan olyan tapasztalt a szövi, mint az mf legalább annyi tartalékkal rendelkeznek, és ők vannak alul, akkor valószínű bukja.. de az távolról sem igaz, hogy csak gyenge szövi ellen van esélye egy jó mf játékosnak.. :))
Attól, hogy az mfet erősíted, ugyan úgy ki fog kapni, ha most is kikap.. hacsak nem úgy akarod erősíteni, hogy egy szövi be sem tudja verni.. ahhoz csak gratulálni tudnék:D

Nyilvan nem a vegletekre kell gondolni..1 mf 40% ot kap a haderohoz... a szoviben 3x50%.. a tultoltesrol mar ne is beszeljunk.... szoval nem azt mondom h az mf legyen erosebb a szovinel hanem h picit lehetne segiteni.. azta 40% ot kicsit megdobnank par jo szemelyiseggel vagy nagyobb szorzoval akkor sztem tobb ember jatszana..

Nezzetek meg. Minden csoportban full ures a diplomacia.. mf ek meg szabin...

Lattal te mar mfet a B topjaban 1000 korig??? Ugy h nem csak mntsek voltak korulotte???

Nem kene mindenbe csak belekotni. Ez matematika 140% sokkal kevesebb mint a 250% ( ha szovis max sereget nezunj 1 orira vetitve..) es a tovabbi taktikai huzasokrol h varis ori tolis ori stb nem is beszelnek...

Ha az mf jatszhatobb lenne biztos paran visszaternenek a jatekba.

A kezdokkel nincs baj.. de a debil jatekosokkal van.. aki kezdo es ertelmes annak hamar elmegy a kedve ettol a jatektol. 10 eve osszeszokott szovetsegek. Also csopotban tekiiro orszagokkal... eselytelen. Felzarkozni nem lehet mert az elony az konstans.... ha elkezd irni tekit 1 evig akkor az ellenfel is ir parhuzamosan 1 evig... nincs olyan h felzarkozas.

En tartalek es tekiiro nelkul is siman elmegyek B ig. De ott mar semmire se megyek egyedul.. ezek a tenyek

Ati 01-16-2015 19:02

A téma: új személyiségek. Semmi más. Köszönöm.

Dave 01-18-2015 14:16

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 308547)
A téma: új személyiségek. Semmi más. Köszönöm.

Ez ertheto. De ha valami mellett ervelni kell akkor nehez mas dolgokat nem belekeverni...
ez egy nagyon komplex jatek. 1 tema sok masikkal eleg szorosan osszefugg...

Sokan csak beirjak h igen v nem... de hat maGarazat az nincs ra...
en a velemenyemet kifejtem, h mi alapjan gondolom ugy... a jatek egeszet egyutt nezve. Mashogy szerintem nem is lehet...

Bomi 03-02-2016 21:44

Kovács - +20%-al többet termelnek a kovácsműhelyek.
Kiképző - speciális katonai egységek képzése 20 kör helyett 15 kör. (törpénél 8)
Mágus - 8 térkaput nyithat egyszerre
Földműves - felfedezés 20 kör helyett 15 kör.
Bankár - 50%-al magasabb adóbevétel.
író - tudománytekercsek írási 20 kör helyett 15 kör.

Csak pár ötlet.. Még ha nem is valami találékony, de hátha valaminek az alapja lehet.

Tsobi 03-03-2016 14:45

Felfedező - Felfedezni a csoport top1 országáig tud.

Írnok - A tekercsei kopáskor csak fele annyira amortizálódnak.

Bányász - Felfedezéskor nagyobb eséllyel talál lelőhelyet.

Kőműves - Minden ellene irányuló gyújtogatás kisebb hatásfokú.

Pool 03-03-2016 20:59

Nemrég azt a választ kaptam, hogy egyelőre nincs értelme újaknak :(

Bomi 03-03-2016 23:36

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 309366)
Nemrég azt a választ kaptam, hogy egyelőre nincs értelme újaknak :(

Szerintem jó lenne :) Új lehetőségek nyílnának meg :)

Ati 03-03-2016 23:53

Quote:

Originally Posted by Bomi (Post 309367)
Szerintem jó lenne :) Új lehetőségek nyílnának meg :)

Értelme olyannak van, ami:

1, még nincs,

2, aminek önmagában van haszna. Értsd: első és egyetlen személyiségként. Vagyis amit egy új országgal van értelme bevállalni, mert ad egy olyan előnyt, amit érdemben lehet használni.

Bomi 03-04-2016 09:27

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 309369)
Értelme olyannak van, ami:

1, még nincs,

2, aminek önmagában van haszna. Értsd: első és egyetlen személyiségként. Vagyis amit egy új országgal van értelme bevállalni, mert ad egy olyan előnyt, amit érdemben lehet használni.

Értem. De ötletelhetünk igaz ? :) Hátha valakinek lesz egy jó személyiség ötlete ami olyan amire Te is azt mondod, hogy "na ennek már van értelme, ez jó!"

none 03-04-2016 10:31

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 309365)
Felfedező - Felfedezni a csoport top1 országáig tud.
..

Fedezhessen a max hekiig (5. 600, 4. 1100 stb).. még, ha nincs is ott senki.. Mindjárt jó lehet, akár első szemnek is, főleg kis csoportokban.. :)

Ati 03-04-2016 10:57

Quote:

Originally Posted by Bomi (Post 309370)
Értem. De ötletelhetünk igaz ? :) Hátha valakinek lesz egy jó személyiség ötlete ami olyan amire Te is azt mondod, hogy "na ennek már van értelme, ez jó!"

Persze. Csak ne olyan alapon menjen az ötletelés, hogy "legyen még 10, még ha soha senki nem is választja őket, mert akkor milyen jó sok van".

Tsobi 03-04-2016 12:57

Quote:

Originally Posted by none (Post 309371)
Fedezhessen a max hekiig (5. 600, 4. 1100 stb).. még, ha nincs is ott senki.. Mindjárt jó lehet, akár első szemnek is, főleg kis csoportokban.. :)

Nem lenne túl egyszerű eztán maxheki feletti termelőket beállitani?
Első szemmel ki az, aki a csoport tetejéről lép?

none 03-04-2016 18:05

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 309373)
Nem lenne túl egyszerű eztán maxheki feletti termelőket beállitani?
Első szemmel ki az, aki a csoport tetejéről lép?

Én onnan léptem.. :)
Nem igazán értem, miben rosszabb ez a te javaslatodtól.. kb annyiban változna, hogy kis csoportokban is max hekire lehetne fedezni, és idővel nem fogyna el a csoportokban a max hekire való feljutás lehetősége.. Így nem csak a 9+ szemeseknek lenne egy kis extra segítség.. :)

Egy szemes ori simán beválaszthatja, ha termelni akar valami csendesebb csoportban..
Bár az az igazság én jól elvagyok új szemek nélkül is.. :)

Ati 03-04-2016 18:11

Quote:

Originally Posted by none (Post 309375)
Én onnan léptem.. :)
Nem igazán értem, miben rosszabb ez a te javaslatodtól.. kb annyiban változna, hogy kis csoportokban is max hekire lehetne fedezni, és idővel nem fogyna el a csoportokban a max hekire való feljutás lehetősége.. Így nem csak a 9+ szemeseknek lenne egy kis extra segítség.. :)

Egy szemes ori simán beválaszthatja, ha termelni akar valami csendesebb csoportban..
Bár az az igazság én jól elvagyok új szemek nélkül is.. :)

Nekem az a bajom vele, hogy felmegy 4 ország maxhektárra, és onnantól mindenki másnak is szabad a pálya maxhektárig fedezni.

Ezzel most nem arra akarok utalni, hogy egy ilyen személyiségnek maximum csoportonként 4 ország esetén van értelme, hanem arra, hogy a háború gombot még azok is hamar elfelejtik, akik fel akarnak jutni maxhekiig.

none 03-04-2016 20:52

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 309376)
Nekem az a bajom vele, hogy felmegy 4 ország maxhektárra, és onnantól mindenki másnak is szabad a pálya maxhektárig fedezni.

Ezzel most nem arra akarok utalni, hogy egy ilyen személyiségnek maximum csoportonként 4 ország esetén van értelme, hanem arra, hogy a háború gombot még azok is hamar elfelejtik, akik fel akarnak jutni maxhekiig.

Melyik/mennyi csoportokban számítana ez egyáltalán jelenleg?

Ati 03-04-2016 21:02

Quote:

Originally Posted by none (Post 309377)
Melyik/mennyi csoportokban számítana ez egyáltalán jelenleg?

Nem néztem végig az összes csoportot, de szertintem az összesben. Nem tudok olyan csoportról, ahol most maxhektárig lehetne felfedezni.

none 03-06-2016 00:18

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 309378)
Nem néztem végig az összes csoportot, de szertintem az összesben. Nem tudok olyan csoportról, ahol most maxhektárig lehetne felfedezni.

Szerintem mást értünk max hektár alatt.. én leírtam korábban melyikre gondolok, oda tuti fel lehet fedezni több csoportban is.. :)


All times are GMT +1. The time now is 10:57.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu