Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Új személyiségek (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4830)

Dave 01-15-2015 00:31

Quote:

Originally Posted by none (Post 308539)
Az mf nem gyenge.. ha nem tudsz úgy játszani, akkor benned van a hiba, ez esetben keress szövit..(nem keveset játszottam mfel még akkor, amikor rendes aktivitás is volt, most is van mf orim.. nekem sikerült boldogulni mindig..) Másfelől mindig hátrányban lesz, mert egy ember játszik 4 ellen.. nincs is ezzel gond.. Inkább kéne jobban motiválni az emebreket, hogy szövetségben játszanak, úgy valószínű jobban megmaradnának a játék mellett és könnyebben meg is ismernék azt..
Régi szövi nagy előny.. és? mi ezzel a baj? Elég szomorú lenne, ha nem számítana semmit a rutin és az összeszokottság..

A vége meg vicc:D
A tolvaj szerinted kinek kéne? hullának vagy óriásnak? Egyszer azt írod legyen fajoknak spec szem, aztán azt, hogy néhány szem túl erős nekik.. pl a toli kb félelfnek használható egyedül igazán.. törpéről nem is beszélve.. miért fáj neked, ha többet termel? így is szét vannak esve a piacok, ahogy elnézem..:)

énis végigmegyek mf-el... de egy szöviben van 3 régi tag, a 4. abbahagyja, felesznek egy ismeretlent és a másik 3-nak elmegy a kedve a játéktól, mert az új tag annyira agyatlan...
amúgy meg az mf rohadtul nem erős... nem tudom te milyen gyenge szövik ellen harcoltál, de egy normális szövinek 0 kihívás egy mf-et leverni...

Dave 01-15-2015 00:47

Quote:

Originally Posted by Ghosti (Post 308538)
Ezzel egy problemat latok, akinek van 3-4 szeme meg jo, de akik elertek a 8, 10 vagy mint Pool 14, es megszabod hogy a faja miatt mondjuk 2-3 nem lehet, akkor nehany szemert nem kapnak semmit, mert nem valaszthassak meg?
Amikor most az a kerdes, mi hianyzik mi lenne jo azon felul ami mar van? Mert a kovetelmeny tuljut a 13 meglevon.

Maskulomben ha megnezed minden szemelyiseg valami positive dolgot ad. Ezt nem kellene valtoztatni. A negativenak ott vannak a faji hatranyok.

a beírásnak csak egy részét emelted ki. Én támogatom, hogy legyenek új fajok... de a meglévő rendszert lehetne finomítani... de az már más topic...
esetleg mostani meglévő személyiségeket fel lehetne bontani:
pl varázsló személyiségnél lehtene jobban regenerálódó személyiséget választani, vagy 2%-al erősebb varázslókat, vagy olyat aki 45%-ig tud varázsolni..
ezt aztán lehetne boncolgatni.. így a plusz szemek is meglennének, de a sok személyiségből eredő összes előny nem lenne annyira erős, mint most..
A kezdő és haladó orik között csökkenne a különbség.

none 01-15-2015 12:00

Quote:

Originally Posted by Dave (Post 308543)
énis végigmegyek mf-el... de egy szöviben van 3 régi tag, a 4. abbahagyja, felesznek egy ismeretlent és a másik 3-nak elmegy a kedve a játéktól, mert az új tag annyira agyatlan...
amúgy meg az mf rohadtul nem erős... nem tudom te milyen gyenge szövik ellen harcoltál, de egy normális szövinek 0 kihívás egy mf-et leverni...

Mindenki volt kezdő.. nekem sosem ment el a kedvem, csak azért, mert egy új tagnak segíteni kellett.. legutóbbi klánomban elég sok kevesebb tapasztalattal rendelkező tag volt.. 1 évig még így is ütögettünk..
Egy mf leütése max akkor 0 kihívás, ha nem tud, vagy nem akar játszani.. Nem harcoltam gyenge szövik ellen, csak én gondolkoztam is néha és nem adtam fel 1 bekapott ütés után.. :) (Persze nem azt mondom, hogy minden esetben van esélye az mfnek, ha ugyan olyan tapasztalt a szövi, mint az mf legalább annyi tartalékkal rendelkeznek, és ők vannak alul, akkor valószínű bukja.. de az távolról sem igaz, hogy csak gyenge szövi ellen van esélye egy jó mf játékosnak.. :))
Attól, hogy az mfet erősíted, ugyan úgy ki fog kapni, ha most is kikap.. hacsak nem úgy akarod erősíteni, hogy egy szövi be sem tudja verni.. ahhoz csak gratulálni tudnék:D

Dave 01-16-2015 15:27

Quote:

Originally Posted by none (Post 308545)
Mindenki volt kezdő.. nekem sosem ment el a kedvem, csak azért, mert egy új tagnak segíteni kellett.. legutóbbi klánomban elég sok kevesebb tapasztalattal rendelkező tag volt.. 1 évig még így is ütögettünk..
Egy mf leütése max akkor 0 kihívás, ha nem tud, vagy nem akar játszani.. Nem harcoltam gyenge szövik ellen, csak én gondolkoztam is néha és nem adtam fel 1 bekapott ütés után.. :) (Persze nem azt mondom, hogy minden esetben van esélye az mfnek, ha ugyan olyan tapasztalt a szövi, mint az mf legalább annyi tartalékkal rendelkeznek, és ők vannak alul, akkor valószínű bukja.. de az távolról sem igaz, hogy csak gyenge szövi ellen van esélye egy jó mf játékosnak.. :))
Attól, hogy az mfet erősíted, ugyan úgy ki fog kapni, ha most is kikap.. hacsak nem úgy akarod erősíteni, hogy egy szövi be sem tudja verni.. ahhoz csak gratulálni tudnék:D

Nyilvan nem a vegletekre kell gondolni..1 mf 40% ot kap a haderohoz... a szoviben 3x50%.. a tultoltesrol mar ne is beszeljunk.... szoval nem azt mondom h az mf legyen erosebb a szovinel hanem h picit lehetne segiteni.. azta 40% ot kicsit megdobnank par jo szemelyiseggel vagy nagyobb szorzoval akkor sztem tobb ember jatszana..

Nezzetek meg. Minden csoportban full ures a diplomacia.. mf ek meg szabin...

Lattal te mar mfet a B topjaban 1000 korig??? Ugy h nem csak mntsek voltak korulotte???

Nem kene mindenbe csak belekotni. Ez matematika 140% sokkal kevesebb mint a 250% ( ha szovis max sereget nezunj 1 orira vetitve..) es a tovabbi taktikai huzasokrol h varis ori tolis ori stb nem is beszelnek...

Ha az mf jatszhatobb lenne biztos paran visszaternenek a jatekba.

A kezdokkel nincs baj.. de a debil jatekosokkal van.. aki kezdo es ertelmes annak hamar elmegy a kedve ettol a jatektol. 10 eve osszeszokott szovetsegek. Also csopotban tekiiro orszagokkal... eselytelen. Felzarkozni nem lehet mert az elony az konstans.... ha elkezd irni tekit 1 evig akkor az ellenfel is ir parhuzamosan 1 evig... nincs olyan h felzarkozas.

En tartalek es tekiiro nelkul is siman elmegyek B ig. De ott mar semmire se megyek egyedul.. ezek a tenyek

Ati 01-16-2015 18:02

A téma: új személyiségek. Semmi más. Köszönöm.

Dave 01-18-2015 13:16

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 308547)
A téma: új személyiségek. Semmi más. Köszönöm.

Ez ertheto. De ha valami mellett ervelni kell akkor nehez mas dolgokat nem belekeverni...
ez egy nagyon komplex jatek. 1 tema sok masikkal eleg szorosan osszefugg...

Sokan csak beirjak h igen v nem... de hat maGarazat az nincs ra...
en a velemenyemet kifejtem, h mi alapjan gondolom ugy... a jatek egeszet egyutt nezve. Mashogy szerintem nem is lehet...

Bomi 03-02-2016 20:44

Kovács - +20%-al többet termelnek a kovácsműhelyek.
Kiképző - speciális katonai egységek képzése 20 kör helyett 15 kör. (törpénél 8)
Mágus - 8 térkaput nyithat egyszerre
Földműves - felfedezés 20 kör helyett 15 kör.
Bankár - 50%-al magasabb adóbevétel.
író - tudománytekercsek írási 20 kör helyett 15 kör.

Csak pár ötlet.. Még ha nem is valami találékony, de hátha valaminek az alapja lehet.

Tsobi 03-03-2016 13:45

Felfedező - Felfedezni a csoport top1 országáig tud.

Írnok - A tekercsei kopáskor csak fele annyira amortizálódnak.

Bányász - Felfedezéskor nagyobb eséllyel talál lelőhelyet.

Kőműves - Minden ellene irányuló gyújtogatás kisebb hatásfokú.

Pool 03-03-2016 19:59

Nemrég azt a választ kaptam, hogy egyelőre nincs értelme újaknak :(

Bomi 03-03-2016 22:36

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 309366)
Nemrég azt a választ kaptam, hogy egyelőre nincs értelme újaknak :(

Szerintem jó lenne :) Új lehetőségek nyílnának meg :)


All times are GMT +1. The time now is 07:49.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu