Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Félelf katonai morálja (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4715)

RastArtist 10-03-2012 18:32

Félelf katonai morálja
 
Minden hátsó szándék nélkül kérdezem, mi az a kis turpisság amit nem említesz?:) Mert 25% kocsmával képtelenség, 95-ön állt be mindig a katmorálom. Belsőn is tárgyaltunk erről, mert képtelen voltam elhinni, hogy csak ennyit lehet kicsikarni az oriból. De végül mindenki rábólintott arra, hogy ennyi a max amit életképes félelffel el lehet érni, ütés nélkül.

Ati 10-03-2012 18:38

Quote:

Originally Posted by RastArtist (Post 299457)
Minden hátsó szándék nélkül kérdezem, mi az a kis turpisság amit nem említesz?:) Mert 25% kocsmával képtelenség, 95-ön állt be mindig a katmorálom. Belsőn is tárgyaltunk erről, mert képtelen voltam elhinni, hogy csak ennyit lehet kicsikarni az oriból. De végül mindenki rábólintott arra, hogy ennyi a max amit életképes félelffel el lehet érni, ütés nélkül.

Első körben nem 25% kocsma, hanem több. És 1-2 hadis a szövibe.

RastArtist 10-03-2012 19:00

Egy országméretet, és egy kocsma-, ill. templomszámot kérhetek esetleg? Mert már évek óta kísérletezek a félelffel. De a 25%-nál több kocsma nem nyújt akkor előnyt, mint amekkora hiányt okoz más téren.

Ati 10-03-2012 19:13

Átmozgattam ezeket ide, hogy ne a megbeszéléseket vigye tévútra.

Ati 10-03-2012 19:14

Quote:

Originally Posted by RastArtist (Post 299459)
Egy országméretet, és egy kocsma-, ill. templomszámot kérhetek esetleg? Mert már évek óta kísérletezek a félelffel. De a 25%-nál több kocsma nem nyújt akkor előnyt, mint amekkora hiányt okoz más téren.

946 hektár, 260 kocsma, 140 templom

RastArtist 10-03-2012 19:51

Hmm. A 27% kocsma nem lehet elég ahhoz, hogy ennyire dübörögjön a morálod, és be kell valljam tippelni sem tudok, hogy ekkora hektáron félelffel melyik csoportban lehet ütni. Na meg, hogy ennyi templommal miképp tudsz életben maradni.:)

A számomra bevált, és működő arányok a 25%kocsma, 20%templom, 12%toronyíj.(Habár a varik egy része olykor piacon pihen.)

Kevesebb templommal megesznek a hadivarik, a több kocsma pedig semmi hasznot nem okozott. A védelemmel meg nem sok mindent lehet variálni...úgyis bevernek ha akarnak. Viszont nagyon kíváncsi lennék a te játékstílusodra.

Ati 10-03-2012 19:59

E mellé kell egy aktív hadis szövetség, akik minden próbálkozást megtorolnak... MF-ként életképtelen egy ilyen felállás.

RastArtist 10-03-2012 20:08

A félelf bármilyen felállással életképtelen MFként. Bár szerintem 600 heki fölött már szöviben is. Egy gnóm minden tekintetben jobb nála. És az még hiénázni is tud, tehát nem akkora gond neki a morál helyre állítása 1-2 bekapott támadás után.
(Ráadásul nem kerül napi 10-20-több millióba az etetése.)

Hex 10-03-2012 20:59

Quote:

Originally Posted by RastArtist (Post 299467)
A félelf bármilyen felállással életképtelen MFként. Bár szerintem 600 heki fölött már szöviben is. Egy gnóm minden tekintetben jobb nála. És az még hiénázni is tud, tehát nem akkora gond neki a morál helyre állítása 1-2 bekapott támadás után.
(Ráadásul nem kerül napi 10-20-több millióba az etetése.)

B-ben egyszer találkoztam egy négyes fél-elf szövivel. Azért magas hekin az orkocska is meggondolja, hogy akar-e 9% házzal szaladgálni :))) azért egy jó kezekben lévő fél-elf tud annyi kárt tenni, hogy nem éri meg szórakozni a tolvajjal.

RastArtist 10-03-2012 21:14

Kártevésre a gnóm is tökéletes, és tized annyi összeg fenn tartani, miközben jobb védelme van.:) Na meg ha az orkocska(és csapata) ügyes, akkor elég gyorsan el tud suhanni a felesek mellett, akik utána csak integetni tudnak a fáklyáikkal.


All times are GMT +1. The time now is 14:28.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu