Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   1/A-val kapcsolatos kérdések, és tanácsok (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2143)

Gaben 07-20-2007 09:08

1/A-val kapcsolatos kérdések, és tanácsok
 
Sziasztok!

Lenne pár kérdésem az 1/A-val kapcsolatban, és várom a jótanácsokat.
1. Milyen országgal érdemes fellépni a 2.szintről? (óriás hadis vagyok)
pl.: - csak íjjászok legyenek?
- milyen leosztásban legyenek az épületek? (jó úgy ahogy van az ori, és majd át lesz építve a klán segítségével)?


2. Mennyire nehéz találni egy tapasztaltabb klánt az A-ban?
- ha fellépek, akkor válasszak-e fajt, és szem-et, vagy várjam meg, amíg vki jelentkezik, és megmondja milyen orira van szükségük a klánba? Vagy a hadis beállítottság miatt ez adott lesz?

3. Mennyire számít a távolság a klánon belül (felvesznek-e olyan klánba, akik jóval fentebb vannak)?

4. A klánban milyen elosztásban vannak az országok?
pl.: 1 fős klán: Elf
2 fős klán: Elf, termelő törp...
.
.
10 fős klán: 3 Elf, 5 hadis (ork, óriás...), 2 törp... stb.

5. Melyik jobb? Egy országot fennt tartani, és a többivel fordulni, vagy mindegyikkel felmenni az A-ba?

Egyelőre ennyi kérdésem van :)

Valezius 07-20-2007 09:29

Quote:

Originally Posted by Gaben (Post 110523)
5. Melyik jobb? Egy országot fennt tartani, és a többivel fordulni, vagy mindegyikkel felmenni az A-ba?

Erre tudom a választ, ahogy gondolod :). De ha már az A-s orid elég magasan van, nem biztos, hogy szeretnéd leforgatni, és egy másikat újra felvinni.

J.Ati 07-20-2007 09:34

1.Hát jobban jársz,ha csak ijak vannak,de akár üres orival is léphetsz ,ha van zsetonod,mert max bevásárolsz piacról.
Az épületeid jól vannak ahogy vannak,majd fent 1/A-ban átépűlsz:)

2.Tpasztalt klán nem valószínű,hogy rögtön téged fog keresni,de ha feladsz egy hírdetést akkor jelentkezni fog rá valaki ez szinte biztos:)
A klánba lépés után érdemes a klán igényeihez igazodni és akkor beállítani a fajt/személyiséget.

3.Számít klánon belűl a távolság,mert ha közel vagytok egymáshoz akkor tudjátok egymást támogatni,de ettől függetlenűl felvehetnek olyan klánba is akik akár 100 körre vannak tölled.

4.Minden klánban megvan a feladata mindenkinek.
Érdemes elfet választani kezdő játékosnak szerintem:)
Egyszemélyes klánba is kiváló meg egy többszemélyes klánba is jól használható.

5.Én az első orim lefordítottam,de valaki egyszer felszenvedi magát és a többivel B-ből fordúlgat:)
Tölled függ mennyire leszel sikeres A-ban és akkor ,hogy fogsz fordúlgatni:)

monro 07-20-2007 09:46

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 110530)
1.Hát jobban jársz,ha csak ijak vannak,de akár üres orival is léphetsz ,ha van zsetonod,mert max bevásárolsz piacról.
Az épületeid jól vannak ahogy vannak,majd fent 1/A-ban átépűlsz:)

Bocs de ez téveszme, sőt butaság.
Érdemes ugy fellépni, hogy ha 1 személyes klánban leszel akkor legalább vissza tudj támadni ha megtámadnak klánban. Sztem ehhez a legjobb a tornyokban íjász + elit felállás. Késöbb le lehet őket cserélni másra, de az első pár napban ez a felállás a legstabilabb sztem.

A fullíjászos-tornyos felállást igazából csak a deffenzív bunkeroriknak érdemes választania vagy annak aki egy védekezésre beállt klánba készül.

J.Ati 07-20-2007 09:52

Quote:

Originally Posted by monro (Post 110531)
Bocs de ez téveszme, sőt butaság.
Érdemes ugy fellépni, hogy ha 1 személyes klánban leszel akkor legalább vissza tudj támadni ha megtámadnak klánban. Sztem ehhez a legjobb a tornyokban íjász + elit felállás. Késöbb le lehet őket cserélni másra, de az első pár napban ez a felállás a legstabilabb sztem.

A fullíjászos-tornyos felállást igazából csak a deffenzív bunkeroriknak érdemes választania vagy annak aki egy védekezésre beállt klánba készül.


Ha most kerűl be egy friss ori A-ba és ij-elitben próbálkozik akkor egy full pacis ori simán beüti és semmit se tud tenni ellene.
Én úgy kezdtem az A-ban a pályafutásom ahogy most leírtad és nem jött be nekem.
Nem tudtam senkit beütni a kis eliteimmel ,de amikor nem voltam gépnél akkor megnézhettem magam:(
Tehát a full ijas dolog a legjobb amikor nincs az ember gépnél..
Gondolom nem nulla lével akar valaki nekivágni a legfelső csopinak,mert sereget azt kell venni néha és akkor megoldható az ütés simán;)

Gaben 07-20-2007 09:59

Pénz az van...kb. 1 mrd. Nem tudom mennyire elég ez.
Én úgy gondoltam, hogy kiárulok annyi katit, ami befér 30% teki mellett (vagy a katonák nem mennek el, ha most 40% a laki teki, és nem választok fajt?)
Ha Elf lennék (lévén A-ban járatlan vagyok), akkor elég sok tornyot kellene építenem, mert most 3% van. Egyelőre az íjjakat gondoltam a lépéshez, és szükség esetén tudom cserélni, bár a piaci árakat nem ismerem.

Valezius 07-20-2007 10:06

Quote:

Originally Posted by Gaben (Post 110536)
Én úgy gondoltam, hogy kiárulok annyi katit, ami befér 30% teki mellett (vagy a katonák nem mennek el, ha most 40% a laki teki, és nem választok fajt?)

Dehogynem, vissza se néznek :D

J.Ati 07-20-2007 10:10

Quote:

Originally Posted by Gaben (Post 110536)
Pénz az van...kb. 1 mrd. Nem tudom mennyire elég ez.
Én úgy gondoltam, hogy kiárulok annyi katit, ami befér 30% teki mellett (vagy a katonák nem mennek el, ha most 40% a laki teki, és nem választok fajt?)
Ha Elf lennék (lévén A-ban járatlan vagyok), akkor elég sok tornyot kellene építenem, mert most 3% van. Egyelőre az íjjakat gondoltam a lépéshez, és szükség esetén tudom cserélni, bár a piaci árakat nem ismerem.

Első nekifutásra én is csak 1 mrd-al léptem fel és az nem sokra elég,de a kezdeti dolgokat tudod belőle fedezni.
pl. építkezést.

Ne egyedűl vágj neki az A-nak keress egy klánt szerintem ahol többen vagytok:) (az a nyerő egy kezdő játékosnak)
Én 1/A-n kívűl is a szövis játék mellett vagyok,mert több szem többet lát és a csapat munka mindig nyerőbbnek bizonyúl.
3% torony elég kevésnek tűnik szóval minimum a 10% torony bármilyen fajjal is legyél.

Gaben 07-20-2007 10:12

Akkor az ugyanúgy működik, mint a többi csopinál :)

J.Ati 07-20-2007 10:13

Quote:

Originally Posted by Gaben (Post 110536)
(vagy a katonák nem mennek el, ha most 40% a laki teki, és nem választok fajt?)

Ez egy alap dolog erre ne most jöjj rá;)
Ha 30% a tekid akkor nem tudsz több egységet betenni a helyekre,de ez mindenhól így van nem csak A-ban:)


All times are GMT +1. The time now is 12:13.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu