Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   top x % (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3052)

rimor 06-19-2008 14:31

top x %
 
helo
nem tudom volt-e mar errol szo, en nem talaltam, de szerintem meglehetne fontolni azt hogy a top % szamitasakor a rendszer ne szamoja a szabadsagon levo orikat hanem csak az aktiv orikat .... legalabbis nem az "otfelejtet" orikat amik az elso 10 helyen vanak altalaban es ha mondjuk top 5% kell akor foldet kejen szerezni a max. foldhataron tull is csak azer hogy a top-ba keruljon az ember, aztan meg legyen mit lebontson ....

valahogy megkene oldani ezt a szabis orik dolgot akik csak otvanak a csopi tetejen es miatuk mas nehezeben tud haladni vagy ezesetben ertelmetlenul kel + hektarakat felfedezni / betolteni

mindenkinek tovabbi jo jatekot, es remelem sikerul valamien formaban talalni megoldast olyan orik szamara akiknek van mar kis kek 6,7,8-as :) vagy tobb :)

Pepa 07-30-2008 21:26

Quote:

Originally Posted by rimor (Post 180775)
helo
nem tudom volt-e mar errol szo, en nem talaltam, de szerintem meglehetne fontolni azt hogy a top % szamitasakor a rendszer ne szamoja a szabadsagon levo orikat hanem csak az aktiv orikat .... legalabbis nem az "otfelejtet" orikat amik az elso 10 helyen vanak altalaban es ha mondjuk top 5% kell akor foldet kejen szerezni a max. foldhataron tull is csak azer hogy a top-ba keruljon az ember, aztan meg legyen mit lebontson ....

valahogy megkene oldani ezt a szabis orik dolgot akik csak otvanak a csopi tetejen es miatuk mas nehezeben tud haladni vagy ezesetben ertelmetlenul kel + hektarakat felfedezni / betolteni

mindenkinek tovabbi jo jatekot, es remelem sikerul valamien formaban talalni megoldast olyan orik szamara akiknek van mar kis kek 6,7,8-as :) vagy tobb :)

Nem tudom erre kaptál már választ, vagy egyátalán van-e értelme folytatni a topicot, de én válaszolok. Az "ottfelejtett" oriknak, ha szabin vannak körönként 1 hektárral csökken a földjük, amíg el nem érik a az adott szint maximunm hektárját. Így ezek nem akadályozzák a feljutás a sok szemes oriknak sem. Az első 10 meg abszolút nincs ottfejeltve, hanem termel a következő szintre.

Valezius 07-30-2008 21:46

Quote:

Originally Posted by pepa (Post 185095)
Nem tudom erre kaptál már választ, vagy egyátalán van-e értelme folytatni a topicot, de én válaszolok. Az "ottfelejtett" oriknak, ha szabin vannak körönként 1 hektárral csökken a földjük, amíg el nem érik a az adott szint maximunm hektárját. Így ezek nem akadályozzák a feljutás a sok szemes oriknak sem. Az első 10 meg abszolút nincs ottfejeltve, hanem termel a következő szintre.

Kiesgészítés1: vagy előbb-utóbb kiesnek a pontlistából
Kiegészítés2: A végtelen termelés ellen pedig a fokozott gyújtogatás lett bevezetve.

Így a topik eléggé értelmetlen.
Ha valamelyik múltbeli módosítással nem értesz egyet, akkor azzal már elkéstél.

Pepa 07-30-2008 21:49

Én úgy tudom a vipesek ott maradnak. Max ha nem leszenek azonosítva az évi azonosításon, akkor lesznek onnan kivéve.

A 2.-nál pedig, igen a topkörök húzzák le a termelőket.

Kutyuleee 07-31-2008 09:58

Quote:

Originally Posted by pepa (Post 185108)
Én úgy tudom a vipesek ott maradnak. Max ha nem leszenek azonosítva az évi azonosításon, akkor lesznek onnan kivéve.

A 2.-nál pedig, igen a topkörök húzzák le a termelőket.

Ezt egységesitette Ati tudtommal:)

Arrakis 08-19-2008 00:02

Ha már ez a topikcím, volna egy kérdésem ezzel kapcsolatban.

Ha a vipes ori csökken szabi alatt óránként 1 hekit fellépési határig, akkor a minimum földje miért nem?
Effektíve az országaim egy része használhatatlan, a minimum föld elérhetetlensége miatt, holott nem lett leütve, hanem pusztán a szabály szerint (amit én is támogattam a megbeszélések idején, mert elérhetetlen top orik voltak, és ez nem volt jó) csökkent a területe.

Volt erről értesítő anno, de nem állt módomban játszani.
Kérdés, hogy ezért miért is kell büntetni az országokat?
Nem tartom következetesnek, sok régi játékos visszatérését ellehetetleníti a helyzet.
Akkor az volt a top, tehetek én arról, hogy a mostani szabályokkal nem lehet felvinni olyan magasra országokat, mert egyszerűen az időkorlát nem engedi?

Killer 08-19-2008 07:51

szerintem próbálkozz egy szépen fogalmazott levélkével a supportra és nem kizárt hogy egyéni elbírálás lesz.

Ati 08-19-2008 07:53

Quote:

Originally Posted by taszi (Post 187347)
szerintem próbálkozz egy szépen fogalmazott levélkével a supportra és nem kizárt hogy egyéni elbírálás lesz.

???

Miért lenne? Van egy minimális föld, amit el kell érni a fellépéshez. Mindenkinek. Nem egyéni elbírálás kérdése, hogy 8000 hektárral kevesebbem van ugyan most, mint kellene, de had lépjek már fel.

Rengeteg ember már az első nap egyből szeretne a 200 hektáros 1 körös országával az 1/A topjába kerülni, had ne legyen ez se egyéni elbírálás kérdése. Akkor már jöhetne nyugodtan a "Megnyerem a játékot!" gomb is, és egyéni elbírálás se kéne, csak megnyomja az illető, és örül. :)

Killer 08-19-2008 07:54

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 187348)
???

Miért lenne? Van egy minimális föld, amit el kell érni a fellépéshez. Mindenkinek. Nem egyéni elbírálás kérdése, hogy 8000 hektárral kevesebbem van ugyan most, mint kellene, de had lépjek már fel.

Rengeteg ember már az első nap egyből szeretne a 200 hektáros 1 körös országával az 1/A topjába kerülni, had ne legyen ez se egyéni elbírálás kérdése. Akkor már jöhetne nyugodtan a "Megnyerem a játékot!" gomb is, és egyéni elbírálás se kéne, csak megnyomja az illető, és örül. :)

mivel írta hogy nem állt módjában játszani,gondoltam azt te is látod ha nem lép be.

Ati 08-19-2008 08:04

Quote:

Originally Posted by taszi (Post 187349)
mivel írta hogy nem állt módjában játszani,gondoltam azt te is látod ha nem lép be.

KisPistike tegnap regisztrált, nagyon szeretne az 1/A topjában lenni. Eddig nem állt módjában játszani, mert nem tudott a játékról, és ezt én is meg tudom nézni, hogy most először regisztrált.


All times are GMT +1. The time now is 08:52.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu