Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Adjuk vissza a felelfet a fenti csoportoknak! (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4320)

RastArtist 11-10-2012 19:51

Quote:

Originally Posted by Akira (Post 300671)
Azon töprengek, hogy hogyan lehetne pénzhez juttatni a felest, mármint ténylegesen kp-hez. Bevallom ezt a cseréljük le az árnyat és kapjon x% bankopást dolog annyira nem jön be. Túlságosan is célirányos. Más fajt továbbra sem fog bankok miatt (tolvajokkal) pénzhez juttatni.

Mivel elég ~20 bank, hogy levédje a zsetont mindenfajta megerőltetés és erőlködés nélkül -ami tény-, szerintem illenne a valamit- valamiért elvet alkalmazni. Én egy aktív varázslathoz kötném a bankok pénzvédő képességét. Értem ezt úgy, hogy továbbra is meg kell építeni a szükséges számú bankot de csak az aktív varázslat alatt tudnának védelmet nyújtani azok. Nevezzük ezt bután: Bankkulcsnak.

A hulla gondolom automatikusan megkapná ezt a védelmet valamilyen formában.

A feles -vagy akár az összes többi faj is- kaphatna tolvajakcióként: "varázslók felfedése"-t, ami értelem szerűen a varik készültégét vinné le. Mivel tolvajai kevésbé fáradnak egy magas hekin lévő hadist akinek minimál varija van, könnyen zavarba tudna hozni ha az nem tudná megvédeni a pénzét, mert leesett a varázslat készültség meg nincs rá, hogy visszategye.

Illene a feleshez, mert távolról tudna dolgozni, erőfeszítést is igényelne, nem csak az ölébe hullana az az x%, amit korábban említettek előttem, a kevésbé fáradékony tolvajok miatt még pénzlopásra is maradna ereje. Szövi szinten is jó lenne ha lenne valaki, aki kényelmesen le tudná vinni az ellen varijainak készültségét.

Mindemelett a "gyilokrablástolvajlás"-t is meg kell még erősíteni.

Ezzel nem megoldanál egy problémát, csak csinálnál 10 másikat.

A felesnek így sem lesz pénze, szóval még mindig jobb lenne egy törpét tartani. A varázslók felfedése meg... A 200-as tekiírók visítanának naphosszat, jogosan. Mert bár lelopni nem tudnád őket, de ők sem tudnának termelni.

A varázslók-felfedése alapjaiban jó dolog lenne, de (és ez itt egy hatalmas de) ez már egy sokszor felhozott téma, amit azonnal a kukába dobtak.
(Ami azonnal eszembe jutott róla. Az óriást kukába dobhatnád. 1 kocsmája van, így még a 3 kocsmás ork is fedné a varázslóit. Ha sok kocsmát tart, akkor meg már nem lesz jó semmire.)

Egyébként nagy hekin a bankkulcsot fel sem tudnád rakni... ami azért elég érdekes helyzetet teremtene.

Mi a baj azzal, hogy a feles pénzt lop? Az, hogy más fajok nem tudnák ezt megcsinálni? Hát pont ez a lényeg... Hogy legyen valami erőssége a többiekhez képest. Mert jelenleg hadiban béna, mágiában van nála jobb, tolvajlásban van nála jobb. Szóval tényleg nem értem a problémád ezzel kapcsolatban.:)

Akira 11-10-2012 20:06

Quote:

Originally Posted by RastArtist (Post 300672)
Egyébként nagy hekin a bankkulcsot fel sem tudnád rakni... ami azért elég érdekes helyzetet teremtene.

1. Oda a felesnek is el kell jutnia.
2. Szerintem is érdekes helyzetet teremtene, pont ezért írtam le :)

Összeségében csak magamat tudom idézni: valamit valamiért. Minnél feljebb kerül az ember -csoport szinten- annál egysíkúbb a játék. Értem ezalatt, hogy minden hadi felé tolódik. Ha kiborulna most a bili, lehet felrázná az egész játékot. No persze: Miért csesszünk ki azokkal, akik már elértek évek alatt valamit... Lehet egyszerűbb lenne egy shift+delete-t tolni a felsere (vagy akár az emberre i), mert ha nincs olyan változtatás, ami ne lenne valaminek vagy valaminek a kárára.

Egyszerűen ez így szar.

Pirostraktor 11-10-2012 21:26

Nekem kissé radikálisabb gondolat fogant meg az agyamban:D És túl sok támogatásra nem is számítok emiatt.

Az, hogyha már 2 faj alaból nem tud megélni, de ezt nyugodtan lehet számolni 3-4nek is talán már a játék 'hibájának' nevezhető és talán az egész szükségelne egy elég jelentős módosítást...

Az ötlet a következő: A-n kívül minden portékának maximum x%-át lehessen kitenni egyszerre a piacra, ha az egy bizonyos mennyiségnél nagyobb. A példa kedvéért legyen 20%. Ez vonatkozna seregre, tekercsre, nyersre, tehát mindenre.

1) A legnagyobb változás érzékelhetően a seregcserélésben lenne, de a 200 hekis gnóm mocsáron is változtatna talán. Szerintem ha nem lehetne fullba sereget cserélni, az izgalmasabbá tenné a játékot. Olyan éplista és taktika kéne, mindenki saját ízlése szerint, amivel nehezen üthető, de befér máshoz a 20% seregcsere szabadsággal. Több taktikázást igényelne és nehezebb lenne megtalálni az ideális egyensúlyt. (Kedvezne a varis országoknak, esetleg a hadi orikban is megérné több varit tartani, hogy a 20%nak nagyobb legyen az értéke)

2) A felest és az embert ez oly módon érintené, hogy egy jól kiépített védelmen nem jönne be akárki, mivel mindenki egyensúlyozna a védekezés és támadás közti vonalon. 'gy indirekt mód erősödne a védelme és nem érnék akkora veszteségek. + Az esetleges bentmaradó javakat el tudja lopni.

3) Mivel nem lehetne fullba kirakni a cuccokat piacra, ezért minden szöviben jól jönne egy tolvaj, akihez át lehet karavánolni, mert ott van a legnagyobb biztonságban.

4) (Megoldódna egyesek sérelme, akik azért siránkoznak, hogy a piac nem raktár)

Mint fentebb írtam ez elég radikális elgondolás, de az A-t nem érintené, ez egy újabb kiváltsága lenne annak a csoportnak, hogy ott fullba cserélhető minden.

Nah várom a leb*szásokat:)

+1 A hulla több helyre beférne és kevesebb ellentámadást kapna.

RastArtist 11-10-2012 22:22

Quote:

Originally Posted by Pirostraktor (Post 300675)
Nekem kissé radikálisabb gondolat fogant meg az agyamban:D És túl sok támogatásra nem is számítok emiatt.

Az, hogyha már 2 faj alaból nem tud megélni, de ezt nyugodtan lehet számolni 3-4nek is talán már a játék 'hibájának' nevezhető és talán az egész szükségelne egy elég jelentős módosítást...

Az ötlet a következő: A-n kívül minden portékának maximum x%-át lehessen kitenni egyszerre a piacra, ha az egy bizonyos mennyiségnél nagyobb. A példa kedvéért legyen 20%. Ez vonatkozna seregre, tekercsre, nyersre, tehát mindenre.

1) A legnagyobb változás érzékelhetően a seregcserélésben lenne, de a 200 hekis gnóm mocsáron is változtatna talán. Szerintem ha nem lehetne fullba sereget cserélni, az izgalmasabbá tenné a játékot. Olyan éplista és taktika kéne, mindenki saját ízlése szerint, amivel nehezen üthető, de befér máshoz a 20% seregcsere szabadsággal. Több taktikázást igényelne és nehezebb lenne megtalálni az ideális egyensúlyt. (Kedvezne a varis országoknak, esetleg a hadi orikban is megérné több varit tartani, hogy a 20%nak nagyobb legyen az értéke)

2) A felest és az embert ez oly módon érintené, hogy egy jól kiépített védelmen nem jönne be akárki, mivel mindenki egyensúlyozna a védekezés és támadás közti vonalon. 'gy indirekt mód erősödne a védelme és nem érnék akkora veszteségek. + Az esetleges bentmaradó javakat el tudja lopni.

3) Mivel nem lehetne fullba kirakni a cuccokat piacra, ezért minden szöviben jól jönne egy tolvaj, akihez át lehet karavánolni, mert ott van a legnagyobb biztonságban.

4) (Megoldódna egyesek sérelme, akik azért siránkoznak, hogy a piac nem raktár)

Mint fentebb írtam ez elég radikális elgondolás, de az A-t nem érintené, ez egy újabb kiváltsága lenne annak a csoportnak, hogy ott fullba cserélhető minden.

Nah várom a leb*szásokat:)

+1 A hulla több helyre beférne és kevesebb ellentámadást kapna.

1.A-t nem kezelhetjük külön csoportként.(Ati parancsolata.)

2.Ezzel jelentősen leszűkülne a taktikai mozgástér a hadisok számára. (Ami szerintem jó, de a többség számára egyértelműen negatív.)

3.Ha nincs seregcsere, nem kell pénzt benn tartani. A feles megszívja.(Azt pedig ne hidd, hogy majd KP-ban tartják a vagyonukat. Én biza nem tartanék akkor tartalékot. Az kéne még, hogy egy szőrös talpú ork aki aznap nem tudott aludni elvigye az össz-tartalékom felét 1 támadással.)

4.A piac akkor is raktár marad ha te kézen állva meztelenül énekled az angol himnuszt germánul.

5.Túl sok whiskyt ittam.

Az általad felsorolt pontokból nekem csak az első tetszik. Így jobban kijönne a fajok előnye és hátránya. Tehát az ork még jobb támadó lenne, az elf még jobb védekező, a gnóm pedig jobban ki tudná használni az 'univerzális' jellegét.

Pirostraktor 11-10-2012 22:34

Nem lenne ettől külön csoport az A, csak nagyobb érték lenne oda kerülni:)

A javaslatom nem pénzbenttartás stb miatt született, hanem ahogy leírtad, jobban kijönne a fajok előnye és hátránya. És minden szövi tartana egy tolit, mert benne el tudnák raktározni a javakat, tehát máris életképes fajokká válnának.

A meglátásom, hogy valószínűleg visszatérne a klasszikus 2 hadi 1 vari 1 toli felállás, egy támadóbb és egy deffenzívebb hadival pl ork és gnóm, és a fő bevételi forrás ismét a tolik feltörése lenne, ami újfent hasznossá tenné az óriást is, a varik miatt pedig az embert is. Nem látom azt, hogy ebből bármely faj sérülne, csak egy megszokott játszási irányzat.

Szerintem sokkal kiélezettebbé válna a játék és többet számítana a tudás és az aktivitás, mint jelenleg.

A whiskyhez pedig egészséget:D

* Szerintem Ati úgy érti az A külön kezelését, hogy olyan ne történjen, hogy egy fajnál elkülönül az A és a többi csoport. Amit én írtam az minden fajt érintene és ebben a tekintetben az A alapból eltér (10 tag, klánraki, stb :) )

Dave 11-10-2012 23:56

Quote:

Originally Posted by Pirostraktor (Post 300675)
Az ötlet a következő: A-n kívül minden portékának maximum x%-át lehessen kitenni egyszerre a piacra, ha az egy bizonyos mennyiségnél nagyobb. A példa kedvéért legyen 20%. Ez vonatkozna seregre, tekercsre, nyersre, tehát mindenre.


Pont, hogy az A csoportban kellene változtatni, mert ott még kevesebb lehetősége van egy felesnek.
Ha nincs seregcsere, akkor szükségtelen a magas kp állomány, akkor arról már le is mondhat a feles..
De például egy korábbi felvetés az jó a megoldásra, hogy egy adott ország piacon lévő cuccából is lehessen lopni. A piac nem feltétlenül a legbiztonságosabb hely az értékes portékának... a piacon is vannak általában tolvajok...
és igen, ez csak az egyik része.. a pénz az pénz. több féle képpen lehet szerezni.

De háborúban is kellene erősíteni a felest, hogy pl faji bónuszként 100%-al magasabb hatásfokú minden ártó tolvaj akció.

élő példa a tegnapi napról: 37k pontértéken 1 pusztítással 65 heki "hever romokban" 1 full sorozat gyújtás -12 ház... és akkor még azt hozzá se számolom, hogy mondjuk lerombolódott barakkok, templomok, kocsmák miatt azonnali seregelvándorlás tovább súlyosbítja a károkat. tehát nem csupán a hetkárok számában van óriási eltérés, de annak anyagi vonzatában is!!!

legalább 2- de inkább 3-szor erősebb tolajakciók kellenének, hogy egalizálva legyen ez az arány. Ja és ugye a tolvaj csak házat gyújthat, de szerintem lehetne választani akár barakkok , vagy hovatovább tanyák raktárak felgyújtását is... az is fontos taktikai elem, hogy az ellátást ill annak utánpótlását elvágjuk az ellenségnél.

És ezzel szerintem még nem értünk a végére. Nekem még mindig nagyon szúrja a szemem, hogy minden más faj kap valami extra védelmet valamivel szemben: óriás a tolvajjal szemben, gnóm , törpe szintúgy. ork: ha kitámad, akkor mindennel szemben kap védelmet... az elf a tornyos íjjakkal erősebb sokkal. de mit kap a félelf? a félelf-től egyszerre kevesebb földet lehetne hozni. mivel ő nem hadizik, így elméletileg fedezni kell, az amúgy is költségesebb és lassabb szemben a földfoglalással ami semmibe nem kerül sé azonnali eredménye van. szóval logikus lenne, ha valamivel védenénk a félelf földjét...

Pirostraktor 11-11-2012 00:12

Dave sehol nem írtam, hogy nem szorulna további erősítésre, de a jelenlegi játékmenet mellett ha szétfoltozzuk a felest, akkor is vagy alig lesz használható vagy átesünk a ló másik oldalára. És akkor még meg kell tenni ugyanezt az emberrel stb.

A javaslatommal(persze ha életképes) leegyszerűsödnének a dolgok, mert egyből hasznos tagja lenne egy toli a szövetségnek(tehát ember és feles is), és akkor a szövinek is megérné ellátni őket védelemmel és anyagiakkal. Akkor max a katigyilok hatásfokát kéne kicsit tuningolni és kész. A szövi pedig viszi földelni és ha nincs full seregcsere, akkor megfontoltabb felépítésű orik lennének, tehát nem szenvedne annyi kárt a tolvaj sem.

Surranohalal 11-11-2012 07:37

kizárt hogy a tolisnál tartsam a vagyont, amikor simán befosztják..

Quote:

Originally Posted by Dave (Post 300679)
élő példa a tegnapi napról: 37k pontértéken 1 pusztítással 65 heki "hever romokban" 1 full sorozat gyújtás -12 ház... és akkor még azt hozzá se számolom, hogy mondjuk lerombolódott barakkok, templomok, kocsmák miatt azonnali seregelvándorlás tovább súlyosbítja a károkat. tehát nem csupán a hetkárok számában van óriási eltérés, de annak anyagi vonzatában is!!!

itt valami nagyon sántít... B-ben pl 60/120 hekis rombolós zónába simán legyújt egy ork egy másikról 80 házikót
te valszeg óriást gyújtottál, ne azt vedd alapul.
ártó toliakciókkal szerintem egyáltalán nincsen baj, max a katiölés ami értelmetlen (viszont az erősítése jelentősen borítana sok mindent)

milyen sereg megy el? sereg csak akkor megy el ha hagyod.. :)

Akira 11-11-2012 09:14

Szerencséra most már van annyi ötlet, hogy csak na! Érdemes lenne egy csokorba összeszedni és egy szavazást indítani. Hátha...

Pirostraktor 11-11-2012 11:02

Quote:

Originally Posted by Surranohalal (Post 300683)
kizárt hogy a tolisnál tartsam a vagyont, amikor simán befosztják..

A mostani játékmenetben igen. De ha módosulna ez a 20%os dolog irányába a játék, akkor hadisként el kell döntsd, hogy deffenzívebb vagy offenzívebb beállítottsággal mászkálsz, mert nem tudod egyik pillanatról a másikra lecserélni az egészet. Szvsz nagyobb játéktudást igényelne.

Egy ilyen egyensúlyozó játékmenetben pedig nem tudna bárki befosztani. És igenis a tolisnál tartanád, mert tőle nem tudják lelopni, tehát csak a sereges védelmet kell megoldjátok neki. Amit a felvázolt klasszikus 2had-1vari-1toliban a deffebb had, pl gnóm simán elintéz.

Így a játék egyik fő eleme újra a tolitörés lenne a szövivel mint anno, csak kissé tudásigényesebb környezetben. Ismét valódi értelme lenne az óriásnak. Az egyensúlyozgató orik miatt pedig a hulla is jobban boldogulna mert több emberkéhez beférne.

A jelenlegi megszokott taktikákon kívül nem hinném, hogy bármi más csorbulna, nem igazán látok visszaélési lehetőséget benne vagy zsákutcát. És maga a módosítás is egyszerű, mert nem kell külön minden fajt csinosítgatni(mondjuk valószínű az ember még kicsit így is segítségre szorul majd) csak egy egyszerű 20%os limit. Már csak azt kell meghatározni, hogy nyerseknél, tekercsen és seregben mennyi a minimum ami fölött számít. Pl. 10k tekit kitehetsz egyben a piacra, de 10k fölött már csak a 20%át a tekercsszámnak.

Surranohalal 11-11-2012 11:14

Quote:

Originally Posted by Pirostraktor (Post 300689)
A mostani játékmenetben igen. De ha módosulna ez a 20%os dolog irányába a játék, akkor hadisként el kell döntsd, hogy deffenzívebb vagy offenzívebb beállítottsággal mászkálsz, mert nem tudod egyik pillanatról a másikra lecserélni az egészet. Szvsz nagyobb játéktudást igényelne.

Egy ilyen egyensúlyozó játékmenetben pedig nem tudna bárki befosztani. És igenis a tolisnál tartanád, mert tőle nem tudják lelopni, tehát csak a sereges védelmet kell megoldjátok neki. Amit a felvázolt klasszikus 2had-1vari-1toliban a deffebb had, pl gnóm simán elintéz.

Így a játék egyik fő eleme újra a tolitörés lenne a szövivel mint anno, csak kissé tudásigényesebb környezetben. Ismét valódi értelme lenne az óriásnak. Az egyensúlyozgató orik miatt pedig a hulla is jobban boldogulna mert több emberkéhez beférne.

A jelenlegi megszokott taktikákon kívül nem hinném, hogy bármi más csorbulna, nem igazán látok visszaélési lehetőséget benne vagy zsákutcát. És maga a módosítás is egyszerű, mert nem kell külön minden fajt csinosítgatni(mondjuk valószínű az ember még kicsit így is segítségre szorul majd) csak egy egyszerű 20%os limit. Már csak azt kell meghatározni, hogy nyerseknél, tekercsen és seregben mennyi a minimum ami fölött számít. Pl. 10k tekit kitehetsz egyben a piacra, de 10k fölött már csak a 20%át a tekercsszámnak.

értem mit mondassz, de sztem kvázi hülyeség.

csak a játékosok szívatása a cél vele, viszont taktikai előrelépés nincs, a kevésbé aktívak meg egyszerűen szénné lesznek tépve mert esélyük nem lesz védekezni vagy támadni.

a piacot fölösleges így korlátozni. és borítékolom Ati válasza is az lesz hogy a piachoz nem nyúlunk semmilyen formában. akár csak a játékosok 98%ának

Pirostraktor 11-11-2012 11:30

Quote:

Originally Posted by Surranohalal (Post 300690)
csak a játékosok szívatása a cél vele, viszont taktikai előrelépés nincs, a kevésbé aktívak meg egyszerűen szénné lesznek tépve mert esélyük nem lesz védekezni vagy támadni.

a piacot fölösleges így korlátozni. és borítékolom Ati válasza is az lesz hogy a piachoz nem nyúlunk semmilyen formában. akár csak a játékosok 98%ának

Hogyhogy nincs taktikai előrelépés? Jelenleg tartassz simán 50% barakkot mellé 10% tornyot, mert tudod, ha jön az ellen simán cseréled fullíjra, kivéded, visszacserélsz és támadsz. Óriási taktikai érzék kell hozza. A változtatással már sokkal arányosabban kéne tartsa a seregét egy mérsékelt játékos. Persze így is lesznek offenzív és defenzív szellemiségűek, de szélesebb lenne a paletta.

Eleve taktikai előrelépés, hogy sokkal jobban érződne a fajok előnye és hátránya. Jelenleg mivel többnyire nagy a szakadék a benttartott támadó és védőerő közt csak annyiban érzed meg a védelmi bónuszt, hogy kevesebb pénzt kell költs a cserénél. A 20%os cserével pedig már megéreznéd azért az ork +20 védelmet amikor kint van a sereg, stb.

Taktikai előrelépés szintén, hogy megérné több templomot tartani, mivel ugye azok adják a legtöbb egységet épületenként, így ha több katonát akarsz cserélni egyszerre, akkor több templomot tartassz, ami már eleve színt visz a játékba, nem egy síkon közlekedik.

A kevésbé aktívak pedig nem lesznek széttépve szerintem(jelenleg sokkal inkább szét vannak, kivéve elf:D), csak deffenzívebb beállítottsággal játszanának, amit csak egy full offenzív tudna beütni. De legalább egy mérsékelt felépítés betudná ütni az offenzívet. Jelen helyzetben a full seregcsere miatt nem tudja.

Piachoz nem nyúlnánk, csak a piacra kitehető árumennyiséghez:D

*Szerk: Ati, akkor kérlek egy annyit szólj hozza legalább, hogy járható útnak tartod vagy eleve elveted, mert akkor nincs amiért kampányoljak:)

Surranohalal 11-11-2012 11:37

és véleményed szerint, az újításoddal mennyire változna az amúgy is kevés hadi, vari, tolvaj akciók darabszáma?

Pirostraktor 11-11-2012 11:50

Quote:

Originally Posted by Surranohalal (Post 300693)
és véleményed szerint, az újításoddal mennyire változna az amúgy is kevés hadi, vari, tolvaj akciók darabszáma?

Szerintem elég sokat. Meglátásom szerint azért van jelenleg kevés akció, mert nem tudsz vinni semmit majdnem, mert minden piacon van, vagy az esetleges kliens egy full seregcserével simán kivéd. Esetleg az elhozott javaknak az értéke csekély.

Ha csak 20%ot tudsz kitenni piacra, te egy szöviben hogy tartanád pl. a nyerset? A hadi országban bent, amit simán el lehet lopni és azonnali hatásfokú, vagy tartanál egy tolit a szöviben, akihez át van minden cuccolva, és sereggel lehet zargatni, amire van idő reagálni.

Szerintem minden szövi szívesen tartana ezért egy tolit és mint írtam a lényeg a toli feltörése lenne, onnan tudná az ellen tolisa elhozni az árut. Lenne érdembeli hatása a sok kínlódásnak.

Valószínűleg a 20%os nyerskipiacolás magasabb árakat eredményezne, nem lennének a termelők sem annyira supportolva, és lenne értéke az elhozott javaknak, ergo megérné akciózni.

+1 Termelői szemszög: Tételezzük fel, hogy a 20%os piacolható nyers miatt az árak 5szörösek lennének. Tehát a termelő kb ugyanannyi pénzt megkeresne magának, de maradna bent ellopható portéka, amiből a tolvajok is jól élnének. Több anyag, több pénz nem csak egy országon belül, ami szerintem nagyobb dinamikát eredményezne.

Surranohalal 11-11-2012 11:56

Quote:

Originally Posted by Pirostraktor (Post 300694)
Szerintem elég sokat. Meglátásom szerint azért van jelenleg kevés akció, mert nem tudsz vinni semmit majdnem, mert minden piacon van, vagy az esetleges kliens egy full seregcserével simán kivéd. Esetleg az elhozott javaknak az értéke csekély.

Ha csak 20%ot tudsz kitenni piacra, te egy szöviben hogy tartanád pl. a nyerset? A hadi országban bent, amit simán el lehet lopni és azonnali hatásfokú, vagy tartanál egy tolit a szöviben, akihez át van minden cuccolva, és sereggel lehet zargatni, amire van idő reagálni.

Szerintem minden szövi szívesen tartana ezért egy tolit és mint írtam a lényeg a toli feltörése lenne, onnan tudná az ellen tolisa elhozni az árut. Lenne érdembeli hatása a sok kínlódásnak.

Valószínűleg a 20%os nyerskipiacolás magasabb árakat eredményezne, nem lennének a termelők sem annyira supportolva, és lenne értéke az elhozott javaknak, ergo megérné akciózni.

jelenleg is eszméletlenek az árak és ez öli az akciózást.

viszont most hogy mondod, a gondolatod végigkövetve:
- ha visszajön X egységem teszem azt gazdag vagyok és ez több mint a 20%, akkor elmegy ha nincs férőhely emiatt?
- vagy ha kirakok 20%t, kapok két ütést, másnap elmegy a visszatérő egység egy része mert nem tudom kipiacolni?
- ha visszjaön a nyersi, teszem azt termelek is mert törpe vagyok, szükségszerűen elfolyik? vagy végtelenített rendszerben kell ide oda karavánoznunk?
- ha látom hogy vki épp cserélt sereget, akkor nyugodtan mehetek rá mert kötve a keze úgyse tud cserélni?

ezek a kívánt céljaid?

nyersit speciel leszarnám, ha a tolvaj nyersit lop úgyis muszáj kimennie a piacra és akkor a nap végére simán verhető mert pl délután ráteszek egy szárazvihart már nincs piaca
vagy a tolis országok 20% raktárral szaladgálnának..

Pirostraktor 11-11-2012 12:13

Quote:

Originally Posted by Surranohalal (Post 300695)
jelenleg is eszméletlenek az árak és ez öli az akciózást.

viszont most hogy mondod, a gondolatod végigkövetve:
- ha visszajön X egységem teszem azt gazdag vagyok és ez több mint a 20%, akkor elmegy ha nincs férőhely emiatt?
- vagy ha kirakok 20%t, kapok két ütést, másnap elmegy a visszatérő egység egy része mert nem tudom kipiacolni?
- ha visszjaön a nyersi, teszem azt termelek is mert törpe vagyok, szükségszerűen elfolyik? vagy végtelenített rendszerben kell ide oda karavánoznunk?
- ha látom hogy vki épp cserélt sereget, akkor nyugodtan mehetek rá mert kötve a keze úgyse tud cserélni?

ezek a kívánt céljaid?

nyersit speciel leszarnám, ha a tolvaj nyersit lop úgyis muszáj kimennie a piacra és akkor a nap végére simán verhető mert pl délután ráteszek egy szárazvihart már nincs piaca
vagy a tolis országok 20% raktárral szaladgálnának..


Ez esetben a magas árak nem ölnék az akciózást, mert nem tudja a termelő fullba kirakni a piacra. Egyrészt értékesebb lenne a törpi 50% rakikulcsa. Másrészt a termelésből tud lopni egy toli, aminek az ára magas, tehát nagy bevétel, tehát megéri egy szövinek tolvajt tartani.

Az 1. vonal: Ezt kissé tisztázd le, milyen helyzetre gondoltál, mert nem igazán értem ez hogy történhetne meg, max ha kiteszed a 20% egységet és beveszel többet a helyére, ami taktikai tökönszúrás:)

A 2. vonal: Kétlem, hogy két ütéstől több mint az összsereged 20%-a távozna, főleg ha tartassz varikat is. De oké, ez a rész átgondolandó mint esetleges kiküszöbölendő dolog, ha esetleg megvalósulás útjára térne a javaslatom.

A 3. vonal: Ezért mondtam, hogy minden anyagnak kéne egy minimum limit ami felett érvényes ez a 20%. Pl seregnél 5-10k egység, tekercsnél 10k, nyersnél külön a gabonára, külön a fegyóra és külön a többire. Tehát ha ez alatt van az országodban lévő mennyiség akkor fullba ki is pakolhatod.

A 4. vonal: Nem mehetsz rá, mert ez egy piacolásra lenne érvényes, tehát csak akkor szívna ebből, ha az utolsó piacolási lehetőségét lőtte volna el.

Surranohalal 11-11-2012 12:42

Quote:

Originally Posted by Pirostraktor (Post 300696)
Ez esetben a magas árak nem ölnék az akciózást, mert nem tudja a termelő fullba kirakni a piacra. Egyrészt értékesebb lenne a törpi 50% rakikulcsa. Másrészt a termelésből tud lopni egy toli, aminek az ára magas, tehát nagy bevétel, tehát megéri egy szövinek tolvajt tartani.

Az 1. vonal: Ezt kissé tisztázd le, milyen helyzetre gondoltál, mert nem igazán értem ez hogy történhetne meg, max ha kiteszed a 20% egységet és beveszel többet a helyére, ami taktikai tökönszúrás:)

A 2. vonal: Kétlem, hogy két ütéstől több mint az összsereged 20%-a távozna, főleg ha tartassz varikat is. De oké, ez a rész átgondolandó mint esetleges kiküszöbölendő dolog, ha esetleg megvalósulás útjára térne a javaslatom.

A 3. vonal: Ezért mondtam, hogy minden anyagnak kéne egy minimum limit ami felett érvényes ez a 20%. Pl seregnél 5-10k egység, tekercsnél 10k, nyersnél külön a gabonára, külön a fegyóra és külön a többire. Tehát ha ez alatt van az országodban lévő mennyiség akkor fullba ki is pakolhatod.

A 4. vonal: Nem mehetsz rá, mert ez egy piacolásra lenne érvényes, tehát csak akkor szívna ebből, ha az utolsó piacolási lehetőségét lőtte volna el.

1.: ok tegyük fel, hogy kiteszek varit meg két órával később is muszáj kitenni varit. a piaci random miatt egy körben ér haza. akkor szúrjam magam tökön mert fixen elmegy az egyik adag, és pl csak a kör utolsó 20 percében tudok belépni nem pedig 2x egy körben?

2.: két lentről harcos ütés, pár rengés, házgyújtás, stb sokféle akció lehet, de már két sereg is esetén is esélyes hogy elmenne másnap... de ugye egy háborúban fixen dezertálna, ergó senki nem merne háborúzni. inkább a bunkerfoci meg a hiénázás.

3.: és a limit dinamikus csoportonként, vagy mi alapján megy? találomra? egy 170 meg egy 1200 hekis orinak ugyan annyi mert mindkettő a 4. szinten van?
ha kicsi a limit egy rombit (ne adj isten kettőt be se tudok építeni mégha van is pénzem. ha nagy akkor meg mit is csináltunk? semmit

4.: tehát ha látom hogy ellő valaki 4 piacot (ráadásul az egész szövije, mert hogy támadnak) akkor simán oda vissza mészárolom rombolom satöbbi a nap hátralévő részében.

ha csak kv előtt 20 perccel vesz észre akkor tudom hogy max 20% egységet vehet? tehát aki inaktív haljon meg. ez mondjuk tetszik! mondjuk marad vagy 20 játékos csoportonként a többit szétverik mert nem rögtön kv után tolja a távolt :)

mint említettem fölösleges is a szájtépés mert piac az ami tökéletesen működik, nem is látom értelmét hogy megint reagáljak erre a gondolatra, ha ennyiből nem jössz rá akkor mind1 :)

RastArtist 11-11-2012 12:48

Szerintem nyissatok egy új topicot ennek.

Ami szúrja a szemem elsőre: tekercsek?

Ha csak 20%-ot pakolhatok ki, nem tarthatom ebben a pénzem a kopások miatt. Tehát a tekiíró országom törölhetem is, ahogyan mindenki más is. Így az eddig megszokott tartalékoló-rendszer megszűnne létezni. Ezt sosem fogják elfogadni. Sokkal kényelmesebb naponta/kétnaponta 1 percet szánni egy tekiíróra, mint naponta 5-10 alkalommal 10-30 perceket egy törpére. Szóval az ötlet piacolós részének lőttek.

Ha csak a katonapiacon változtatnának, akkor csak annyi eredménye lenne, hogy nem kell pénzt tartani az országban a seregcseréhez. A félelfnek ezentúl sem lenne semmi előnye a többi tolissal szemben.

A nyersanyagpiacot meg nem is értem ilyen formában. Tartok X állandó nyersanyagot az országban, és ki kell számolnom hány körönként termelődik X-nek a 20%-a, hogy kidobhassam piacra? Ez így kicsit fura... Meg ha kirakom a nyerset, de utána lelopják a raktáraim? Akkor több lesz kint a piacon, mint lehetne. Az elveszik, megmarad?

A tolvajok fő problémája, hogy szinte mindenki lophatatlan módon termeli össze a tartalékait, így útközben nem/alig kell termelnie. Ez egy szándékos hiba a játékban, a komfort kedvéért. De már lefutottunk ezzel kapcsolatban pár kört, és tudjuk, hogy ez nem fog változni. Szóval mivel a fő problémát nem tudjuk megoldani, rá kell fanyalodjunk a "foltozásokra".

Pirostraktor 11-11-2012 13:04

Surranó, igazad van, ezen a téren akkor rá férne a javaslatra egy el nem férő cuccok eladása, és csak az után lenne érvényes a limit egészen a minimumig.

Miért ne tudnál beépíteni? Csak a piacra tevésnél lenne limit, nem a vásárlásnál. A 4. pont pedig most is érvényes lenne, ha idő előtt ellőtted a piacaid halott vagy, ha lennének akciók szépszámmal.

Rast: Igen, a 200 hekis gnóm tenger vissza lenne csapva. A félelfnek miért is nem válna ez előnyére? Az embernél jobb a védelme és tekercsek, +árnyak. Gnómnál több a raktárkapacitása, tehát a szövi több anyagot tarthat benne.

A kirakott áru nem veszne el. Csak kitevéskor lenne érvényes, hogy max annyit tehetsz ki, amennyi a bentlévő 20%-a. Tehát ha utána lelopnak, a kinti megmarad. És ha lesz állandó nyersi, akkor kétlem hogy azt kéne számolgasd, hány körönként termelődik, mert a tolvajok megoldanák, hogy ne legyenek túltöltési problémáid:D De ha nagyon van, akkor át tudod karavánolni a szövisednek.

És igen, ez a fő toliprobléma. Én nem tudtam, hogy ez a hiba szándékos és sérthetetlen, de akkor ezesetben nem kampányolok tovább:)

Surranohalal 11-11-2012 13:12

Quote:

Originally Posted by Pirostraktor (Post 300701)
Surranó, igazad van, ezen a téren akkor rá férne a javaslatra egy el nem férő cuccok eladása, és csak az után lenne érvényes a limit egészen a minimumig.

Miért ne tudnál beépíteni? Csak a piacra tevésnél lenne limit, nem a vásárlásnál. A 4. pont pedig most is érvényes lenne, ha idő előtt ellőtted a piacaid halott vagy, ha lennének akciók szépszámmal.

Rast: Igen, a 200 hekis gnóm tenger vissza lenne csapva. A félelfnek miért is nem válna ez előnyére? Az embernél jobb a védelme és tekercsek, +árnyak. Gnómnál több a raktárkapacitása, tehát a szövi több anyagot tarthat benne.

A kirakott áru nem veszne el. Csak kitevéskor lenne érvényes, hogy max annyit tehetsz ki, amennyi a bentlévő 20%-a. Tehát ha utána lelopnak, a kinti megmarad. És ha lesz állandó nyersi, akkor kétlem hogy azt kéne számolgasd, hány körönként termelődik, mert a tolvajok megoldanák, hogy ne legyenek túltöltési problémáid:D De ha nagyon van, akkor át tudod karavánolni a szövisednek.

És igen, ez a fő toliprobléma. Én nem tudtam, hogy ez a hiba szándékos és sérthetetlen, de akkor ezesetben nem kampányolok tovább:)

nah jó még1:
HA az el nem férő kimehet piacra, és vásárolni bármennyit lehet, miért is ne pattinthatnám üres orival telivéve nyilassal bárkit? mi változna?
szóval vagy elmennek másnap az egységek ha bevernek, vagy ég világon semmi nem változott csak 20 oldal extra belekerült a súgóba a magyarázattal...

Pirostraktor 11-11-2012 13:18

Pattinthatod, de a visszaütésre akkor a legkisebb esélyt is elveszed magadtól, mert azokat az íjakat még el is kell adni, vagy bebontani a fél országod, hogy el tudd adni az el nem férőt és az 9 kör amíg újra tudsz tenni valamit. Ezalatt pedig lennebb is simán belédköthetnek stb. Tehát a taktikai repertoár is bővülne és az akciók száma is megsokasodna szerintem.

Dave 11-11-2012 20:21

Quote:

Originally Posted by Surranohalal (Post 300683)

itt valami nagyon sántít... B-ben pl 60/120 hekis rombolós zónába simán legyújt egy ork egy másikról 80 házikót

törpével gyújtottam orkot... tudod van az orknak egy olyan, hogy
" ha a támadásra küldött seregének támadóértéke magasabb, mint az otthon maradt sereg védőértéke, akkor +20% védelmet kap minden katonai, mágikus és tolvaj akcióval szemben, amíg ez az állapot fennáll."

tehát már megint szegény tolis aki megszívja...

az a baj, hogy túl szűken vizsgáljátok ezt a problémát. Szerintem az ork az ami túl van erősítve.. a játékban a lefgontosabb a katonai morál, de míg az ork ütésekkel szinten tartja másoknak súlyos hektárokat kell rááldozni... és ezen felül még az ork plusz védelmet is kap azokkal szemben, akinek amúgy is áldozatot kell hozniuk a területük kárára.(ja ork 7 kör alatt felépíti a legyújtott épületket 30%az se kevés) Tehát a feles erősítésével szerintem nem lehet átesni a ló túloldalára... durván kéne felerősíteni és akkor közelítené azt a szintet, ami jó lenne. szintúgy az embert is, de a topiknak nem ez a címe

Dave 11-11-2012 20:28

Quote:

Originally Posted by RastArtist (Post 300700)
Szerintem nyissatok egy új topicot ennek.

Ami szúrja a szemem elsőre: tekercsek?

Ha csak 20%-ot pakolhatok ki, nem tarthatom ebben a pénzem a kopások miatt. Tehát a tekiíró országom törölhetem is, ahogyan mindenki más is. Így az eddig megszokott tartalékoló-rendszer megszűnne létezni..

idézzük el a súgót: a piac nem raktár... ergó, fel sem merül ugye, hogy te nagy tételben tartasz a piacon tekercset?? :D

RastArtist 11-11-2012 21:01

Quote:

Originally Posted by Dave (Post 300713)
idézzük el a súgót: a piac nem raktár... ergó, fel sem merül ugye, hogy te nagy tételben tartasz a piacon tekercset?? :D

Én kifejezetten raktárnak használom.:) A tekercseket is azért tartom kinn, és a katonai egységeket is. Elhanyagolható százalékban rakom ki eladásra az árukat. De ezzel minden játékos így van. Ennek egyetlen célja, hogy ezek lophatatlanok legyenek. Ami a játék hibáinak egyik leglátványosabb pontja. Viszont ezen sose fognak változtatni sajnos.:)

Ezért is tartom életképesebbnek, hogy inkább a felesnek adjunk pár értékes tuningot. Sosem lesz egyenértékű egy hadissal, de legalább lehessen vele játszani.

Surranohalal 11-11-2012 21:15

Quote:

Originally Posted by Dave (Post 300712)
törpével gyújtottam orkot... tudod van az orknak egy olyan, hogy
" ha a támadásra küldött seregének támadóértéke magasabb, mint az otthon maradt sereg védőértéke, akkor +20% védelmet kap minden katonai, mágikus és tolvaj akcióval szemben, amíg ez az állapot fennáll."

tehát már megint szegény tolis aki megszívja...

az a baj, hogy túl szűken vizsgáljátok ezt a problémát. Szerintem az ork az ami túl van erősítve.. a játékban a lefgontosabb a katonai morál, de míg az ork ütésekkel szinten tartja másoknak súlyos hektárokat kell rááldozni... és ezen felül még az ork plusz védelmet is kap azokkal szemben, akinek amúgy is áldozatot kell hozniuk a területük kárára.(ja ork 7 kör alatt felépíti a legyújtott épületket 30%az se kevés) Tehát a feles erősítésével szerintem nem lehet átesni a ló túloldalára... durván kéne felerősíteni és akkor közelítené azt a szintet, ami jó lenne. szintúgy az embert is, de a topiknak nem ez a címe

láttam már nem egy orkot elhullani, szerintem egyáltalán nem túlerős. hanem van csomó előnye és csomó komoly hátránya.
a 20% védelmet úgy kapja mintha annyival több tolija lenne. ha átjutsz a hatékonyság ugyan az.
ha keveset gyújtassz azért mert már nincs háza szinte, vagy már napok óta szívja befelé az ártó akciókat..

RastArtist 11-11-2012 21:21

Quote:

Originally Posted by Surranohalal (Post 300717)
láttam már nem egy orkot elhullani, szerintem egyáltalán nem túlerős. hanem van csomó előnye és csomó komoly hátránya.
a 20% védelmet úgy kapja mintha annyival több tolija lenne. ha átjutsz a hatékonyság ugyan az.
ha keveset gyújtassz azért mert már nincs háza szinte, vagy már napok óta szívja befelé az ártó akciókat..

Esetleg messze volt? Mert míg hadi akcióknál alig, a toliknál brutálisan csökken a hatékonyság a távolság függvényében.(Távolság=pontérték)

Pirostraktor 11-12-2012 18:35

Akkor a játékfelforgató javaslat ennyire nem jön be senkinek, hogy némaság van?:D

RastArtist 11-12-2012 19:29

Vagy kezdünk kifáradni.:) Jó lenne már összeszedni pár konkrét dolgot és 'Ati elé vinni'.

Takanohana 11-12-2012 20:29

feltűnt már, hogy a "nagyágyúk" nem szólnak hozzá? csak somolyognak magukban, mert ők jól tudják, hogy nem lesz a tolik javára megváltoztatva semmi.

Pirostraktor 11-12-2012 21:34

Quote:

Originally Posted by Takanohana (Post 300743)
feltűnt már, hogy a "nagyágyúk" nem szólnak hozzá? csak somolyognak magukban, mert ők jól tudják, hogy nem lesz a tolik javára megváltoztatva semmi.

Feltűnt, de kétlem, hogy azért nem szólnának hozzá mert akkora marhaság. Olyankor általában megkapom az 'ezt a baromságot' beszólást:D Tehát mégsem akkora ökörség, hogy egyből le legyen szólva(remélem). De azért egykét tapasztaltabb hsz jó lenne + esetleg egy Ati vélemény, hogy startból elvetendő a dolog vagy lehet reális alapja:)

Úgy érzem Surranóval a lehetséges eseteket mind áttárgyaltuk, ezért is jönne jól ha a pro-bbak kifejtenék legalább az aggályaikat.

Surranohalal 11-12-2012 21:45

tőlem megkaptad... elég volt az :D

voltak használható és kevésbé használható, szokványos és kevésbé szokványos ötletek.

én továbbra is a támadó maluszt, a bányabónuszt, és a kajamaluszt venném el a felestől. úgy elég jó lenne már kezdésnek,, én mindenképpen kipróbálnám :) bár nem vagyok egy sunyi tolvajos beállítottságú viszont másrészt gonosznak lenni jó

Pirostraktor 11-12-2012 21:58

Quote:

Originally Posted by Surranohalal (Post 300746)
tőlem megkaptad... elég volt az :D

voltak használható és kevésbé használható, szokványos és kevésbé szokványos ötletek.

én továbbra is a támadó maluszt, a bányabónuszt, és a kajamaluszt venném el a felestől. úgy elég jó lenne már kezdésnek,, én mindenképpen kipróbálnám :) bár nem vagyok egy sunyi tolvajos beállítottságú viszont másrészt gonosznak lenni jó

Az a gond, hogy a félelf foltozással még mindig nem oldódna meg a nincs mit lopni probléma. A bankátlopás pedig csak azt eredményezné, hogy mindenki kinttartaná még a pénzét is a piacon és csak méglassabbá válna a játék.

Úgyhogy ezek az utak sajnos járhatatlanok. Van kedvetek esetleg akkor belőni, hogy kb miből hány % legyen cserélhető, milyen mennyiség felett lépjen érvénybe a limit? A hasznos részeket felhasználni, a haszontalanokat kidobni vagy hasznossá tenni és akkor összedobjuk egy értelmes megfogalmazásba, s nyitunk neki egy topicot.

Vagy ha valamelyikőtök tud topicot nyitani és lát fantáziát az elképzelésbe, megtenné?:)

Surranohalal 11-12-2012 22:13

Quote:

Originally Posted by Pirostraktor (Post 300747)
Az a gond, hogy a félelf foltozással még mindig nem oldódna meg a nincs mit lopni probléma.

de van mit lopni. rengeteg arcot ismerek akinek napi szinten ér haza 4-20 milliárdnyi tekije pl orkba, törpébe, elfbe... és még csak ki sem rakják egyből :)

csak az elszántság kevés, meg hadilag kinullázzák a felest könnyen

Pirostraktor 11-12-2012 22:43

Quote:

Originally Posted by Surranohalal (Post 300749)
de van mit lopni. rengeteg arcot ismerek akinek napi szinten ér haza 4-20 milliárdnyi tekije pl orkba, törpébe, elfbe... és még csak ki sem rakják egyből :)

csak az elszántság kevés, meg hadilag kinullázzák a felest könnyen

Oké, én nem kötöm az ebet a karóhoz. Csak a másik irányban sem haladt már semmit a dolog, és ezért dobtam be azt az abszurd elképzelést.

RastArtist 11-12-2012 23:04

Quote:

Originally Posted by Surranohalal (Post 300749)
de van mit lopni. rengeteg arcot ismerek akinek napi szinten ér haza 4-20 milliárdnyi tekije pl orkba, törpébe, elfbe... és még csak ki sem rakják egyből :)

csak az elszántság kevés, meg hadilag kinullázzák a felest könnyen

Ez szépen hangzik, csak épp butaság. Attól, hogy valakinek 3-5 kört benn van a tekercse, mit érek? Ha pár próbalopást ráeresztek valakire, figyelni fog, sőt valószínűleg elkezd püfölni. Szóval csak azt fogod tudni hatékonyan lelopni aki egyáltalán nem tud játszani, vagy alig online. De ebből nem lehet megélni.

Én is a foltozgatás mellett vagyok. Pénzt muszáj benn tartani az oriba. Így mindig lesz mit lopni. Növeljük az ártók hatékonyságát, ergo nem úgy fogsz belekötni a felesbe, hogy szinte 0 pénzből megúszod. A kajamalusz eltörlése, vagy a kajafogyasztás csökkentése is jó ötlet, bár ha tud eleget lopni akkor inkább maradjon minden a régiben, és vegye szépen piacról.

Az, hogy a 'nagyágyúk' nem szólnak hozzá, részben azért van mert értelmes ellenérvük nincs, másrészt pedig mert nem értenek egyet az egésszel. De nem ők döntenek, szerencsére.

none 11-12-2012 23:50

Quote:

Originally Posted by RastArtist (Post 300754)
Ez szépen hangzik, csak épp butaság. Attól, hogy valakinek 3-5 kört benn van a tekercse, mit érek? Ha pár próbalopást ráeresztek valakire, figyelni fog, sőt valószínűleg elkezd püfölni. Szóval csak azt fogod tudni hatékonyan lelopni aki egyáltalán nem tud játszani, vagy alig online. De ebből nem lehet megélni.

Én is a foltozgatás mellett vagyok. Pénzt muszáj benn tartani az oriba. Így mindig lesz mit lopni. Növeljük az ártók hatékonyságát, ergo nem úgy fogsz belekötni a felesbe, hogy szinte 0 pénzből megúszod. A kajamalusz eltörlése, vagy a kajafogyasztás csökkentése is jó ötlet, bár ha tud eleget lopni akkor inkább maradjon minden a régiben, és vegye szépen piacról.

Az, hogy a 'nagyágyúk' nem szólnak hozzá, részben azért van mert értelmes ellenérvük nincs, másrészt pedig mert nem értenek egyet az egésszel. De nem ők döntenek, szerencsére.

De, ebből meg lehet élni, ha jól csinálod, viszont ehhez nem kell félelf egy törpe/ork is simán jó rá..:)

Az ártók közül a katigyilkolást lehetne növelni (sőt azt szerintem jó is lenne), a gyújtás elég jó így is, ha nem tudod kihasználni az a te hiányosságod nem a felesé..
A bank bizonyos %-os átlopása viszont szerintem mehetne felesnek és az embernek.. Legutóbb nem tetszett, hogy 5szörös toli kell ehhez, de pl lehetne az, hogy: 3szor annyi tolival elkezdi átlopni a bankot és pl 5ször annyival lopja át teljes hatékonysággal, közte meg lineárisan növekedik, bár ez lehet túl bonyolult:)

Kik a nagyágyúk amúgy?

Tsobi 11-12-2012 23:54

Quote:

Originally Posted by none (Post 300760)
Kik a nagyágyúk amúgy?

Ha nagyon szó szerint veszem, akkor az egykori Big Gun tagjai. :)

RastArtist 11-13-2012 00:20

Quote:

Originally Posted by none (Post 300760)
De, ebből meg lehet élni, ha jól csinálod, viszont ehhez nem kell félelf egy törpe/ork is simán jó rá..:)

Az ártók közül a katigyilkolást lehetne növelni (sőt azt szerintem jó is lenne), a gyújtás elég jó így is, ha nem tudod kihasználni az a te hiányosságod nem a felesé..
A bank bizonyos %-os átlopása viszont szerintem mehetne felesnek és az embernek.. Legutóbb nem tetszett, hogy 5szörös toli kell ehhez, de pl lehetne az, hogy: 3szor annyi tolival elkezdi átlopni a bankot és pl 5ször annyival lopja át teljes hatékonysággal, közte meg lineárisan növekedik, bár ez lehet túl bonyolult:)

Kik a nagyágyúk amúgy?

A gyújtásra már kétszer mondtam, hogy tökéletes, és azt nem kéne növelni, bár viszonylag régebbi hozzászólás, gondolom elfelejtetted. Viszont a tűzgolyó is egy olyan ártó varázslat aminek van pár alternatív használati módja(kv előtt, illetve elf mérés), de a hatásfoka röhejes. Ezekre tértem ki nem is olyan régen.

Az ebből meg lehet élni, hát... :) Meg. De kábé olyan ritkán jön össze, hogy annyi idő alatt törpével a sokszorosát összehozom. Attól, hogy valamit meg lehet csinálni, nem azt jelenti, hogy sikeres módszer. Támadókkal és védőkkel is lehet játszani, de ettől függetlenül nem éri meg, hasztalan, ezért is nem ezekkel az egységekkel dolgozunk.

Killer 11-13-2012 18:00

minek ide feles?gnom forever!:D:D
Sikerült szerezni 951 ipari, 800 gazdasági, 1.093 mezőgazdasági, 62.291 lakáshelyzeti, 996 bányászati, 1.114 hadügyi, 1.148 mágia és 1.003 tolvajlási tudománytekercset

Von 11-13-2012 21:50

Quote:

Originally Posted by Surranohalal (Post 300749)
de van mit lopni. rengeteg arcot ismerek akinek napi szinten ér haza 4-20 milliárdnyi tekije pl orkba, törpébe, elfbe... és még csak ki sem rakják egyből :)

csak az elszántság kevés, meg hadilag kinullázzák a felest könnyen

A probléma ezzel az, hogy magas szinten hiába érkezik haza csilliárd tekije valakinek, le van korlátozva a tekilopás ugye.
Persze ki lehet játszani ezt is, de akkor vagy azt kockáztatod, hogy kp nélkül maradsz mikor bevásárolsz tekit a lopáshoz - ehhez elve sok kp kell, hogy bent legyen, ami tolvajnál nem nyerő ötlet -, vagy azt, hogy szépen kopik otthon a tartalék.
Ugyanakkor érdekes problémára világítasz rá, mert hiába lehet kinullázni könnyen a felest hadilag, ha neki nem lenne lekorlátozva a tekilopás, akkor elgondolkodtató lenne, hogy melyik oldalon érdemesebb állni...


All times are GMT +1. The time now is 22:21.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu