Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Webcam szerver avgy FTP szerver létrehozása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=530)

Phoenix 05-26-2006 08:25

Webcam szerver avgy FTP szerver létrehozása
 
Hali

A gondom az lenne, hogy ha van a melóhelyen egy fix IP című webszerver, amin Linux fut, és aminél én dolgozok az egy dinamikus kiosztású IP című gép, namármost összekéne hoznom egy webcamot. Itt a cégnél egyik figyelőkamerát kéne bekötni úgy hogy a honlapon látható legyen. Hogy lehetne ezt megoldani, mármint hogy össze kéne hozni egy FTP szervert és azon hivatkozni az én gépemre vagy a linuxos webszerverrel kéne csinálni valamit??:confused:

Apa 05-26-2006 09:48

ennek csokibácsi a megmondhatoja.... höhöhö...

Csokibácsi 05-29-2006 18:44

Quote:

Originally Posted by Phoenix
Hali

A gondom az lenne, hogy ha van a melóhelyen egy fix IP című webszerver, amin Linux fut, és aminél én dolgozok az egy dinamikus kiosztású IP című gép, namármost összekéne hoznom egy webcamot. Itt a cégnél egyik figyelőkamerát kéne bekötni úgy hogy a honlapon látható legyen. Hogy lehetne ezt megoldani, mármint hogy össze kéne hozni egy FTP szervert és azon hivatkozni az én gépemre vagy a linuxos webszerverrel kéne csinálni valamit??:confused:

Próbáltad azt a scriptet?

Ati 05-29-2006 18:47

Quote:

Originally Posted by Phoenix
Hali

A gondom az lenne, hogy ha van a melóhelyen egy fix IP című webszerver, amin Linux fut, és aminél én dolgozok az egy dinamikus kiosztású IP című gép, namármost összekéne hoznom egy webcamot. Itt a cégnél egyik figyelőkamerát kéne bekötni úgy hogy a honlapon látható legyen. Hogy lehetne ezt megoldani, mármint hogy össze kéne hozni egy FTP szervert és azon hivatkozni az én gépemre vagy a linuxos webszerverrel kéne csinálni valamit??:confused:

Ha egy hálózati webcam, amit ilyen dolgokra használni szoktak, akkor annak van egy fix ip címe a belső hálón, a linuxos webszerveren beállítasz egy átirányítást (valami szabad portot átiárnyítasz a belső hálózatra a kamerára), és utána mennie kell.

Csokibácsi 05-29-2006 18:57

Quote:

Originally Posted by Ati
Ha egy hálózati webcam, amit ilyen dolgokra használni szoktak, akkor annak van egy fix ip címe a belső hálón, a linuxos webszerveren beállítasz egy átirányítást (valami szabad portot átiárnyítasz a belső hálózatra a kamerára), és utána mennie kell.

Ööö, nem IP cam :)

Ati 05-29-2006 18:58

Quote:

Originally Posted by Csokibácsi
Ööö, nem IP cam :)

Webre kitenni pedig az az ideális. :)

Csokibácsi 05-29-2006 18:59

Quote:

Originally Posted by Ati
Webre kitenni pedig az az ideális. :)

A legegyszerűbb, az tuti :)
Csak ahol Phoenix melózik, ott nem akarnak beruházni egy IP-s kamerába :P

Ati 05-29-2006 19:01

Quote:

Originally Posted by Csokibácsi
A legegyszerűbb, az tuti :)
Csak ahol Phoenix melózik, ott nem akarnak beruházni egy IP-s kamerába :P

Cserébe egy számítógépnek éjjel-nappal mennie kell, és nem nagyon csinálhat semmi komoly dolgot, mert akkor akadozni kezd a kép. Értem. :D Hát kezdőösszegben (alap webcam + számítógép) ugyanott van az ár kb, hosszútávon meg ez így több áramot fogyaszt, ezért drágább.

Jól át lett ez gondolva? :)

Csokibácsi 05-29-2006 19:07

Quote:

Originally Posted by Ati
Cserébe egy számítógépnek éjjel-nappal mennie kell, és nem nagyon csinálhat semmi komoly dolgot, mert akkor akadozni kezd a kép. Értem. :D Hát kezdőösszegben (alap webcam + számítógép) ugyanott van az ár kb, hosszútávon meg ez így több áramot fogyaszt, ezért drágább.

Jól át lett ez gondolva? :)

A kép amúgy is akadozni fog, mert jpg-eket fog küldözgetni, nagyon nem 24fps-el.
De majd jön Phoenix és elmeséli a részleteket :)

Phoenix 06-13-2006 11:09

bocsi a kihagyásért, de mostanában sokat melózok :(
na szval...arról lenne szó, hogy az IPcamot nem akar a főnök, mert az hírtelen nagy kiadás lenne, szval azt nem lehet megoldani hogy a saját webszerverünket használni a webcamhoz, mint kiszolgáló?:confused:


All times are GMT +1. The time now is 20:17.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu