Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Hangos gondolkodás a bővítésekről (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3842)

Ati 10-08-2009 10:22

Hangos gondolkodás a bővítésekről
 
A MUD indulása egy nagyon jó hangulatú tesztelői csapattal vette kezdetét, akikkel (ezt Ti is visszaolvashatjátok) remek hangulatban és igen eredményesen haladtunk a játék hibáinak kijavítása, és a kezdeti területek+küldetések beüzemelése idején.

Aztán jött az éles indulás, és valahogy minden megváltozott.

Hirtelen két dologról kezdett el szólni a játék:

1, essünk minél jobban egymásnak valóéletbeli vélt vagy valós sérelmek miatt, akár törvénytelen eszközök használata árán is.

2, atyaég, valaki megelőz engem, gyorsan vegyük el a kedvüket, nehogy ne én legyek a legerősebb karakter.

Ez nem egy verseny. Nem arról szól a játék, hogy ki a legerősebb karakter. Karakter-toplista sincs, pont ezért. Arról szól, hogy játssz, és jólérezd magad.

A kettő együtt.

Nem az, ami most a cseten zajlik: látszólag napi 24 órás játékra kötelezett emberek (mintha pisztolyt tartanának a fejükhöz, hogy márpedig muszáj játszani), akiknek ugyan semmi se jó, de muszáj mégtöbb pontot gyűjteni különben leelőznek. Ha valaki látszólag felzárkózik, ugyanazzal a módszerrel, amivel az adott illető, akkor gyorsan szóljuk le, bármiáron.

Tudom, hogy ez egy játék, és itt normális dolog, ha valaki gyerekes. De ezt a játékban éljük ki, ne egymással szemben! :)

Az éles indulás óta gyakorlatilag senkitől semmi visszajelzés nem érkezik. Ez nem igaz, mert 2 ember is részt vesz a fórumon, Attila(: és Serg, nekik ezt külön köszönöm! De ezen kívül semmi. (Privát üzenetekig még nem jutottam, ott is van Ex-től egy konstruktív levél.) Ha "gonosz módon" megszólalok a cseten, a mindennapos, igen látványos szenvedések közepette, akkor én vagyok leszólva, hogy nem hozzám beszéltek...

Ez így nem működik.

A fenti 2(-3) embert leszámítva semmi pozitív hozzáállást nem látok a részetekről, és így a fejlesztési, bővítési motiváltság a nullához közelít.

Ha szeretnétek, hogy a játék bővítése olyan irányba folytatódjon, amibe Nektek is beleszólásotok van, akkor változtatni kell. Először is azzal, hogy észreveszitek, hogy a cseten a gyerekes beszólások egyetlen célja, hogy nehogy megelőzzetek vagy beérjetek bizonyos karaktereket, mert akkor húúú, biztosan világvége lesz. :) Ezen túl, ennél sokkal fontosabb, hogy elkezdjünk kommunikálni. Itt a fórumon. És ha hozzá merek valamihez szólni, akkor azt nem úgy lereagálni, hogy nekem ehhez meg mi közöm? :D

Ha látom, hogy van érdeklődés, és nem csak egymás marása van terítéken, akkor nekem is sokkal nagyobb késztetésem lesz a bővítésre, fejlesztésre.

Ezt a felvetést teljesen publikusra szántam, nyugodtan jöhetnek az ezzel kapcsolatos reakciók is ide. Valamint ha Ti is úgy gondoljátok, hogy szeretnétek beleszólni a bővítés menetébe, akkor más témákkal a megfelelő fórumokon. (Légyszi ne a cseten, mert nem olvasok heti 7 nap, napi 24 órában 1 közös csetet, 5 kláncsetet, és ki tudja hány csapatcsetet!)

Köszönöm a figyelmet.

rumec 10-08-2009 10:58

Ez az üzenet kifejezetten tetszett a következő fórumozóknak: Rumec :)

Perzsaszőnyeg 10-08-2009 14:26

Teljesen igazad van Attila!

Dus 10-08-2009 14:39

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 225029)
Ha látom, hogy van érdeklődés, és nem csak egymás marása van terítéken, akkor nekem is sokkal nagyobb késztetésem lesz a bővítésre, fejlesztésre.

Ezt kiemelném, mert nekem is sikerült megtapasztalnom, így megerősíteném. :)

És közös érdek -gondolom én-, hogy egyre előrébb menjen a MUD...


Viszont az egészre ránézve én ott látok problémát, hogy a nagy karaktereknek egy csomó mindene lehet már. Új küldetések, tárgyak, stb., míg egy kis karakternél ezeket meg kell szerezni. Ezért a kis karakter is hajt, és mivel nem tudja, hol van az a szint, ahol ezt és ezt eléri, ezért azt mondja, hogy "Nekem bizony őt kell beérnem." Talán nem igaz (hisz már egy ideje nem játszom, nem olvasom a chatet, nem tudom mi folyik ott pontosan, csak abból látom ezt, amit Ati leírt), de biztos, hogy egy jó irányvonal lenne, ha érdekességek kerülnének be. Nem feltétlen egy-egy küldetés, ami jó 1-2 napig. Hanem olyan dolgok, amik nagyon sokáig visszahozzák a kedvét a játékosnak...Pl.: Ilyen lenne a fő történeti szál, csak sajnos "nincs kész"...Ilyen lenne, ha minden szinten lenne 2-3 fegyver, és több fajta védelmi cucc is. Rengeteg mob, stb. De ez már nem is ennek a topicnak a részét kéne képezze, hanem a "Hogy tegyük érdekesebbé a MUD-ot?" topicé...Úgyhogy nem is folytatnám. :)

Arty 10-08-2009 15:29

Sziasztok!



Én a bővítésekkel kapcsolatban olyan ötlettel állnék elő hogy fegyver vért kovácsolás.
Az a gondolatom támadt, hogy jó lenne ha a kovácsolós karakterek bizonyos pluszokat kovácsolhatnának a már meglévő fegyverekhez. Ezeknek a pluszoknak a mértéke attól függhetne, hogy amióta a kovácsolást tanulta mennyi szintet lépett. Pl 3. szinten tanult kovácsolni, 4. szinten már + 1 et kovácsolhatna a sebzésbe, vagy a vért védőjébe, és 2 szintenként nőne a plusz, idő és anyagráfordítással. És esetleg tárgyi feltételekkel lehetne alkalmazni. Pl hozzákovácsol egy kristályt, és akkor a mágiavédelem lehet + os. Ha aranyrögöt akkor a támadás... A meglévő pluszokat viszont elveszítené a fegyver ... Így nem lehetne kombinálni és túl durvítani. Viszont jó lenne ha a piacon árulva megmaradna és láthatóvá válna, meg nevet lehetne adni neki. Pl "XY elf kardja" :) Remélem tetszik az ötletem. Lenne még pár :)


All times are GMT +1. The time now is 10:42.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu