Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Rúna (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=415)

DearCody 04-18-2006 23:06

Rúna
 
Hello mindenkinek!
Én nem vok kezdő, csak a kérdés. :)
Mit jelent a rúna szó? Tudom mire jó....stb. csak a szó jelentésével nem vok tisztában és ez idegesít :mad:
Előre is kösz a válaszokat!!!

Steve 04-18-2006 23:09

Énse tom pontosan de szvsz kőbe zárt mágikus energia. Ha nem akkor bocs:o

Nekro 04-18-2006 23:19

É meg csak szerepjátékos multamból következtetek, ahol "bármibe" zárt mágikus energiáról volt szó. Általában papírra vetett varázsszöveg...
Legalábbis én ezt tapasztaltam...

Csokibácsi 04-18-2006 23:20

Ha jól tudom, szimbólumok, jelek, mint egy abc betűi. Szent betűknek is nevezik őket, rúnaírásról is biztosan hallottatok.
Ezeket a jeleket belevésték mindenbe, mágikus hatalmat tulajdonítottak nekik (igen, így végül is kőbe is belevéshették :))
Pl. a Thorn rúnaszó védekezőállást, védelmet jelentett, gondolom beleintegrálták minden pajzsba, attól érezték magukat mokány csávóknak :)

Penya 04-18-2006 23:31

A rúna az ősi viking betű neve, mint nekünk a rovás. A vikingek rúnákkal írtak, fába vagy kőbe karcolták. Hétköznapi dolgok írására is használták, biztos azért mondták rá h varázslás mert nem értették:D A rúnaabc neve futhark. A modern irodalomba Tolkien hozza be mint titkos törp írás. Gondolom onnan került be ide is. Remélem kielégítő válasz :D

DearCody 04-18-2006 23:36

Quote:

Originally Posted by Penya
A rúna az ősi viking betű neve, mint nekünk a rovás. A vikingek rúnákkal írtak, fába vagy kőbe karcolták. Hétköznapi dolgok írására is használták, biztos azért mondták rá h varázslás mert nem értették:D A rúnaabc neve futhark. A modern irodalomba Tolkien hozza be mint titkos törp írás. Gondolom onnan került be ide is. Remélem kielégítő válasz :D

Köszönöm, a válasz eléggé kielégítő! :D

Csokibácsi 04-18-2006 23:36

A futhark név amúgy ugyanúgy az első rúnák nevéből jön, mint az abc abc elnevezése :)

Feoh
Ur
THorn
As
Rad
Ken

Csokibácsi 04-18-2006 23:46

Quote:

Originally Posted by Penya
Hétköznapi dolgok írására is használták, biztos azért mondták rá h varázslás mert nem értették

Azért mondhatták rá, hogy "varázslás", mert a hitük szerint Odin (titkos tanok félszemű istene) adományozta nekik a rúnákat.

"Odin nyolclábú lova, Sleipnir hátán száguld a levegőben két holló (Hugin és Munin), valamint két farkas (Geri és Freki) társaságában. Az emberek előtt szakállas, szürke köpönyeges férfi alakját ölti magára, és széles karimájú kalapot visel, ami árnyékba borítja átható tekintetű, kék szemét. Kilenc napig függött fejjel lefelé a Világfa (Yggdraszil) ágairól saját dárdájától átdöfve, étlen-szomjan, mire sikerült elérnie a mélyen alatta fekvő mágikus pálcikákat. Így megszerezve a Rúnák ismeretét újjá születve ereszkedett le a fáról."

Így már elég jól körüllengi a rúnákat a misztikus légkör :)
Remélem a történet kielégítő :D

director 04-19-2006 02:03

rúna wiki, parancsoljatok:)

Penya 04-19-2006 11:40

Ennyire nem vagyok otthon a viking mondakörben :D
Mi lesz így az Üvegtigris 3-ban, amerika mánia helyett hosszú szőke hajat növesztesz és a fjordokban akarsz majd pancsikolni? :D


All times are GMT +1. The time now is 23:27.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu