Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   J.k.sz. (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1389)

Arrakis 02-04-2007 22:19

J.k.sz.
 
Neveztük már minimum földnek, meg maximum földnek, meg mindennek.
Sokan tisztában vannak többé kevésbé sokmindennel, de ez egy problem sztem, amit vissza lehet szorítani szabályokkal addig a mértékig, amíg az emberi leleményesség túl nem szárnyalja az újabb szabályokat.

Minek ez a topic?

Ötleteknek, arra vonatkozóan hogyan szorítható vissza az aktuális feltételeknek megfelelően.

1 ötlet, mástól, aki nem akarta leírni: normál csopikra a szövimallusz. Nem sok problémát old meg, de egy kis részt lefed.

eset: szövi szétugrik 1 mf, 3 szövisre, s a szövi beüti az mfet, aki újrázik.

lehetőség: baráti mallusz nekik, mint ahogy ez Aban működik.
ettől keveset visz, s ha ugyanaz az ori 20* megy neki ugyanannak az orinak, mindig keveset visz, akkor az kicsit szemet szúró, nem kevéssé gyanus dolog. Talán az áthelyezéssel kapcsolatos hibahatárt megütő eset...
Nem spanyolviasz, de úgy érzem a játék tisztaságát növelő gondolat.
Nektek mi a véleményetek?

Synkel 02-05-2007 00:18

Ez a topic nekem tetszeni fog, ha nem döglik be hamar:)

Sőt, nekem tetszene a baráti orik rendszere szöviszinten is. Igaz, akik összebalhéznak a szöviben kénytelenek lennének máshogy elintézni a nézeteltérést. Még azt is elfogadnám, hogy valamivel gyorsabban múljon az orik "barátisága" mint A-ban, de semmiképp ne lehessen pár napon belül hatékonyan támadni a volt szövist.

laziga 02-05-2007 08:04

ellenzem :P
De lenne egy kérdésem van egy szövim abból kilépek és be sírom magam egy ellenhez amit beléülről bomlasztok és tönkre vágok még a régi szövim szétkapja majd vissza sétálok az eredeti szövimhez :) Ez most kémkedés beéplős ügynökösködés , stratégia vagy jksz?

Grabi 02-05-2007 09:20

vagy csak simán megbeszélem xy-nal, hogy üssön be, a szövim meg beveri őt. a jksz elleni topic jksz-t gerjeszt

monro 02-05-2007 09:31

Quote:

Originally Posted by Arrakis (Post 71445)

1 ötlet, mástól, aki nem akarta leírni: normál csopikra a szövimallusz. Nem sok problémát old meg, de egy kis részt lefed.

eset: szövi szétugrik 1 mf, 3 szövisre, s a szövi beüti az mfet, aki újrázik.

Nektek mi a véleményetek?

Sztem azokat a dolgokat kellene visszaszorítani szabályozással ami árt a játéknak. Ez a fenti példa sztem nem árt senkinek. Sőt bizonyos csoportokban akár használ is a játéknak. ---> lsd queosia

Nem azt mondom, hogy ez legyen egy sablon ujraindulási séma, de a magam részéről sokkal jobban zavar, hogy leujráznak 10 millió tekercseket 500körönként. Ez tényleg árt a játéknak.

Steve 02-05-2007 10:32

OFF:

ez most akkora LOL:)

Arrakis 02-05-2007 14:49

Oké gyerekek, akkor nem szóltam.
Monro: 1 kérdés: azt a tekit nem ezek az orik írják? akkor most a tövénél, vagy a nyakánál kéne elkapni a bajt?

Ok Hüppi, ez úgy hajnal 4 felé nekem is eszembe ötlött, s mint írtam az elején, egy ötlet csak addig jó, míg az emberi leleményesség meg nem cáfolja a létjogosultságát. Rögtön nagyon leleményes voltál:)

B verzió, minden csopiban fellépési föld felett mallusz a sorozatütésekre.
Ezek 98%a jksz, szóval a hibahányad meglehetősen kicsi lenne.

monro 02-05-2007 14:57

Quote:

Originally Posted by Arrakis (Post 71552)
Oké gyerekek, akkor nem szóltam.
Monro: 1 kérdés: azt a tekit nem ezek az orik írják? akkor most a tövénél, vagy a nyakánál kéne elkapni a bajt?

Nem tudom Ara. Ezek is írhatják ez biztos. Ennek ellenére sztem ez a földleadási dolog nem árt a játéknak. Főleg mióta csak 1 sereg mehet alulról :)
Egyébként nem is játszom az 1A-n kivül máshol ugyhogy számomra lényegtelen lesz e változás ezügyben, de a véleményem változatlanul az, hogy ezek a maluszok több bajt csinálnak mint hasznot.

Példával illusztrálom:

Az angol 1A-ban van 3-4 ori is aki valamelyik ellenlábas klántól igazolt át hozzánk. Alig lehet haladni így is az 54 fős csopilétszám miatt és most még azzal is szívunk, hogy nem tudjuk beverni az elöttünklévőt, mert 3 hónapig klántársak voltak és 0 lesz az eredmény :( Elképesztően bosszantó! És stratégiák hiusulnak meg emiatt, mert hiába vagyunk esetenként létszámfölényben nem tudjuk kihasználni, mert hiába üti valaki a volt társát :( Csak állunk mint a ..., a túlszabályozott dolgok miatt...

Gyula 02-05-2007 15:07

Quote:

Originally Posted by laziga (Post 71488)
ellenzem :P
De lenne egy kérdésem van egy szövim abból kilépek és be sírom magam egy ellenhez amit beléülről bomlasztok és tönkre vágok még a régi szövim szétkapja majd vissza sétálok az eredeti szövimhez :) Ez most kémkedés beéplős ügynökösködés , stratégia vagy jksz?


Nekem olyan ÁVH-s módszernek tünik :), ettöl függetlenül lehet hogy bele fér a stratégi a fogalmába.

Arrakis 02-05-2007 15:43

Végülis nekem mind1, ha ennyire nem nyerők ezek az ötletek... a játékot tartottam szem előtt, nagyon nem magam! De ha mindenkinek jó úgy, ahogy van, h bizonyos ori pl félelfként 200k fölé üti magát, hogy gyorsban szanaszét csalja magát mindenki, hogy a G egy jksz tanya, hogy Vben a földleadás sikk, az X multis, s B haver haverja, az L termelő top, a W detto, akkor nem is szólok semmit, akkor nekem is jó így az egész.

Mindent vártam, csak ezt a közönyt nem.
pfff.


All times are GMT +1. The time now is 13:19.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu