Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Sugó pontosítás (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1385)

Arrakis 02-03-2007 17:45

Sugó pontosítás
 
Üdv!

Nem vagyok benne biztos, hogy megfelelő helyre írok, ezért nem kérnék fekete pontot, meg kitiltást. Úgy gondolom, hogy olyan helyre kéne írnom, ahol Ati is elolvassa, viszont a hibabejelentések címszó alatt a lezárt hibák, meg a nem hibák közé sem sorolnám, véleményem szerint csak kiegészítésre szorul. Nem szabadkoznék tovább, ha rossz helyen van légyszíves rakjátok át oda, ahova kellett volna írni, csak azt a lehetőséget nem találtam meg.

Tehát, amiért írok: az egyik kedves ismerősöm átkerült anarchista csoportba. Ennek előzménye, hogy volt 2 db összekötés sorozata, egy normálos, s egy anarchos. Az anarchosból zerostartolt egy orit a normálba, s ezt szerette volna bekötni. Erre azonban nem volt módja, mert az összekötés nem szűnt meg. Hogy ez mennyire evidens... végigolvastam a sugó ide vonatkozó részeit, illetve a zerostartos procedúrát, nekem elég vakfolt maradt az eset..

"Ha országodat egy új csoportban szeretnéd újraindítani, kattints a lenti linkre, és kövesd az útmutatást. Ennek az opciónak a segítségével egy új országot kapsz, 200 hektáron, 1 személyiséggel. Jelenlegi országod teljesen és örökre megsemmisül. Az új ország neve és sorszáma megmarad, de mindent elölről kell kezdened. Ha nem tudod, hogy ez mire jó, akkor ne piszkáld."

Tovább is léptem, ott sem volt konkrétan erre utalás, ezért azt nem másolnám ide, ugyanannyi erre az esetre vonatkozó rész van a továbblépés után, mint ebben: semmi.

Amit kiemeltem.. nekem ebből az következik, hogy a bekötést is, mint egy új orinál, itt kell megtenni.

Tehát, ez leírja, hogy mit kapsz, egy 200 hekis orit, olyat, mint ha egy újat indítanál, kivéve, hogy a vip körök, a sorszám, és a név megmarad.
És az összekötése?
Mert arról egy szó sincs itt, de megmarad, mint kiderült.
Tehát lett egy normálos összekötése, meg egy anarchos összekötése 1 normál orival, amiket nem tudott ily módon összekötni.
Úgy gondolom, ennyivel ki lehetne bővíteni a zero start ide vonatkozó részét, mert ez számomra is inkább félreérthető, mintsem releváns dolog.
Kíváncsi vagyok erről másnak mi a véleménye. Elsősorban Ati? :)

Ati 02-03-2007 17:59

Quote:

Originally Posted by Arrakis (Post 71233)
Úgy gondolom, ennyivel ki lehetne bővíteni a zero start ide vonatkozó részét, mert ez számomra is inkább félreérthető, mintsem releváns dolog.
Kíváncsi vagyok erről másnak mi a véleménye. Elsősorban Ati? :)

Ha többen is úgy gondolják, hogy valami nem egyértelmű, akkor természetesen ki lehet egészíteni.

A konkrét esettől eltekintve (ami nem fórumtéma, és a körülmények ismeretében nyilván vissza lesz téve az érintett ország), azt hiszem igen ritka, hogy valaki két külön összekötési láncot tart.

Valezius 02-03-2007 18:44

Szerintem több helyen ráférne a súgóra némi pontosítás, arra van esély, hogy a közeljövőben egy megfelelő megbeszélés után ezek javításra kerüljenek?

Ati 02-03-2007 19:08

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 71236)
Szerintem több helyen ráférne a súgóra némi pontosítás, arra van esély, hogy a közeljövőben egy megfelelő megbeszélés után ezek javításra kerüljenek?

Nemrég volt ilyen, több hónapig szedte össze innen a fórumról mindenki, hogy mit kéne pontosítani, úgyhogy nem hiszem, hogy túl sok ilyen hely lenne.

Arrakis 02-03-2007 19:11

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 71234)
Ha többen is úgy gondolják, hogy valami nem egyértelmű, akkor természetesen ki lehet egészíteni.

A konkrét esettől eltekintve (ami nem fórumtéma, és a körülmények ismeretében nyilván vissza lesz téve az érintett ország), azt hiszem igen ritka, hogy valaki két külön összekötési láncot tart.

Rendben, köszönöm szépen a választ.
Az eset tényleg nem szokványos:)

Valezius 02-04-2007 08:00

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 71239)
Nemrég volt ilyen, több hónapig szedte össze innen a fórumról mindenki, hogy mit kéne pontosítani, úgyhogy nem hiszem, hogy túl sok ilyen hely lenne.

És ez most mit jelent?
1. Nemrég volt vele foglalkozva, tehát mostanában nem aktuális.
2. Ha mégis találsz ilyeneket, akkor ki lesz javítva.

Konkrétabban ha mást nem ezt mindenképp javításra ajánlom, mert a példák azt mutatják, hogy félrevezető.
"a varázslatok 25%-kal kisebb eséllyel sikerülnek, kivéve a magára ható varázslatokat, aminél kicsit több az esély a sikerre"

demian 02-04-2007 10:04

hamár itt ez a rész én eztis picit konkretizálnám Törpénél:

Quote:

a bányák 200%-kal többet termelnek,
a kovácsműhelyek 200%-kal több fegyvert készítenek, ha van elegendő alapanyag,
nemtudom ki hogyan van ezzel de nekem csak sok-sok fórumolvasgatás után esett le hogy nem 2X annyit termel mint az alap hanem 3X annyit, de lehet nagyon lükén értelmezek :)

Steve 02-04-2007 10:08

Quote:

Originally Posted by demian (Post 71339)
nemtudom ki hogyan van ezzel de nekem csak sok-sok fórumolvasgatás után esett le hogy nem 2X annyit termel mint az alap hanem 3X annyit, de lehet nagyon lükén értelmezek :)

Súgó:
Előnyök
a bányák 200%-kal többet termelnek



van egy adott termelés. az 100%. Ahhoz hozzááadsz még kétszáz százalékpontot. Tehát hozzáadod a mostani termelésed kétszeresét. Az így kapott érték ugye 300%. Ezt ha leosztod a mostani 100%os termeléseddel akkor hármat kapsz. Tehát a termelésed háromszoros, hogyha törpét választasz, az addig faj mentes állapotodhoz képest.

Viz 02-04-2007 10:09

Quote:

Originally Posted by demian (Post 71339)
hamár itt ez a rész én eztis picit konkretizálnám Törpénél:



nemtudom ki hogyan van ezzel de nekem csak sok-sok fórumolvasgatás után esett le hogy nem 2X annyit termel mint az alap hanem 3X annyit, de lehet nagyon lükén értelmezek :)

Hát pedig ez elég egyértelmű mert 200%-al többet termelnek.
Amúgy tényleg egyszerűb lenne a 3szor akkora menyniséget termelnek talán.

demian 02-04-2007 10:11

már világos csak nemtom nekem valamiért, amikor elösször olvastam nagyon nem ez jött le :( és néztem nagyot hogy a számításaim miért nem jönnek ki, de lehet csak énvoltam ekkora balfék :)


All times are GMT +1. The time now is 11:18.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu