Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   elmentett kristálygömbök 2 (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3395)

Princ 03-05-2009 19:50

elmentett kristálygömbök 2
 
A 'gömbök mentése' viszonylag új lehetőség a Hódban, talán ezért van hogy nem érzem kiforrottnak. Volna pár apró módosító javaslatom, illetve felelvenítenék elveszetteket.

Quote:

Originally Posted by andriss (Post 202200)
Sziasztok!
beszállnék két javaslattal :)
az 1.:
nekem hiányzik az, hogy a részletes keresésnél minden tulajdonságára kereshetek a kívánt országnak, csak a nevére nem. pedig sokkal egyszerűbb lenne, ha nem a sorszámát kéne kimásolnom a pontlistából, hanem csak beírnám, hogy "Szép Ország", és kiadná a gömböket. :)

Quote:

Originally Posted by andriss (Post 202200)
a 2.:
ez a téma többi postját olvasgatva jutott eszembe. jó lenne, ha lehetne választani a gömbök elrendezési módján. Gondolok itt arra, hogy értelem szerűen időrendben vannak, de a "karbantartáshoz" (régi gömbök törléséhez) szükség lenne egy ABC sorrendben való megjelenítéshez. Így látnám, hogy melyik országról van gömböm, és ha alatta van még 3 gömb - és persze nincs rájuk szükségem - akkor csak rányomok a törlés gombra. Ennek következtében nem kell 9 oldalnyi gömböt végigbogarásznom, és folyton törölgetnem a neveket, amiket már papírra felírtam.
Üdv: Andriss

3.
Amikor egy országról, aminek mentettem régi gömbjét, listát készítek, mondjuk szövilistát, nem nyitható meg utána a pontlistából a régi gömb. Ilyenkor az új lista látszik, gömb nélkül, és csak a fehér I betű utal rá hogy létezik.
Pedig gyakran előfordul hogy olyan orinak a gömbjét nézném, amiről listám van. :p

4.
Továbbá, mikor elmentem a gömböket és kimásolom vágólapra annak a számát amivel kezdeni is akarok vmit, Firefoxnál nem menti a számot.
Amikor észrevettem, gondoltam nem baj, majd mindig frissítem először az oldalt és aztán teszem vágólapra a számot. De eltelt több mint egy év és nem sikerült megszoknom. Bosszantó de mindig belefutok ebbe. Másnál mi a helyzet? IE alatt működik, azt tudom.

5.
A második ponton kívül még hiányolom hogy nem lehet dátumot megadni a részletes keresésnél. Vagyis legkorábbi és legkésőbb időpontot. Van ugyan egy ebbe az irányba mutató funkció, de még kezdetleges. :)
Egy darabig eltájékozódtam hektárszám alapján, de a sok forgolódás miatt ez már nem túl jó kapaszkodó.

Kubbi 03-06-2009 07:12

Ezek mellet nem ártana a jelenlegi funkciókat tökéletesíteni.

Például. Van egy ori 75% kat morállal. Rákeresnék az elmentett gömbök között, hogy mutassa a 80%morál alatti orikat, és nem találja meg. A kereső szerint nem létezik :)
De úgy emlékszem több keresési funkció is sánta.

Princ 09-05-2009 01:25

Quote:

Originally Posted by liverpool (Post 222870)
nem akartam új topicot nyitni, de épp most nézegetem az elég régi gömböket és arra gondoltam, hogy nem lehetne-e megoldani a gömbön, hogy a sorszám után ott legyen, melyik csoportban készült az országról?

. .

Pool 09-05-2009 09:45

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 222872)
. .

igen????????


All times are GMT +1. The time now is 03:59.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu