Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Új személyiség a varázslóknak (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3874)

Dus 10-29-2009 17:35

Új személyiség a varázslóknak
 
Nos, ha már személyiségeket találunk ki, akkor íme egy ötlet. :)

Minden, a másikra ható ártó varázslat 10%-al nagyobb hatásfokú legyen.

Ennyi. Nem bonyolult, nem durva, viszont elkelhet sokszor. :)

A személyiség nevére nincs ötletem...

Ha valaki keveselné, hozzá lehetne rakni azt is, hogy a magára ható varázslatok pedig 10%-kal nagyobb eséllyel sikerüljenek... (így pl. még A-ban is hasznos lehet, hisz kevesebb varázslót kell tartani, persze, nem első személyiségnek)

Remedy 10-29-2009 17:49

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 226914)
Nos, ha már személyiségeket találunk ki, akkor íme egy ötlet. :)

Minden, a másikra ható ártó varázslat 10%-al nagyobb hatásfokú legyen.

Ennyi. Nem bonyolult, nem durva,

De durva. :)

Az artokat ne erositsuk mar, ami a legtobb jatekosnak csak a kedvet veszi el es semmi haszonszerzes nincs benne... :P

Dus 10-29-2009 17:53

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 226921)
De durva. :)

Az artokat ne erositsuk mar, ami a legtobb jatekosnak csak a kedvet veszi el es semmi haszonszerzes nincs benne... :P

A mészárlásban és a pusztításban sincs haszonszerzés, mégis ott a harcos személyiség. Ráadásul az földelésre és fosztira is ad...

Von 10-29-2009 18:00

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 226914)
Minden, a másikra ható ártó varázslat 10%-al nagyobb hatásfokú legyen.

De ez a vihar és szárazság variknál hogy valósulna meg? 36 kör helyett mondjuk 40 kör lenne?
Mi lenne, ha nem az ártóra, hanem az infószerzőre kapna 10% bónuszt + 10%-kal jobb eséllyel tesz magára varit? Mondjuk nem tudom, hogy ezért megintcsak érdemes lenne-e gondolkodni új személyiségen, de legalább nem a rombolást segítené elő csak :)

Ati 10-29-2009 18:01

Attól, hogy a személyiségek témát elővettem, még maradjunk meg annál az irányelvnél, hogy csak azért, hogy legyen, ne legyenek személyiségek.

Ha valamit kitalálunk, akkor az legyen egyedi.

Ne arról szóljon 20 új személyiség, hogy az első erre az +1%-ot, a második arra ad +1%-ot, a harmadik pedig amarra ad +1%-ot.

Ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy mindenki kap 20 pontot, és tetszés szerint ossza szét, hogy mit hány százalékkal akar vele növelni. (Ami egyébként nem is biztos, hogy nagy butaság, csak nem fog sehova vinni, mert az elfek a védelemre teszik az egészet, az orkok a támadásra, és nem mozdultunk semerre. :))

Dus 10-29-2009 18:04

Quote:

Originally Posted by Von (Post 226927)
De ez a vihar és szárazság variknál hogy valósulna meg? 36 kör helyett mondjuk 40 kör lenne?
Mi lenne, ha nem az ártóra, hanem az infószerzőre kapna 10% bónuszt + 10%-kal jobb eséllyel tesz magára varit? Mondjuk nem tudom, hogy ezért megintcsak érdemes lenne-e gondolkodni új személyiségen, de legalább nem a rombolást segítené elő csak :)

Igen, közben vihar és szárazság nekem is eszembe jutott. Simán lehetne +10% kör pl. Szerintem... (és persze lefele kerekítve).

Ha infószerzésre kapna, azt hogy gondolod?? Simán 10% erősebbek a varik infószerzésnél?? Ha ez lenne, emellé megkaphatná azt a 10%-os magára ható bónuszt is, de szerintem (vajon miért?!) nekem jobban tetszik az alap ötlet. :)

Dus 10-29-2009 18:06

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 226928)
Attól, hogy a személyiségek témát elővettem, még maradjunk meg annál az irányelvnél, hogy csak azért, hogy legyen, ne legyenek személyiségek.

Ha valamit kitalálunk, akkor az legyen egyedi.

Ne arról szóljon 20 új személyiség, hogy az első erre az +1%-ot, a második arra ad +1%-ot, a harmadik pedig amarra ad +1%-ot.

Ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy mindenki kap 20 pontot, és tetszés szerint ossza szét, hogy mit hány százalékkal akar vele növelni. (Ami egyébként nem is biztos, hogy nagy butaság, csak nem fog sehova vinni, mert az elfek a védelemre teszik az egészet, az orkok a támadásra, és nem mozdultunk semerre. :))

Én alapból abból indultam ki, hogy már nem nagyon vannak full varis országok. És nem csak azért mert valami hihetetlen unalmas full variban menni, hanem azért is, mert full varis ori nagyon gyenge más felállásokhoz képest (pl. hadi-vari). Ezért támogatnám 10%-al...

Alg 10-29-2009 18:09

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 226932)
Én alapból abból indultam ki, hogy már nem nagyon vannak full varis országok. És nem csak azért mert valami hihetetlen unalmas full variban menni, hanem azért is, mert full varis ori nagyon gyenge más felállásokhoz képest (pl. hadi-vari). Ezért támogatnám 10%-al...

Akkor már a védelmét kellene támogatni valamivel... semmit nem ér a 10%, ha 2 sereggel bever egy átlagos ork/gnóm

Remedy 10-29-2009 18:13

Quote:

Originally Posted by Alg (Post 226935)
Akkor már a védelmét kellene támogatni valamivel... semmit nem ér a 10%, ha 2 sereggel bever egy átlagos ork/gnóm

Ezzel tamogatod a vedelmet, hiszen a bonusz templomokat at lehet epiteni barakknak/toronynak. Csak nem sokkal. :)

Dus 10-29-2009 18:13

Quote:

Originally Posted by Alg (Post 226935)
Akkor már a védelmét kellene támogatni valamivel... semmit nem ér a 10%, ha 2 sereggel bever egy átlagos ork/gnóm

A védelmi személyiséget meg felveszik szépen az elfek, és röhögnek a markukba.

És amúgy is úgy kell kiépíteni az orit, hogy kettőször pont ne férjen be.


//Módosított javaslat//
De lehet pl. a templomok %-os aránya / 2 is a plusz, és akkor minél varisabb valaki, annál több pluszt kap. És mivel a varik alapból lényegesen gyangébbek, ezzel talán lehetne ellensúlyozni. Bár, 40% templomnál azt a 20% bónuszt talán picit sokallom, de igazából nem kéne, mert akkor már tényleg 2* átmennek rajta, onnantól pedig a 20% reálisnak tűnik... (még mindig nem a sikerességet befolyásolja, hanem ha sikerül, akkor ennyivel magasabb a kár)

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 226937)
Ezzel tamogatod a vedelmet, hiszen a bonusz templomokat at lehet epiteni barakknak/toronynak. Csak nem sokkal. :)

Ha csak az alapot nézzük, akkor nincs bónusz templom. Nem a varázslók erősebbek, hanem, ha bemegy az ártó, az erősebb X%-al. (a kiegészítés meg nem kell, ha a most írtak lennének)


Atinak:
A templomok területarányosságán alapuló bónusz meg eléggé egyedi (najó, tornyok így működnek, de személyiség nincs ilyen).


All times are GMT +1. The time now is 16:42.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu